Bitcoin Cash to Hard Fork: حجم بلوک 32 مگابایتی & قراردادهای هوشمند

در تاریخ 1 آگوست 2017 ، بیت کوین کش (BCH) به دلیل عدم رضایت توسعه دهندگان از ویژگی شاهد تفکیک شده ، به عنوان یک چنگال سخت بیت کوین (BTC) به وجود آمد..

از آن زمان ، بیت کوین کش و طرفداران آن کاملاً دنیای ارز رمزنگاری شده را ایجاد کرده اند ، به ویژه تلاش برای ربودن عنوان بیت کوین به عنوان “بیت کوین واقعی”.

امروز Bitcoin Cash هارد فورک مخصوص خود را به اندازه بلوک 32 مگابایت با هدف افزایش پذیرش کاربر و دادن معاملات سریعتر و هزینه های کمتر با حذف گلوگاه های مقیاس پذیری به کاربران می دهد..

برای اظهار نظر در این باره ، ما با معاون برنامه های تجاری BTC.com ، Alejandro de la Torre ارتباط برقرار کردیم. BTC.com متشکل از یک تیم متشکل از 60+ کارمند در آمستردام و پکن ، و استخر استخراج و کیف پول منبع باز ساخته است که به ساخت بیشتر اکوسیستم غیرمتمرکز بیت کوین کمک می کند.

BTC.com دیدگاه جالبی را در مورد چنگال ارائه می دهد ، زیرا اخیراً توسط Bitmain ، معدنچی بیت کوین مستقر در پکن ، طراح تراشه های ASIC و مجری یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین خریداری شده است..

چنگال پیشنهادی اندازه بلوک Bitcoin Cash را از 8 مگابایت به 32 مگابایت افزایش می دهد و همچنین توسعه دهندگان را قادر می سازد در بالای شبکه Bitcoin Cash قراردادهای هوشمند بسازند.

آلخاندرو دو لا توره

آلخاندرو دو لا توره

آلخاندرو تفاوت های بین هارد فورک 2017 و آنچه را که امروز در آن قرار دارد ، ذکر کرد.

این بار بیشتر شبیه هارد فورک نوامبر است ، اما کمی متفاوت است. چنگال امروز نه سکه جدیدی ایجاد می کند و نه مشکلی موجود را اصلاح می کند ، بلکه کاملاً از دو طریق نوآوری می کند. اولین تغییر عمده سه برابر شدن محدودیت اندازه بلوک از 8 به 32 مگابایت است که یک تنظیم آینده نگرانه برای جابجایی بیشتر تراکنش در هر بلوک است. من احساس بهتری دارم که این رشد اندازه بلوک در حال حاضر اتفاق می افتد ، در حالی که استفاده از Bitcoin Cash هنوز راهی برای رشد دارد ، نه اینکه بعداً وقتی شبکه در گاز کامل است.

این اندازه بلوک بزرگتر به Bitcoin Cash فضای مقیاس سازی می دهد ، چیزی که بلاک چین های دیگر به دنبال حل آن با روش های دیگر هستند ، به عنوان مثال شبکه رعد و برق و اثبات سهام. این Bitcoin Cash را تا حدی منحصر به فرد می کند زیرا تلاش می کند با حفظ مدل اثبات کار ، مشکل مقیاس گذاری را در لایه پروتکل اجماع حل کند..

چرا بیت کوین کش و نه سکه دیگری؟ این چنگال چه چیزی را محقق خواهد کرد که Bitcoin Cash نمی تواند?

BTC.com یک سکه است. ما نمی خواهیم بگوییم که شما باید Bitcoin Cash را از طریق سکه دیگری خریداری کنید. ما در مورد برخی از مزایایی که ویژگی های محصول جدید فعال می کند نظر داریم.

به عنوان مثال ، افزایش محدودیت اندازه بلوک ، بیت کوین کش را به بزرگترین محدودیت اندازه بلوک از بین سکه های بزرگ می دهد. این امر با برخی از خطرات احتمالی همراه است که تیم Bitcoin Core نسبت به زمان هارد فورک SegWit نسبت به آنها هشدار داده است ، اما واقعیت این است که ساده ترین راه برای مقیاس گذاری شبکه بیت کوین با استفاده از Proof of Work افزایش محدودیت اندازه بلوک برای اجازه معاملات در هر بلوک.

دومین ویژگی اصلی که به نظر ما برای جامعه توسعه بیت کوین کش سودمند است ، فعال کردن کدهای جدید و قدیمی است که به نشانه های رنگی ، فرآیندهای خودکار لایه دوم و برنامه نویسی با قرارداد هوشمند اجازه می دهد..

اشکال افزایش مداوم اندازه بلوک چیست؟?

اندازه بلوک در اصل محدود شد تا از مسدود شدن حملات DDOS در شبکه جلوگیری کند. بنابراین ، از نظر تئوری ، اندازه بلوک های بزرگتر در برابر حمله هرزنامه آسیب پذیرتر هستند.

قراردادهای هوشمند چگونه کار خواهند کرد?

پس از افزایش اندازه بلوک ، پیشرفت بعدی که بیت کوین کش ارائه می دهد افزودن جدید و فعال کردن مجدد کدهای عملیاتی قدیمی ، غیرفعال شده ، برنامه نویسی ماشینی یا به عبارت دیگر “کدهای op” است که به توسعه دهندگان ابزار ایجاد می کند قراردادهای هوشمند.

این کدهای ماشینی که توسط انجمن بیت کوین کش “Satoshi Op-code” نامیده می شوند ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد انواع مختلفی از پیاده سازی فراداده را ایجاد کنند. با توانایی فراخوانی این توابع ، توسعه دهندگان می توانند “سکه های رنگی” یا نشانه های نمایشی ایجاد کنند. این نشانه ها هستند که می توانند به روشی خاص برچسب گذاری شوند تا با اوراق قرضه ، سهام ، فلزات گرانبها ، کالاها و هر شی فیزیکی یا مجازی مطابقت داشته باشند.

افکار نهایی

Bitcoin Cash (BCH) در حال حاضر چهارمین رمز ارزشی است که ارزش بازار آن حدود 23.3 میلیارد دلار است.

جالب است که ببینید چطور هارد فورک Bitcoin Cash باز می شود ، و امیدوارم بدون رسوایی بیشتر باشد از اولین فشار Bitcoin Cash.

زمان نشان خواهد داد که آیا این هارد فورک پیشنهادی قادر به ارائه سرعت معامله سریعتر ، هزینه های کمتر و همچنین ویژگی قرارداد هوشمند است و قابلیت استفاده بالایی را در بین توسعه دهندگان ، استخراج کنندگان و کاربران به دست می آورد یا خیر..

آلخاندرو با یک خوش بینی منطقی اظهار نظر می کند ، “دشوار است که بگوییم چه چیزی ممکن است از این ویژگی جدید ناشی شود ، اما اگر ما فرض های خود را بر اساس آنچه Ethereum توانسته است از پیاده سازی لایه دوم خود انجام دهد ، پایه گذاری کنیم ، بنابراین من معتقدم که این به Bitcoin Cash کمک می کند. فضای زیادی برای شکوفایی ایده های خلاق و مولد. برای این منظور ، باید ببینیم که توسعه دهندگان جامعه بیت کوین کش با این ویژگی های جدید چه می کنند و اگر بازار تصمیم بگیرد در این اندازه بلوک تازه کشف شده مستقر شود که هنوز مقیاس نشده است. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me