اتریوم چیست؟

Ethereum یک پلت فرم منبع باز مبتنی بر بلاکچین است که اساساً صدها ارز رمزپایه غیرمتمرکز و پروژه را قادر می سازد بدون نیاز به ساخت بلاک چین های خود ساخته و مستقر شوند..

Ethereum با دومین سقف بازار در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، توجه بسیاری از سرمایه گذاران و علاقه مندان به رمزنگاری را به خود جلب کرده است.

Ethereum نه تنها تغییر قابل توجهی در وضع موجود ایجاد می کند ، بلکه امکان توسعه سریع و استقرار برنامه های جدید با ارائه راه حل های مختلف برای صنایع مختلف را فراهم می کند..

در حالی که سودمندی Ethereum برای برنامه نویسان و به طور کلی دنیای فناوری واضح است ، بسیاری از افرادی که از فن آوری کمتری برخوردار هستند ، در درک آن مشکل دارند. ما این راهنما را به گونه ای طراحی کرده ایم که هم مردم را به خود جلب کند و هم افراد مبتدی و متوسط ​​رابط رمزگذاری کامل را در معرض این ارز رمزپایه بالقوه قابل تغییر در جهان قرار دهیم.

اتریوم در مقابل بیت کوین

اگر به Ethereum علاقه مند هستید ، به نوعی دانش بنیادی بیت کوین را دارید.

تمام ارزهای رمزنگاری شده به ناچار با بیت کوین مقایسه می شوند و این صریحاً درک آنها را بسیار آسان می کند.

بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان راه اندازی شد و هدف اصلی آن ایجاد یک ارز جهانی غیرمتمرکز بود. این ارز به هیچ موسسه مالی واسطه ای احتیاج ندارد ، اما با این وجود معاملات معتبر و مطمئن را تضمین می کند. این امر توسط یک فناوری انقلابی به نام “بلاکچین.”

بلاکچین یک دفتر دیجیتالی است که به طور مداوم سوابق را ضبط و تأیید می کند. برای ردیابی و تأیید معاملات بیت کوین استفاده می شود. از آنجا که شبکه جهانی گره های ارتباطی زنجیره بلوک را حفظ می کند ، تقریباً فساد ناپذیر است. با اضافه شدن بلوک های جدید به شبکه ، آنها دائماً تأیید می شوند.

مشابه بیت کوین ، Ethereum یک شبکه بلاک چین عمومی است. در حالی که اتریوم و بیت کوین ارزهای رمزپایه ای هستند که می توانند در بین کاربران معامله شوند ، تفاوت های اساسی بسیاری بین این دو وجود دارد.

به عنوان مثال بیت کوین از بلاکچین برای ردیابی مالکیت ارز دیجیتال استفاده می کند و آن را به یک سیستم نظیر پول نقد الکترونیکی نظیر برای نظیر بسیار کارآمد تبدیل می کند. از طرف دیگر ، اتریوم, بر اجرای کد برنامه نویسی یک برنامه متمرکز است. توسعه دهندگان برنامه ها عمدتا از آن برای پرداخت هزینه خدمات و هزینه های تراکنش در شبکه Ethereum استفاده می کنند.

بیت کوین و اتریوم هر دو “غیر متمرکز” هستند ، به این معنی که آنها هیچ کنترل مرکزی یا اختیار صدور ندارند. استخراج کنندگان مربوطه با تأیید تراکنش ها هر شبکه را برای بدست آوردن بیت کوین (برای بیت کوین) یا اتر (برای اتریوم) اداره می کنند..

اگر هنوز در ایجاد تمایز با مشکل روبرو هستید ، کلمات دکتر گاوین وود– یکی از بنیانگذاران Ethereum – ممکن است کمک کند:

دکتر گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum“بیت کوین قبل از هر چیز یک ارز است. این یکی از کاربردهای خاص بلاکچین است. با این حال ، از برنامه تنها دور است. به عنوان مثال گذشته از وضعیت مشابه ، پست الکترونیکی یکی از کاربردهای خاص اینترنت است و مطمئناً به محبوبیت آن کمک می کند ، اما موارد دیگر وجود دارد. “

دکتر گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum

Ethereum به سادگی کاربرد فناوری بلاکچین برای هدفی کاملاً متفاوت است.

اتریوم چیست?

به زبان ساده ، Ethereum یک بستر غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین است که می توان برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) را بر روی آن ساخت..

 • به یاد داشته باشید ، پایگاه داده blockchain isa بدون سرور مرکزی است که هر معامله و مبادله را ردیابی می کند. اکثریت قریب به اتفاق ارزهای رمزپایه و پروژه های غیرمتمرکز بر اساس برخی کاربردهای بلاکچین اجرا می شوند.
 • بعداً با جزئیات بیشتر وارد برنامه های غیرمتمرکز خواهیم شد – که به آنها dapps گفته می شود – اما فقط بدانید که اینها برنامه هایی هستند که برای کاربر هدف خاصی دارند. کمربندهای خود را ببندید ، برخی از این لوازم شگفت آور هستند.

جذابیت Ethereum این است که به گونه ای ساخته شده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد قراردادهای هوشمند ایجاد کنند. قراردادهای هوشمند اسکریپت هایی هستند که در صورت تحقق شرایط خاص ، وظایف را به طور خودکار اجرا می کنند. به عنوان مثال ، یک قرارداد هوشمند می تواند از نظر فنی بگوید: “اگر جین تا 15 سپتامبر 2018 مقاله 1000 کلمه ای را برای بزها ارسال کند ، 10 دلار بپردازید”.

این قراردادهای هوشمند توسط دستگاه مجازی Turing-کامل Ethereum (EVM) اجرا می شود که توسط یک شبکه عمومی بین المللی گره اجرا می شود.

ارز رمزنگاری شده شبکه Ethereum نامیده می شود اتر. اتر دو عملکرد مختلف را ارائه می دهد:

 1. جبران گره های استخراج کامل که شبکه آن را تأمین می کنند. این امر باعث می شود که کارها در سطح اداری به راحتی پیش بروند.
 2. تحت شرایط قرارداد هوشمند به مردم پرداخت کنید. این همان چیزی است که انگیزه کاربران را برای کار در بستر Ethereum فراهم می کند.

اگر هنوز کمی گیج هستید ، نگران نباشید. فناوری اساسی حتی در سطح سطح نیز پیچیده است.

در پایان این راهنما ، شما درک بهتری از Ethereum نسبت به 99.999٪ از افراد خارج از آنجا خواهید داشت … و این یک شروع بسیار خوب است!

ما به مواردی از قبیل نحوه عملکرد Ethereum ، تاریخچه Ethereum و برخی از dapp های جذاب که در سیستم عامل Ethereum اجرا می شوند ، خواهیم پرداخت..

به Wild Ride: Ethereum خوش آمدید

در سال 2011, یک پسر 17 ساله روسی-کانادایی به نام ویتالیک بوترین در مورد بیت کوین را از پدرش آموخت. Buterin از بنیانگذاران مجله Bitcoin و نویسنده برجسته این انتشار شد. Buterin در حال حاضر در هیئت تحریریه خدمت می کند دفتر کل. به عنوان یک مجله علمی بررسی شده ، لجر مقالات پژوهشی اصلی را درباره فناوری رمز ارز و بلاکچین منتشر می کند. این نشریه به هر موضوعی در رابطه با بلاکچین به ریاضیات ، علوم کامپیوتر ، مهندسی ، حقوق و اقتصاد علاقه نشان می دهد.

در سال 2013, پس از بازدید از توسعه دهندگان در سراسر جهان که اشتیاق زیادی برای برنامه نویسی داشتند ، Buterin مقاله ای سفید را با پیشنهاد Ethereum منتشر کرد.

در سال 2014, بوترین پس از دریافت دانشگاه از دانشگاه واترلو انصراف داد فلوشیپ تایل 100000 دلار برای کار تمام وقت در Ethereum.

در سال 2015, سیستم Ethereum فعال شد.

در سال 2017, Ethereum با نرخ سقف 36 میلیارد دلار روبرو شد.

خواه از منظر سرمایه گذاری ، از نظر فناوری یا شاهد تاریخ به این موضوع نگاه کنید. Ethereum بسیار هیجان انگیز است.

هدف Buterin این بود که همان تمرکززدایی را از بیت کوین به بیش از ارز انجام دهد. این امر می تواند با ساختن یک زبان برنامه نویسی کاملاً کامل تورینگ در بلاک چین Ethereum محقق شود.

کاغذ سفید Ethereum به جزئیات برخی موارد احتمالی استفاده می پردازد ، که همه آنها می تواند از طریق برنامه های غیرمتمرکز در شبکه Ethereum ساخته شود. این لیست همچنان ادامه دارد:

 • سیستم های Token
 • مشتقات مالی
 • سیستم های هویت و اعتبار
 • ذخیره سازی پرونده
 • بانکی
 • سازمانهای خودمختار متمرکز
 • بیمه
 • فیدهای داده
 • پردازش ابری
 • بازارهای پیش بینی

با ساخت این برنامه ها در شبکه Ethereum ، این dapps می توانند بلاک چین Ethereum را بجای اینکه خودشان ایجاد کنند استفاده کنند.

تیم موسس Ethereum

تیم اصلی بنیانگذار Ethereum در سال 2014 متشکل از Vitalik Buterin ، Mihai Alisie ، Anthony Di Iorio و Charles Hoskinson بود که علاوه بر این توجه جوزف لوبین را برای پیوستن به تیم جلب کرد. لوبین به کار مشغول شد و تقریباً 1000 کارمند مستقر در بروکلین “استودیوی تولید سرمایه” ConsenSys را پیدا کرد..

شایعه شده است که یکی از خریداران برتر در فروش Ethereum است ، Lubin ، که بودجه ConsenSys را با پول خود در Bitcoins تأمین می كرد ، می گوید كه وی فروش برخی از Ether های خود را سال گذشته برای تأمین بودجه توسعه شركت آغاز كرد

ماشین مجازی Ethereum

برنامه های اولیه بلاکچین مانند بیت کوین فقط به کاربران اجازه می دهد مجموعه ای از عملیات از پیش تعریف شده را داشته باشند. به عنوان مثال ، بیت کوین منحصراً برای کار به عنوان ارز رمزپایه ایجاد شده است.

برخلاف این پروژه های اولیه بلاکچین ، Ethereum به کاربران اجازه می دهد تا عملیات خود را ایجاد کنند. Ethereum ماشین مجازی (EVM) این امکان را فراهم می کند. به عنوان محیط زمان اجرا Ethereum ، EVM اجرا می شود قراردادهای هوشمند. از آنجا که هر گره Ethereum EVM را اجرا می کند ، برنامه های ساخته شده بر روی آن از مزایای عدم تمرکز بدون نیاز به ساخت بلاکچین خود بهره مند می شوند..

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند رشته هایی از کد رایانه هستند که در صورت تحقق برخی شرایط از پیش تعیین شده قادر به اجرای خودکار هستند.

این قراردادها به جای اینکه از یک مرجع مرکزی واحد برای گفتن “بله” یا “نه” خواسته شود ، خود کار می کنند. این نه تنها باعث می شود که کل فرآیند مثرتر باشد ، بلکه عادلانه تر و عینی تر شود.

به عنوان مثال ، یک مورد ساده برای استفاده از قرارداد هوشمند این است:

 • جیم می خواهد شركت سارا 100 اتر (ETH) را شرط بندی كند كه قیمت ETH در تاریخ 30 اوت 2018 بالاتر از 1000 دلار باشد.
 • آنها در مورد خوراک داده برای تعیین قیمت ETH توافق می کنند.
 • هر یک از آنها 100 ETH را به عنوان یک قرارداد هوشمند محرمانه می کنند و برنده 200 ETH کامل را می گیرد.
 • در تاریخ 30 آگوست 2018 ، از خوراک داده س quال می شود و قرارداد بلافاصله اجرا می شود ارسال پول برای برنده.

با استفاده از قرارداد هوشمند ، نیازی به اعتماد جیم و سارا به یکدیگر نیست. آنها فقط باید به فید داده اعتماد کنند.

به خاطر داشته باشید که این فقط یک مثال بسیار ساده است. بسیاری از قراردادهای هوشمند بسیار پیچیده هستند و می توانند معجزه کنند.

روش اجرایی: قراردادهای هوشمند بدون نیاز به واسطه ها می توانند کارهای مختلفی را خودکار کنند. تمام نیازهای یک قرارداد هوشمند قوانین دلخواهی است که در آن نوشته شده است.

چالش ها و ابتکارات Ethereum

رسیدگی به معاملات مالی به تنهایی از نظر قابلیت اطمینان و امنیت مشکلات بسیار پیچیده ای را به وجود می آورد. و از آنجا که شبکه Ethereum شامل یک بلاکچین هدف کلی است که دارایی های دیگری به غیر از پول را اداره می کند ، چالش های پیچیده تری فراتر از معاملات مالی صرف بوجود می آیند. Ethereum با حرکت در آینده با مقیاس های مقیاس پذیر ، مصرف انرژی ، امنیت ، حریم خصوصی و تمرکززدایی روبرو می شود..

فراتر از پول

Ethereum به عنوان یک بلاکچین هدف کلی ، به مکانیزمی برای نمایش دارایی های غیر از پول نیاز دارد. استاندارد ERC-721 برای معاملات موارد منحصر به فرد با ارزش ایجاد شده است. مخفف ERC مخفف Ethereum Request for Comment است و فرایند رسمی بنیاد Ethereum را برای بهبود محصول خود فراهم می کند. در ابتدا استاندارد ERC-721 باعث توسعه مجموعه های بسیار موفق CryptoKitties شد ، اما نمایندگی هر دارایی دیجیتال را امکان پذیر می کند..

Casper The Friendly Finality Gadget

هر بلاکچین برای قرار دادن معاملات بر روی سیستم به پروتکل اجماع قابل اعتماد ، منصفانه ، ایمن و قابل اعتماد متکی است. مانند بیت کوین ، Ethereum از روش اثبات کار (PoW) استفاده می کند ، اما بلاکچین Ethereum قصد دارد الگوریتم Proof of Stake (PoS) را پیاده سازی کند.

اتریوم کاسپر

ابزار نهایی Casper PoS را به عنوان یک ماژول مستقل پیاده سازی می کند. به عنوان یک ماژول مستقل ، کاسپر در بالای سیستم PoW فعلی زندگی می کند ، و شبکه Ethereum را به یک سیستم ترکیبی از PoW و PoS تبدیل می کند. همچنین به عنوان یک ماژول مستقل ، این اجازه می دهد تا قسمت PoW شبکه در تاریخ بعدی حذف شود.

پروتکل Casper PoS از انگیزه های تئوری بازی برای حفظ یکپارچگی سیستم استفاده کرده است. این همچنین مزایای امنیت بیشتر را فراهم می کند و مصرف انرژی گسترده مورد نیاز استخراج PoW را کاهش می دهد.

مقیاس گذاری ارتفاعات

مقیاس گذاری مانند سایر بلاکچین ها برای Ethereum یک چالش بزرگ محسوب می شود. مقیاس گذاری توانایی سیستم را برای کنترل حجم کار زیاد و رو به رشد بدون نشان دادن فشار یا فشار به سیستم تعریف می کند. این را هم به عنوان قدرت و کارایی سیستم برای انجام وظایف و هم به عنوان یک چالش تجربه کاربر در نظر بگیرید. اگر کاربری پس از کلیک بر روی یک دکمه بیش از حد منتظر پاسخ بماند ، نتایج ناامیدی ایجاد می شود و کاربران از سیستم منصرف می شوند.

وب نیز در روزهای اولیه با این مشکل روبرو شد. در اولین برنامه های وب ، هر اقدامی که کاربر در یک صفحه وب انجام می دهد منجر به این می شود که کل صفحه از سرور بارگیری شود و دوباره در مرورگر مشتری ارائه شود. وب 2.0 به بازار آمد ، توانایی تازه کردن فقط قسمت مربوط به صفحه را ارائه داد ، و رابط های کاربر پاسخگو به یک قاعده در اینترنت تبدیل شدند.

ویتالیک بوترین در مقیاس گذاری

Vitalik Buterin مقیاس بندی را به عنوان یک نگرانی اصلی که باید در فناوری بلاک چین مورد توجه قرار گیرد ، عنوان می کند. وی نظرات زیر را ارائه داد در سپتامبر 2017 در مصاحبه با Naval Ravikant در کنفرانس Disrupt SF 2017.

“بیت کوین در حال حاضر کمی کمتر از سه تراکنش در ثانیه در حال پردازش است. و اگر نزدیک به چهار باشد ، در حال حاضر در اوج ظرفیت است. در چند روز گذشته Ethereum پنج ثانیه کار کرده است. و اگر از شش بالاتر باشد ، در اوج ظرفیت نیز هست. از طرف دیگر ، Uber به طور متوسط ​​- 12 بار در ثانیه ، PayPal – چند صد ، ویزا – چندین هزار ، بورس های بزرگ سهام – ده ها هزار. و اگر می خواهید به IoT بروید ، پس صدها هزار نفر صحبت می کنید … “

خون جدید پلاسما که زندگی تازه ای را به شبکه وارد می کند

آنچه شبکه Lightning به بیت کوین می آورد ، پلاسما به Ethereum می آورد. جوزف پون (خالق پروتکل شبکه رعد و برق) و ویتالیک بوترین به طور مشترک پلاسما را طراحی و معمار می کنند.

تلاش هایی مانند Lightning و Plasma با انتقال آفلاین کار به یک زنجیره جانبی ، باعث کاهش فشار در شبکه می شوند. کاربران در طول زمان و بدون استفاده از زنجیره بلوک اصلی ، در طول زمان در معاملات متعددی در یک کانال در زنجیره جانبی شرکت می کنند. پس از اتمام تعدادی از تراکنش ها ، وضعیت نهایی این معاملات به عنوان یک معامله واحد با هزینه ای واحد به بلاکچین اصلی می رود. تعاملات متعدد برای پردازش ، در نتیجه به یک اقدام واحد در بلاکچین کاهش می یابد ، در نتیجه فشار بر منابع کاهش می یابد و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

شنا با خرده ریزها

علوم کامپیوتر به هنر قرار دادن چیزی در جایی خلاصه می شود ، سپس وقتی می خواهید چیزی را بازیابی کنید. ذخیره کردن فقط آنچه شما نیاز دارید به روشی است که بازیابی را ساده و ظریف می کند و فقط آنچه را که نیاز دارید بازیابی می کنید و انجام همه کارها در اسرع وقت ، کارایی را مشخص می کند. Sharding تکنیکی را برای ذخیره سازی داده ها به روشی کارآمد برای بهبود بازیابی ارائه می دهد. و کارایی مقیاس پذیری را تعیین می کند.

Sharding در اصل روش هایی را برای تقسیم داده ها به قطعات جداگانه و ذخیره آنها به طور جداگانه تعریف می کند. در نتیجه ، شما فقط باید با یک قطعه کوچک حاوی داده های مورد علاقه خود کنار بیایید و از داده های موجود در کل سیستم عبور نکنید. مدتهاست که فناوری پایگاه داده از Sharding برای افزایش مقیاس پذیری و اکنون از بنیاد Ethereum تحقیق می کند که چگونه خرد کردن می تواند فناوری بلاکچین را بهبود بخشد.

Raiden of the Lost Ark

به طور مشابه ، Raiden همچنین دارای قابلیت زنجیره جانبی مشابه Lighting و Plasma است. Raiden پروژه بنیاد Ethereum نیست بلکه محصول یک شرکت مستقل است.

برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)

بسیاری از ما درک خوبی از اینکه یک برنامه (برنامه) چیست ، داریم. یک برنامه کاربردی به طور رسمی به عنوان یک برنامه یا قطعه نرم افزاری تعریف می شود که برای تحقق هدف خاصی از کاربر طراحی و نوشته شده است. ما هر روز از برنامه ها استفاده می کنیم: برنامه ها به ما امکان می دهند مانده بانکی خود را بررسی کنیم ، از طریق یک عکس زنده از تصاویر پیمایش کنیم یا حتی یک Flappy Bird را به فراموشی راه اندازی کنیم..

حال این تعریف را بگیرید و ~ * ~ تمرکززدایی کنید ~ * ~ آن را تعریف کنید. Dapps عملکردهای مشابهی را ارائه می دهند ، اما به جای منبع مرکزی روی کل شبکه گره ها اجرا می شوند. واقعیت غیرمتمرکز بودن آن ها ، مزیت فوق العاده ای به dapps نسبت به برنامه های سنتی می دهد.

شما می دانید که اینستاگرام چه زمانی خراب است چون سرور خراب است? این در مورد dapps اتفاق نمی افتد. در مورد زمانی که زوماتو هک شد و اطلاعات 17 میلیون نفر را افشا کرد؟ این هم اتفاق نمی افتد.

علاوه بر این ، Dapps عبارتند از:

 • متن باز – Dapps به کاربران امکان می دهد کد برنامه را از دو قسمت جلو و عقب مشاهده کنند. هیچ مزخرف “اجازه نمی دهد ما از مکان شما استفاده کنیم” مزخرف نیست مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.
 • خود مختار – Dapps به طور خودکار با قوانین رمزگذاری شده در آنها عمل می کنند. جایی برای فساد خارجی نیست.
 • امن است – داده ها و پروتکل ها به صورت رمزنگاری شده در بلاکچین ذخیره می شوند. بدون هک.
 • 100٪ Uptime – بلاکچین همیشه در حال اجرا است ، به معنی پایین بودن زمان خرابی برای dapps. بدون تصادف.
 • اجرای آن آسان تر است – توسعه دهندگانی که می خواهند از فناوری بلاکچین استفاده کنند نیازی به ایجاد بلاکچین جدید ندارند. این چارچوب وجود دارد ، و صرفه جویی در وقت و تلاش سازندگان dapp را برای ایجاد یک چارچوب زیرمجموعه به طور بالقوه فراهم می کند. برای راه اندازی در این شبکه غیرمتمرکز ، dapps فقط هزینه معاملات را پرداخت می کنند.

در بسیاری از موارد ، کاربران نهایی حتی نمی توانند dapp ها را از برنامه های معمولی تشخیص دهند. Dapps معمولاً از برنامه های وب HTML / JavaScript برای برقراری ارتباط با بلاکچین استفاده می کنند ، و برای کاربران همان تعداد برنامه هایی است که امروز از آنها استفاده می کنید.

آیا برنامه قاتل واقعی لطفاً بایستید

در حالی که بیت کوین شبکه ای را برای معاملات مالی فراهم می کند ، Ethereum آرزو دارد بستری را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز فراهم کند. در نهایت ، یک بستر برنامه نویسی نیاز به برنامه های خوب ساخته شده بر روی آن دارد تا جدی گرفته شود. CryptoKitties برای مدتی محبوبیت پیدا کرد ، اما ما همچنان منتظر می مانیم ببینیم که Ethereum چقدر به عنوان پایه ای برای توسعه برنامه عمل می کند.

کوارتز از ویتالیک بوترین پرسید: “چه برنامه های غیرمتمرکز را جالب می دانید؟” در 14 سپتامبر 2017. او به شرح زیر پاسخ داد:

“چند دسته وجود دارد که در حال حاضر در حال شکوفایی هستند. برخی از آنها برنامه های مختلف مالی ، قراردادهای مالی ، مشتقات ، مواردی مانند Maker هستند. بازی ها یکی دیگر است. در فضای غیر مالی ، تأیید هویت در حال تأیید بزرگ است. با بازارهای پیش بینی ، Augur و Gnosis تقریباً موفقیت آمیز خواهند بود. همچنین در فضای نه چندان مالی یک چیز جالب وجود دارد که Akasha نام دارد. این یک انجمن مبتنی بر Ethereum است که از مکانیزم های رمزنگاری مبتنی بر اتر برای مدیریت مواردی نظیر رأی مثبت و پایین رأی و جلوگیری از هرزنامه استفاده می کند. “

Ethereum Dapps از موارد استفاده می کند

کمربندهای خود را ببندید و انگشتان خود را آماده کنید ، سرانجام زمان جالب ترین قسمت این راهنما فرا رسیده است.

تقاطع Ethereum با دنیای واقعی با نوآوری و اختلال روبرو است. در حال حاضر تعداد زیادی پروژه ، هم به صورت زنده و هم در حال توسعه ، روی شبکه Ethereum ساخته شده است. در اینجا تنها برخی از موفق ترین و امیدوار کننده ترین این dapp ها آورده شده است.

golem gnt چیست

گولم: پروژه Golem با هدف ایجاد یک ابر رایانه جهانی برای همه در دسترس است. این اساساً اولین اقتصاد اشتراکی غیرمتمرکز قدرت محاسباتی است. به عنوان یک بازار جهانی ، کاربران می توانند با “اجاره” قدرت محاسبات بیکار خود درآمد کسب کنند یا برای دسترسی به یک ابر رایانه پول خرج کنند. دست نگه دارید ، آیا تا به حال از ابر رایانه استفاده کرده اید؟ ابر رایانه ها بین یک میلیون دلار و کسری خوب یک میلیارد دلار هزینه دارند. ابر رایانه مدرن Tianhe-2 تقریباً دارای 18400 Playstation 4s است. هدف گولم این است که با کمترین هزینه ، این نوع نیرو را در هر کجای دنیا به راحتی در دسترس قرار دهد.

به راهنمای مبتدی Golem ما مراجعه کنید.

اوگور چیست

آگوور: هدف اوگور استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز برای ایجاد یک ابزار پیش بینی قدرتمند با استفاده از بازارهای پیش بینی است. اوگور به کاربران پیش بینی صحیح وقایع آینده را می دهد. اگرچه ممکن است در سطح سطح یک پلت فرم غیر متمرکز شرط بندی به نظر برسد (که هنوز هم ارزش زیادی دارد) ، اما آگوور می تواند به طور بالقوه داده های پیش بینی کننده قدرتمندی را برای تقریباً هر صنعت فراهم کند. بازارهای پیش بینی دقیق تر از کارشناسان منفرد ، نظرسنجی سنتی و نظرسنجی ها در پیش بینی هستند.

به راهنمای مبتدی Augur ما مراجعه کنید.

چه مدنی است

مدنی: Civic با هدف محافظت از هویت کاربر و ارائه دسترسی مبتنی بر بلاکچین ، ایمن ، کم هزینه و درخواستی به تأیید هویت است. این امر علاوه بر جلوگیری و کمک به کاربران در زمینه تقلب در هویت ، بلکه نیاز به اطلاعات شخصی مداوم و بررسی های پس زمینه را نیز برطرف می کند. به این فکر کنید که چند بار شماره تأمین اجتماعی خود را به دستیار شخصی سپرده اید و می توانید مزایای Civic را ببینید.

به راهنمای مبتدیان Civic مراجعه کنید.

omisego (OMG)

OmiseGO: چشم انداز OmiseGO حل مشکلات و ناکارآمدی م institutionsسسات مالی ، پردازنده ها و دروازه ها از طریق امکان مبادله غیرمتمرکز در بلاکچین عمومی با هزینه کمتر و حجم بالا است. این بدان معنی است که هر کسی قادر خواهد بود بدون نیاز به اعتماد به یک سرور واحد و بدون هزینه های گزاف ، معاملات مالی مانند پرداخت ، سپرده حقوق و دستمزد ، تجارت B2B ، امور مالی زنجیره تامین ، مدیریت دارایی و برنامه های وفاداری را انجام دهد! این سیستم به گونه ای ساخته شده است که به بهترین ارز (اعم از فیات یا غیرمتمرکز) امکان پیروزی می دهد.

به راهنمای مبتدیان OmiseGO مراجعه کنید.

storj چیست

استورج: هدف Storj این است که این امکان را برای کاربران فراهم کند تا در ازای رمزنگاری STORJ فضای اضافی هارد دیسک خود را اجاره کنند. بنابراین کاربران می توانند از Storj برای اجاره فضای اضافی هارد دیسک نیز استفاده کنند.

اینها فقط تعداد انگشت شماری از dapp های مختلف هستند که همه در سیستم عامل Ethereum اجرا می شوند. آنچه که واقعاً در بین dapps برجسته است این است که چگونه بنیانگذار آنها قادر به “جمع آوری” سرمایه واقعی با فروش توکن هستند. در حالی که برنامه های سنتی باید به دنبال سرمایه گذاری خارجی یا IPO باشند ، یک dapp می تواند به سادگی “ICO” را بخرد و سرمایه مورد نیاز خود را برای ساخت شرکت خود جمع کند. در حالی که این اصطکاک را از فرآیندهای تأمین مالی برطرف می کند ، اما متأسفانه این امکان را برای بسیاری از dapps های فرعی ICO فراهم کرده و از سوداگران مشتاق استفاده می کنند.

به راهنمای مبتدیان Storj مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، به بخش زیر مراجعه کنید: ایالت داپ ها.

Ethereum vs Bitcoin: ادامه دارد

اکنون که درک مناسبی از اینکه Ethereum چیست و چطور کار می کند ، خوب است که دوباره در مورد مقایسه با بیت کوین در سطح فنی بررسی کنید.

در حالی که این دو ارز رمزنگاری شده اهداف متفاوتی دارند ، Ethereum مزایای بیشتری نسبت به بیت کوین دارد:

 1. بلوک بار کوتاه تر – در Ethereum ، بلاک ها تقریباً هر 15 ثانیه در مقایسه با نرخ 10 دقیقه ای Bitcoin استخراج می شوند. این زمان کوتاهتر به زنجیره بلوک اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری شروع به تأیید داده های معامله کند ، اگرچه این به معنی بلوک های یتیم بیشتر نیز است.
 2. ساختار هزینه پیچیده تر – هزینه معاملات Ethereum بر اساس نیازهای ذخیره سازی و استفاده از شبکه است. معاملات بیت کوین توسط اندازه بلوک محدود شده و با یکدیگر رقابت می کنند.
 3. استخراج معدن پیچیده تر – استخراج بیت کوین در حال حاضر به ASIC ها (مدارهای مجتمع مخصوص برنامه) نیاز دارد و این امر مستلزم سرمایه زیادی برای استخراج است. الگوریتم استخراج Ethereum با در نظر گرفتن مقاومت ASIC طراحی شده است ، بنابراین زمین بازی را تساوی می کند و به تمرکززدایی از استخراج کمک می کند.

بدون شک Ethereum در حال حاضر عملکرد بهتری از بیت کوین به عنوان ارز دارد. با استفاده از Ethereum ، می توانید تراکنش ها را سریعتر ارسال کنید, کارمزد معاملات کمتری را پرداخت کنید, و معدن با نرخ سودآورتر (اگرچه هنوز سقوط های خود را برای استخراج کنندگان دارد).

بخوانید: آیا استخراج Ethereum سودآور است?

با این حال ، بیت کوین از نظر معاملات و ذخیره ارزش ، قیمت نسبتاً پایدارتری دارد – و بنابراین به عنوان گزینه ذخیره بهتر ارزش عمل می کند. اتریوم بسیار جوان تر است اما در سال های اخیر مقدار قابل توجهی از زمین را پوشش داده است. اگرچه Ethereum مطمئناً وعده را به عنوان ارز نشان می دهد ، اما پتانسیل واقعی آن در ویژگی هایی است که در کد Bitcoin وجود ندارد.

DAO: دردسر در بهشت

معروف ترین DAO به سادگی به عنوان DAO شناخته می شد. نام تقریباً یکسان باعث سردرگمی بسیاری در افراد می شود و به DAO شهرت بدی می بخشد.

DAO یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز بود که در درجه اول به عنوان صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز خود کار می کرد. این ساختار مدیریت معمولی یا هیئت مدیره نداشت ، به هیچ دولت خاصی وابسته نبود و به جای آن از کد منبع باز استفاده می کرد. DAO راه اندازی شد تا به سرمایه گذاران قدرت رأی دادن بدهد که dapps مستحق سرمایه گذاری از طریق نشانه های DAO هستند.

Dapps تا حدودی فرآیند تأیید داشت:

 1. توسط چهره های معتبر جامعه Ethereum در لیست سفید قرار بگیرید
 2. کسانی که توکن های DAO را در اختیار دارند به رای گذاشته شوند
 3. برای دریافت سهمی از بودجه DAO که برای شروع کار لازم داشتند ، 20٪ آرا را تأیید کنید.

DAO با بزرگترین کمپین سرمایه گذاری جمعی در تاریخ مشهور است و بیش از 150 میلیون دلار اتر از بیش از 11000 سرمایه گذار جمع می کند. DAO همچنین بدنبال هک شدن با 50 میلیون دلار بدنام ترین است. این هک به طور حتم باعث ایجاد انشعاب در جامعه Ethereum شد ، و ایجاد آنچه ما اکنون تحت عنوان Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) می شناسیم.

اتریوم کلاسیک

هک به دلیل “عملکرد تقسیم” DAO اتفاق افتاد. سرمایه گذارانی که می خواستند از DAO خارج شوند می توانند از “عملکرد تقسیم” آن استفاده کنند که به آنها اتر سرمایه گذاری شده را پس می دهد. تنها شرط این بود که بودجه دهندگان موجود مجبور بودند اتر خود را به مدت 28 روز نگه دارند تا بتوانند آنها را پس بگیرند.

در 17 ژوئن 2016 ، یک فرد یا گروه ناشناس ناشناخته با عملکرد ساده بازگشتی از امنیت Split Function استفاده کردند. این هک ناامیدکننده آسان به هکرها اجازه داد چندین بار درخواست خود را برای برداشتن همان نشانه های DAO قبل از اینکه سیستم آن را به عنوان 50 میلیون دلار ثبت کند ، تکرار کنند..

خبر این هک باعث ایجاد هرج و مرج در جامعه Ethereum شد. در حالی که این هک هیچ ارتباطی با پلتفرم Ethereum و همه ارتباطات با پلتفرم DAO نداشت ، بسیاری از اعضای جامعه Ethereum در DAO سرمایه گذاری شدند. به عنوان یک کل جامعه 28 روز فرصت داشت تا به یک راه حل برسد ، که در نهایت “چنگال” بودن است – بلاکچین فعلی را کاملاً متوقف کنید و از ابتدا چیز جدیدی ایجاد کنید.

داو هک

Ethereum (ETH) جدید نتیجه چنگال است و اساساً بلاک چین قبل از هک است. Ethereum قدیمی (Ethereum Classic – ETC) هنوز بلاکچین اصلی را با هک همراه اجرا می کند.

اکثریت قریب به اتفاق جامعه Ethereum از جمله بنیانگذاران Ethereum همراه با ETH ، با اقلیت کوچکی وفادار به بلاکچین اصلی.

به روزرسانی های آینده به Ethereum: راه طولانی آینده

نرم افزار هرگز متوقف نمی شود تا زمانی که مردم دیگر از آن استفاده نکنند بنیاد Ethereum از الف پیروی می کند نقشه راه اصلاحات و بهبودهای آینده سیستم. هیچ سیستمی هرگز به اندازه کافی سریع کار نمی کند ، بنابراین مقیاس سازی به توسعه خود ادامه می دهد. حریم خصوصی در درجه اول اهمیت قرار دارد و تحقیقات در مورد اثبات دانش صفر همچنان ادامه دارد. سیستم های غیرمتمرکز توجه مداوم به امنیت را می طلبند. بسیاری از جنبه های آینده ناشناخته مانده است. برخی از برنامه های جدید و محبوب که هنوز در بازار موجود نیستند ممکن است قابلیت های جدیدی را از سیستم بخواهند. با تغییر جهان ، Ethereum به تکامل خود ادامه می دهد.

آینده اتریوم درخشان است ، اما بدون اطمینان بالقوه آن خالی از لطف نیست.

یک اتفاق قابل توجه در افق ، هارد فورک Metropolis است که قرار است در اواخر سپتامبر رخ دهد. این هارد فورک نشان دهنده برخی از مهمترین موارد به روزرسانی شده برای پلتفرم از جمله:

 1. افزایش ناشناس بودن با اثبات جدید دانش صفر یا “zk-SNARK”. این بدان معناست که کاربران قادر خواهند بود معاملات را در سطح ناامنی بسیار امن تری نسبت به گذشته انجام دهند.
 2. کار با قراردادهای هوشمند و برنامه نویسی بسیار آسان خواهد بود. همچنین قرار است گاز برای تنظیم صورتحساب تنظیم شود.
 3. ماسک زدن باعث افزایش امنیت در شبکه می شود. کاربران می توانند آدرسی را که برای آن کلید خصوصی دارند مشخص کنند و این از آنها در برابر هک کامپیوتر کوانتومی محافظت می کند.
 4. یک “بمب دشواری” در نسخه به روز شده گنجانده خواهد شد ، به این معنی که استخراج بسیار دشوارتر خواهد شد. این یک مرحله مهم است زیرا Ethereum از اثبات کار (PoW) به اثبات کار (PoS) منتقل می شود.

ما نمی دانیم که این چنگال سخت چگونه بر قیمت Ethereum تأثیر می گذارد زیرا بازارها می توانند از طرق مختلف تنظیم شوند. در صورت جذب کاربران بیشتر ، قیمت می تواند افزایش یابد. با این حال ، اگر استخراج از کار دشوارتر و کند شود ، ممکن است قیمت کاهش یابد.

از ارتقا next بعدی بعد از Metropolis به عنوان Serenity یاد می شود که باید ثبات را افزایش دهد و سرمایه گذاری بیشتر را تشویق کنید.

افکار نهایی

گرچه علاقه زیادی به حدس و گمان در مورد Ethereum وجود دارد ، اما توجه به این نکته مهم است که جوامع Ethereum و dapp بسیار بر ساخت یک آینده ملموس متمرکز هستند.

Ethereum یک کاربرد خارق العاده از بلاکچین است و وجود صدها پروژه را امکان پذیر کرده است.

“بلاکچین مشکل دستکاری را حل می کند. وقتی من در غرب در مورد آن صحبت می کنم ، مردم می گویند که آنها به گوگل ، فیس بوک یا بانک های خود اعتماد دارند. اما بقیه جهان به سازمان ها و شرکت های بزرگ اعتماد چندانی ندارند – منظور من آفریقا ، هند ، اروپای شرقی یا روسیه است. این در مورد مکان هایی نیست که مردم واقعاً ثروتمند هستند. فرصت های Blockchain در کشورهایی که هنوز به آن سطح نرسیده اند بالاترین است. “

ویتالیک بوترین ، بنیانگذار Ethereum

هدف اصلی بنیانگذاران Ethereum ایجاد ارز رمزنگاری شده نیست که دلالان را یک میلیون پول کند. این برای تغییر جهان است. جامعه Ethereum طرفداران ایدئولوژیک را به همان روشی که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه جذب می کنند ، جذب می کند ، اما موارد استفاده از آن زندگی را فراتر از سکه های دیگر می دهد.

نحوه خرید اتریوم

ساده ترین راه خرید در Ethereum استفاده از صرافی ارز رمزنگاری شده است. ما لیستی از بهترین صرافی ها را که می توانید Ethereum را خریداری کنید ، تهیه کرده ایم. در این صفحه می توانید جزئیات اصلی این مبادلات و همچنین پیوندهایی به نظرات فردی و راهنماهای کاربر را پیدا کنید.

اگر تازه وارد دنیای ارزهای رمزپایه هستید ، Coinbase یکی از ساده ترین راه ها را برای خرید ، فروش و ذخیره Ethereum ارائه می دهد.

برای کسانی که به تجارت منظم علاقه مند هستند ، مبادلات زیر ممکن است متناسب با نیاز شما باشد:

 • جوزا
 • کراکن
 • GDAX
 • Bittrex
 • CEX.IO

نحوه خرید اتریوم

صفحه اصلی »راهنماها» Ethereum چیست؟ | The Ultimate Beginners ’Guide

یادداشت سردبیر: مقاله در تاریخ 7/9/2018 به روز شده است. با تشکر از ویلتون تورنبورگ!