Co by neměl obsahovat krem na oblicej?

Co by neměl obsahovat krem

Které látky jsou ve složení krémů nežádoucí

Ve složení se nejčastěji vyskytují jako propylparaben, butylparaben, ethylhexyl methoxycinnammate, BHA, oxybenzon, cyclotetrasiloxane. Dejte si pozor také na potenciálně nebezpečnou a dráždivou látku butylphenyl methylpropional, která patří mezi alergeny.
Archiv

Co by neměla obsahovat kosmetika

Ve složení přírodní kosmetiky byste neměli najít látky jako jsou:Ropné deriváty – vazelína, parafín, minerální olej.Parabeny – methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben.Silikony – ve složení produktů je poznáte podle koncovky “-cone”Syntetické parfemace.Ftaláty.Nanočástice.

Na co si dát pozor v kosmetice

Dávejte pozor na látky s příponou -eth, protože se jedná o etoxylované mastné alkoholy (alcohol ethoxylates) a jejich deriváty. Určitě v něm najdete sodium lauryl sulphate – pěnidlo a emulgátor, který dráždí pokožku a může být kontaminovaný dalšími látkami. Ten se často přidává i do zubních past.
Archiv

Jak vybrat správný krém na obličej

Nejjednodušší výběr mají dámy s normální pletí, ty mohou použít širokou škálu krémů. Ženy s mastnou pletí by měly zvolit lehčí krémy bez obsahu tuků, aby zbytečně neucpávaly póry. Suchá pokožka vyžaduje především hydratační a vyživující krémy. Citlivé pleti nejvíce prospívají krémy s přírodním složením.
Archiv

Co je Phenylpropanol

Phenylpropanol patří mezi alkoholy. Funguje jako rozpouštědlo, a to především ve farmaceutickém průmyslu. Využívá se také jako přísada během fermentačních procesů. V kosmetice se používá jako přírodně identická látka, která má antimikrobiální účinky a slouží jako konzervant.

Jak zkontrolovat slozeni kosmetiky

Kde si také zkontrolovat ingredience vaší kosmetiky Kromě INCI můžete ingredience i s popisem hledat například v materiálu EWG (formát PDF) nebo Cosmetic Ingredient Dictionary (vše v angličtině). Pokud chcete zdroje v češtině, určitě se podívejte na knihu Víta Syrového Tajemství kosmetiky.

Jak poznat kvalitní kosmetiku

Vodítkem toho, do jaké míry je produkt přírodní či bio, je jeho složení (povinně zveřejňované) a pak ochranná známka (logo) na etiketě, která je výrobci udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel – standardů.

Co obsahuje přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika by měla obsahovat jen přírodní emulgátory a barviva přírodního původu z rostlin a minerálů. Proces výroby přírodní kosmetiky je náročný, a zejména proto je často i její cena o něco vyšší – to ovšem nemusí být železným pravidlem. Přírodní kosmetika navíc nepodporuje testování na zvířatech.

Co nesmí být v šamponů

Tohle si pohlídejte!Ftaláty. Ftaláty, které bývají označeny jako DBP či DEP, patří mezi chemické látky, které se využívají nejen v kosmetice, ale taky třeba při výrobě PVC.Parabeny. Parabeny jsou skupinou chemických látek.Sulfáty.Polyethylenglykol.Diethanolamin.

Jak poznat silikony a parabeny v kosmetice

Odhalíte je jednoduše pod názvy metylparaben, etylparaben, propylparaben a butylparaben. Silikony — V šampónech a pleťových krémech můžete narazit na silikony, které se používají ke zjemnění vlasů a pleti.

Co opravdu funguje na vrásky

Pokud chceš bojovat proti již vzniklým vráskám, tak ve tvém věku je ideální mezoterapie, hydrolifting, botox, výplně nebo chemický peeling. Nejvhodnější proceduru zvolí lékař po posouzení stavu pleti. Toto všechno nejsou vyloženě zákroky, jen ošetření pleti, hloubková hydratace například nebo ten botox.

Jaký je rozdíl mezi krémem a fluidem

V krému, i když je bio, je voda, hodně vody. Kosmetický fluid, to je 100 % rostlinných výtažků a žádná neaktivní voda. Tedy 100 % delikátních aktivních látek pro pleť a extrémní bohatství rostlin a květin – průměrně 20 rostlin v jednom fluidu a více než 40 u intenzivní pleťové řady.

Jak poznat non Toxic

Non toxic kritéria také upřednostňují složky s potenciálem lepší snášenlivosti (například cukerné tenzidy versus coco sulfáty používané v šamponech, mýdlech a gelech). Každý, kdo chce opravdu žít non toxic, za nějaký čas zjistí, že k péči o svoji pokožku i domácnost toho opravdu mnoho nepotřebuje.

Co to je INCI

Co znamená INCI Jde o zkratku z International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, česky Mezinárodní nomenklatura kosmetických přísad. Jedná se o systém názvů pro složky přírodní i konvenční kosmetiky, který je daný normou a je závazný pro výrobce kosmetiky ve většině zemí světa.

Jak se pozná přírodní kosmetika

Můžete se setkat s označením „přírodní“ či „bio“ i u kosmetických produktů, které tomuto označení úplně neodpovídají. Proto se raději podívejte na složení výrobku a na obalu hledejte ochrannou známku (logo), která je udělována nezávislou certifikační organizací společně s certifikátem při splnění stanovených pravidel.

Co je to bio kosmetika

Biokosmetika je taková kosmetika, která by měla obsahovat složky v maximální možné míře získané z kontrolovaného ekologického zemědělství a nebo kontrolovaného sběru na přísně vybraných lokalitách, nesmí být testována na zvířatech a obsahovat GMO. Má udělený certifikát orgánem pro to určeným.

Jaké šampony jsou bez silikonů

V kategorii Šampony bez silikonu zákaznící nejvíce chválí značky TreSemmé, Milv… V kategorii Šampony bez silikonu zákaznící nejvíce chválí značky TreSemmé, Milva a Lobey.

Jak poznat silikony v šamponů

Silikony poznáte většinou podle jejich koncovky, například končí –thicone, -cone, -thiconol, -silixona nebo –silane. Rozpustné a částečně rozpustné ve vodě velmi často obsahují označení “PEG“ a někdy i číslovku.

Jaký krém je nejlepší na vrásky

Porovnání krémů na vrásky

Pořadí Produkt Naše hodnocení
1. Estée Lauder Revitalizing Supreme (5 / 5)
2. Nivea Q10 Plus (4,9 / 5)
3. Eucerin Hyaluron-Filler (5 / 5)
4. Dermacol Time Coat (4,7 / 5)

Co je dobré na vrásky kolem očí

Co teda na vrásky kolem očí opravdu zabíráKyselina hyaluronová – skvěle na sebe váže vodu, a tak pleť udržuje dokonale hydratovanou.Vitamín E – je silný antioxidant, a tak zabraňuje předčasnému stárnutí způsobenému oxidačním stresem.Vitamín C – dodává pleti elasticitu a jas a zjemňuje její strukturu.

Jak vrstvit krémy na obličej

Jakmile vaše skincare rutina obsahuje více přípravků, začněte s nejlehčími formulacemi na bázi vody a postupně se propracovávejte k produktům s hutnější a těžší konzistencí (krémy, oleje). Stejně tak byste měli postupovat od přípravků s nejnižším pH (kyselé) k produktům s nejvyšším pH (zásadité).

Jak Netoxicky přát

Stačí nasypat 200g kyseliny citronové přímo do bubnu a spustit praní. Ideálně delší program, a klidně na nejvyšší teplotu. Takovým způsobem pračku jednou za čas vyčistěte i přesto, že už perete netoxicky.

Jak prát non Toxic

Doporučujeme mýdlo kokosové, kokosovo-palmové, olivové (pozor, může mít nižší prací účinnost), z živočišných pak např. lojové nebo čisté žlučové. Pozn. autorky: Na praní jednoznačně doporučujeme prací mýdlo, které seženete na netoxických e-shopech (viz soubor Vybrané doporučené produkty s non toxic složením).

Co to je INCI a kde ho najdete

O tom, co váš nový pleťový krém nebo šampon do poslední kapky obsahuje, se dočtete v INCI neboli seznamu kosmetických přísad. Najdete ho většinou na zadní straně obalu a ze zákona jej musí uvádět každý výrobce.

Co obsahuje kosmetika

Nejčastěji bývá na prvním místě aqua (voda), následuje třeba glycerin nebo nějaká zahušťovadla, emulgátory a pěnidla, parfemace. Poslední zmíněná složka je trochu oříšek, protože i v čistě přírodním výrobku máte napsáno v INCI parfum. Nerozlišuje se totiž, zda je vůně uměle vyrobená, nebo získaná přírodně.