استخراج Zcash سودآورتر از بیت کوین و اتریوم ، با مشکلات تورم روبرو است

طی چند ماه گذشته سکه حفظ حریم خصوصی Zcash در بین معدنچیان شهرت زیادی پیدا کرده است زیرا بسیاری از علاقه مندان به این موضوع دلسرد شده به دنبال ارزهای دیجیتال با پاداش بیشتر و سرمایه کمتر هستند..

طبق آخرین آمار ، نرخ هش سکه داشته است بیش از 400 درصد رشد کرده است از ژوئیه سال گذشته و حتی پس از سقوط دمدمی مزاجی در ماه نوامبر نیز تغییرناپذیر ماند. همزمان با تلاش معدنچیان برای رسیدن به یکنواختی ، نرخ هش Bitcoin و Ethereum در پی تغییر چشم انداز کاهش یافت.

سودآوری معدن دلیل اصلی پرش معدنچیان بیشتر روی باند واگن Zcash است. استخراج Zcash در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه هنوز سودآور است. مطابق با مقایسه رمزنگاری آمار ، بسیاری از استخراج کنندگان Zcash هنوز قادر به دستیابی به سود تقریباً 100 درصدی هنگام استخراج Zcash هستند.

با مصرف برق 1000 وات و با هزینه 0.12 کیلووات در ساعت ، سود استخراج Zcash می تواند به حدود 85 دلار در ماه برسد. این رقم تقریباً بیش از 1000 دلار در سال است. با مقیاس مناسب ، استخراج کنندگان می توانند دستاوردهای قابل توجهی کسب کنند.

کسانی که استخراج کنندگان کارآمدتری دارند و به قدرت استخراج ارز رمزنگاری ارزان دسترسی دارند ، می توانند بازدهی کل در معیار سودآوری داشته باشند. از طرف دیگر ، بسیاری از استخراج کنندگان بیت کوین متحمل ضرر و زیانی می شوند که تا 81 درصد می رسد ، در حالی که استخراج با سرعت هش 4730 گیگاهرتز در ثانیه و با مصرف برق 1293 وات. مصرف برق ارقام ذکر شده با هزینه 0.12 دلار کیلووات ساعت است. استخراج اتریوم نیز خیلی خوب نیست. سودآوری معدن با ضرر 41 درصدی قرمز است.

توجه به این نکته مهم است که داده های نشان داده شده یک متوسط ​​عمومی است و کارایی تجهیزات استخراج را در نظر نمی گیرد.

مشکل نرخ تورم Zcash

همانطور که گفته شد ، بازدهی مثبت و رشد بعدی شبکه Zcash باعث برخی از عواقب بعدی پیش بینی نشده شده است. در این میان یک نرخ تورم صعودی وجود دارد. در حال حاضر گزارش شده است که شبکه نرخ تورم روزانه 0.1 درصدی دارد.

صدور ارز دیجیتال روزانه معادل حدود 400000 دلار رسیده است. اگرچه این ارقام ناخوشایند به نظر می رسند ، اما هنگام محاسبه نرخ تورم سالانه به طور قابل توجهی جمع می شوند و ممکن است در آینده به یک مشکل اساسی تبدیل شوند. نرخ تورم بالا به این معنی است که سکه ها با گذشت زمان کاهش می یابند و این تأثیر منفی بر اکوسیستم خواهد داشت.

در حال حاضر ، وجود دارد بحث در حال انجام است در مورد اینکه آیا Harmony Mining در نسخه Blossom که برای اکتبر برنامه ریزی شده است ، می تواند مشکل را حل کند؟ این به روزرسانی شامل قابلیت های اثبات کار دوگانه است که انتظار می رود با استفاده از دو الگوریتم استخراج ، توزیع مجدد رمزها را کمک کند..

بیش از یک الگوریتم به معنای گزینه های استخراج بیشتر است. ماینرها می توانند از ماینرهای GPU و ASIC استفاده کنند و در نتیجه نفوذ سیاسی را گسترش دهند.

بیت کوین ، غالب ترین ارز رمزنگاری شده با سقف بازار ، نرخ تورم سالانه حدود 4 درصد است که بسیار کمتر از Zcash است..

چگونه سایر شبکه ها با تورم مبارزه می کنند

مکانیسم ضد تورم بیت کوین

شایان ذکر است که ، بیت کوین ، مادر همه ارزهای رمزپایه ایجاد شده است تا در صورت عدم رشد اقتصاد جهانی با تورم بیش از حد ، به عنوان یک ارز غیرمتمرکز جایگزین شود. به همین ترتیب ، این سازوکار تنظیم تورم را در پروتکل خود جای داده است.

ارز رمزنگاری lodestar در طی بحران مالی جهانی 2008 اختراع شد و طبق مقاله سفید نوشته شده توسط Satoshi Nakamoto ، الگوریتم طراحی شده برای تنظیم میزان عرضه بیت کوین با تنظیم مشکل است. اگر شبکه در فعالیت ماینینگ افزایش یابد ، مشکل افزایش می یابد و در صورت کاهش تعداد استخراج کنندگان معکوس کاهش می یابد. این شبکه همچنین برنامه ریزی شده است تا استخراج سکه های جدید را با 21 میلیون دلار متوقف کند.

این امر به ناچار کمبود و تقاضای فزاینده ای ایجاد می کند که در نتیجه با تورم مقابله می کند و در نتیجه باعث افزایش ارزش می شود. با خارج شدن معادله از گزینه استخراج ، معاملات بیت کوین افزایش می یابد و تورم کاهش می یابد. در حال حاضر ، بیش از 17.4 میلیون بیت کوین استخراج شده است.

الگوریتم بیت کوین قرار است در سال 2020 از طریق فرایندی که به آن نصف می شود ، پاداش ماینر را به نصف کاهش دهد. این فرآیند طی سالهای گذشته یک کاتالیزور عمده افزایش قیمت بیت کوین بوده است. از نظر تاریخی منجر به افزایش قیمت در ماه های قبل از این رویداد شده است.

کمبود بعدی که احتمالاً رخ خواهد داد منجر به افزایش ارزش خواهد شد ، روندی که توصیه می شود سرمایه گذاران رمزنگاری آن را دنبال کنند. یک افزایش قیمت با پیش بینی نصف شدن تقریباً یک سال قبل از رویداد آغاز می شود و در این حالت انتظار می رود در ماه مه سال 2019 آغاز شود. انتظار می رود نصف شدن پاداش بلوک در 25 مه سال 2020 اتفاق بیفتد. در یک نقطه تعادل مستقر شوید.

دو واقعه نصف شدن گذشته باعث افزایش شدید قیمت ها شد. رویداد نصف شدن 2012 که در ماه نوامبر رخ داد ، باعث شد که قیمت بیت کوین طی 12 ماه از 12 دلار به 240 دلار برسد. و آخرین رویداد نصف سازی ، که در 9 ژوئیه 2016 اتفاق افتاد ، منجر به افزایش بی سابقه قیمت از 580 دلار به 900 دلار در عرض چند ماه شد.

مقابله با نرخ تورم اتریوم

نرخ تورم اتریوم پس از ارتقا Constant قسطنطنیه که فعلاً برای ماه فوریه برنامه ریزی شده است ، احتمالاً کاهش می یابد. پیش بینی می شود که عرضه ارز دیجیتال را 33 درصد کاهش دهد. کارشناسان پیش بینی می کنند که این باعث افزایش ارزش اتریوم می شود. به طور کلی انتظار می رود که هارد فورک ثبات بیشتری در قیمت ایجاد کند.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map