Co dělá homeopat?

Na co jsou dobré homeopatika

Homeopatickým lékem léčíme pacienty, kteří mají podobné příznaky, nejčastěji to bývají horečnatá onemocnění, například spojená s angínou. Všechny příznaky, které jsou podobné té otravě, homeopatický lék vyléčí, a to i když nejsou způsobeny otravou. Ředění homeopatického léku se nazývá potencování.
Archiv

Jak funguje homeopatie

Homeopatie je založená na principu, že se látka, která ve velkých dávkách vyvolává symptomy nemoci, může v miniaturních dávkách použít k tomu, aby se těm stejným symptomům ulevilo. Kritici nicméně tvrdí, že aktivní látka je natolik rozředěná, že už homeopatické léky nepůsobí jinak, než jako placebo nebo šidítko.

Kdy začnou působit homeopatika

I v tomto případě však lék začne působit až v tu chvíli, kdy se do organismu daný virus či bakterie dostane a začne se množit. Teprve tehdy totiž vznikne v organismu stav, ve kterém je na daný lék citlivý a teprve tehdy může homeopatický lék účinkovat.

Jak pomahaji homeopatika

Základem výroby homeopatických léků jsou látky většinou přírodního původu používané ve vysokém ředění (tzv. potencované látky), jejichž vyšší koncentrace vyvolává u zdravého člověka příznaky podobné těm, jaké vykazuje léčená choroba, což je právě již zmíněný princip léčby podobného podobným.

Jak dlouho trva než zaberou homeopatika

Pacient užívá standardní léky a k tomu homeopatika. Měsíc co měsíc se pacientův stav lepší a pacient už není nucen užívat standardní léčbu. Po čase, kdy se pacientův stav zlepší, se zmenší i množství homeopatických léčiv, až nemusí brát ani ty.

Jak dlouho nejíst po Homeopatikách

1/ Nejíst, nepít

Samozřejmě to neznamená držet hladovku po dobu léčby, ale platí pravidlo, že homeopatika se užívají buď půl hodiny před jídlem (a pitím!) nebo půl hodiny po něm. Nikdy ne zároveň s jídlem. To proto, aby byla jistota, že látky, které jídlo obsahuje, negativně neovlivní účinek léku.

Jak casto se berou homeopatika

Dávkování by měl vždy určit lékař-homeopat, respektive farmaceut-homeopat. U běžných indikací to bývá pět granulí jednou až třikrát denně, u akutních stavů i častěji. Například při alergických reakcích a lehkých popáleninách to bude například Apis mellifica 9CH pět granulí každou hodinu.

Jak správně užívat homeopatika

Homeopatické léčivé přípravky (forma granulí a tablet) se nechávají rozpustit v ústech, do těla se vstřebávají ústní sliznicí. Granule: jedna dávka je vždy 5 granulí a užívá se opakovaně, několikrát denně. Dávkování a frekvence užívání jiných lékových forem je vždy uvedena v příbalovém letáku.

Jak dlouho nepít po Homeopatikách

1/ Nejíst, nepít

Samozřejmě to neznamená držet hladovku po dobu léčby, ale platí pravidlo, že homeopatika se užívají buď půl hodiny před jídlem (a pitím!) nebo půl hodiny po něm. Nikdy ne zároveň s jídlem. To proto, aby byla jistota, že látky, které jídlo obsahuje, negativně neovlivní účinek léku.

Jak dlouho trvá homeopatické zhoršení

Homeopatické zhoršení by nemělo trvat dlouhodobě, více než několik dní. Pokud zhoršení trvá měsíc za současného ujišťování homeopata, že je vše v pořádku a že se jedná o přechodný stav, pak je pravděpodobně zvolena nesprávná léčba.