Co delat na Krétě?

Kde nejvíc fouká na Krétě

Teploty se pohybují kolem 10 až 12 C° a často fouká silný vítr, především na západním a jižním pobřeží.

Co dělat na Krétě

Co vidět a navštívit na KrétěPláž Elafonisi. Průzračné tyrkysové moře, pláž s exotickým nádechem růžové barvy písku umístěná mimo ruch hlavních letovisek i nádherné kopcovité okolí…Knossos.Heraklion.Pláž Vai.Pláž Preveli.Diova jeskyně Dikteon Andron.Chania.Pláž Balos a Gramvousa.
Archiv

Jaká část Kréty je nejhezčí

Za nejkrásnější lokalitu na tomto oblíbeném řeckém ostrově bývá považováno město Chania a jeho široké okolí včetně mnoha pláží. Formálně se jedná o celý region pokrývající nejzápadnější část Kréty.

Na co si dát pozor na Krétě

Jediné na co si je třeba dát pozor je pečlivý výběr letoviska a ubytování. Není nic horšího než přijet na Krétu za sluníčkem a mořem a přitom se ubytovat 3km od pláže (nejlépe štěrkové) v místě, kde je jeden obchod, 5km do letoviska a mít zaplacenou stravu v podprůměrné taverně.

Kdy jet na Krétu

Na dovolenou na Krétu ideálně od června do poloviny září

Nejlepší doba pro letní dovolenou u moře na Krétě je červen až polovina září. I v říjnu je sice moře ještě vyhřáté, ale dny už jsou kratší a začínají se objevovat první dešťové přeháňky.

Jaké je moře na Krétě

Rozloha ostrova činí 8261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře. Kréta je hornatý ostrov, nejvyšší hora Psiloritis 2456 m n. m. ve stejnojmenném pohoří, zvaném též Idi leží v centrální části ostrova.

Kde fouká na Krétě

Meltemi – proč na Krétě v létě fouká vítr

Přes sezónu, zhruba od půli června do konce srpna, bývá na Krétě větrno.

Jaké moře je u Kréty

Rozloha ostrova činí 8261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře.

Co si přivézt z Kréty

Nejlepší suvenýry, které se vezměte domů z Kréty z ŘeckaHorský bylinkový čaj.Olivový olej.Tradiční oblečeníKeramika.Víno.Bylinky.Raki.

Jak se jezdí na Krétě

Jen nezapomeňte, že na Krétě se jezdí po pravé straně silnice a vozidla mají přednost, když přijíždějí z této strany. Navíc to znamená, že auta vjíždějící do kruhového objezdu smějí jet první, zatímco řidiči, kteří se již v objezdu nacházejí, jim musejí dát přednost.

Jak dlouho trvá let na Krétu

Jak dlouho trvá let z Praha do Kréta Heraklion 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Kréta Heraklion.

Kam na Krétu v říjnu

Na Krétě vybírejte spíše jižní pobřeží, kde bude tepleji, naopak na Rhodosu závětrnou stranu ostrova (východní pobřeží) – Kolymbia, Lardos, Kiotari, Faliraki,.. . Na obou ostrovech je teplota minimálně do poloviny října kolem 25°C a moře je stále vyhřáté z léta.

Jak se mluví na Krétě

Kréta je ovšem na Řecku dost autonomní, hlavní město Kréty je Heraklion. Řekové nazývají Krétu slovem "Kriti", Angličané to píšou "Crete". Na Krétě se samozřejmě mluví řecky, ale domluvíte se i anglicky nebo rukama. Píše se alfabetou, platí se eurama.

Jak se říká obyvatelům Kréty

Kréta je nejjižnější a také největší ostrov Řecka (8335 km2). Jeho obyvatelé, Kréťané, jsou velmi přátelští a společenští.

Proč na Krétu

Srdce tradiční Kréty bije v malebných horských vesničkách. Stranou masového cestovního ruchu tu přežívají staré zvyky i tradice. Ve stínu staletých stromů tady odpočívají unavení oslíci, sluncem zmožené kočky i živě debatující shrbení staříci. Právě na venkově si vychutnáte zaručeně autentickou ostrovní kuchyni.

Co se nesmí vyvážet z Kréty

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Na co si dát pozor v Řecku

Co určitě nedělat v ŘeckuNespěchejte. Jste na dovolené, užívejte si místní atmosféru.Toaletní papír nepatří do záchodu. Použitý toaletní papír určitě neházejte do záchodu, nýbrž do odpadkového koše vedle.Neukazujte, že je něco OK.Nechoďte na svatá místa s odhalenými rameny a koleny.Neplýtvejte vodou.

Kde zaparkovat v Chanii

Parkovací místa v Chanii 24 hodin denně

Lokalita Adresa Kontaktní tel
Nikiforou Foka Nikiforou Foka 73132 Chania +302821341600
Dimotiko Parking Reggina Dimotiko Parking Reggina Kuprou 2 73132 Chania +302821341600
Drakonianou Drakonianou Nea Kudonia 73100 Chania N/A
Parkování Plus Iroon Polutechneiou 43 73100 Chania +302821050412

Kam se letí 2 hodiny

Doba letu letadlem do vybraných dovolenkových destinací:

Místo odletu Země příletu Doba letu Vzdálenost
doba letu z Prahy na Korfu 2:00 h 1 435 km
doba letu z Prahy na Sardinii – Olbia 2:05 h 1 300 km
doba letu z Prahy na Lefkadu 2:10 h 1 348 km
doba letu z Prahy do Bulharska – Burgas 2:15 h 1 450 km

Kam se letí nejdéle

V 80. letech do rekordů na dálkových letech znovu zasáhl izraelský El Al, když zprovoznil linku mezi Tel Avivem a Los Angeles (přes 12 000 km). Schéma letu podle standardu ETOPS. Čárkovaně čára, kterou by letadlo mělo letět tak, aby mělo vždy v dosahu 60 minut nouzové letiště.

Kde je nejlepší dovolená na Krétě

Nejhezčí letoviska na KrétěUličky Rethymna.Ágios Nikólaos a jezero Voulismeni.Příroda v okolí Eloundy.Přístav v Heraklionu.Uličky Chanie.Fortezza v Rethymnu.

Jak se domluvit na Krétě

Řekové nazývají Krétu slovem "Kriti", Angličané to píšou "Crete". Na Krétě se samozřejmě mluví řecky, ale domluvíte se i anglicky nebo rukama. Píše se alfabetou, platí se eurama.

Co se nesmí vyvážet z Kypru

Bez povolení příslušného úřadu je zakázáno z Kypru vyvážet starožitné předměty, do země lze dovézt libovolné množství kyperských liber. Na seznamu zakázaných věcí se nachází drogy, zbraně, pornografie a zvířata. Před příletem se vyplňuje identifikační karta pro potřeby celníků, kterou dostanete v letadle.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.