Co obnáší práce vojáka
Voják se účastní tuzemských a zahraničních vojenských operací. Odpovídá za svěřenou vojenskou výstroj a výzbroj, obsluhuje motorová vozidla a vojenskou techniku a vypomáhá civilnímu obyvatelstvu v případě mimořádných událostí.
Co musí splnovat voják
trestní bezúhonnost. zdravotní způsobilost. splnění kvalifikačních předpokladů, tedy mít alespoň výuční list (!) ke dni nástupu do služby nebýt členem politické strany či hnutí anebo odborové organizace.
Archiv
Jak dlouho je voják v záloze
Výcvik aktivní zálohy
V prvním roce služby u aktivních záloh může na cvičeních strávit až 12 týdnů. Uchazeč o službu v aktivní záloze, který neprošel povinnou vojenskou službou, musí nejprve absolvovat Kurz základní přípravy v době trvání 4 týdnů.
Jací jsou vojáci
Voják musí být sociabilní, otevřený, komunikativní, schopný týmové spolupráce. Vedle toho musí umět regulovat své chování, předvídat důsledky svých rozhodnutí. A nezbytná je samozřejmě také zdravá míra agresivity, voják musí být schopen vystřelit po nepříteli.
Jak se zdraví vojáci
Salutování se v mnoha zemích světa obvykle provádí napnutou pravou rukou, kterou si voják přiloží buďto ke štítku své vojenské čepice (nebo jiné standardní pokrývky hlavy) případně pouze k pravému spánku své hlavy.
Jaký je plat vojáků
Průměrný plat na pozici. Voják je 50 447 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 283 Kč . Průměrná čistá mzda Vojáka vychází na 39 886 Kč.
Jak vstoupit do Až
podat žádost o zařazení do AZ. vyplnit dotazník. přinést průkazovou fotografii. podepsat prohlášení o tom, že nepodporujete, nepropagujete nebo nesympatizujete s hnutím, které prokazatelně směřuje k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, náboženskou anebo rasovou zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.
Kdo má povinnost jít do valky
V České republice se branná povinnost vztahuje na všechny občany státu starší 18 let, a to na základě zákona č. 585/2004 Sb. Branný zákon. Branná povinnost naopak zaniká dnem dosáhnutí 60 let či z jiných důvodů taxativně vymezených v §7 výše zmíněného zákona.
Jak dlouho trvá vojenská mise
Většinou mise trvá půl roku.
Kdo se muze stát Vojakem
Kdo všechno je ke službě v armádě způsobilý Kromě plnoletosti a trestní bezúhonnosti musí uchazeč mít dokončené alespoň učňovské vzdělání a nesmí být členem žádné politické strany nebo odborové organizace.
Jak se dostat do aktivních záloh
Voják v záloze může požádat krajské vojenské velitelství o povolání na dobrovolné vojenské cvičení. V žádosti uvede kromě obecných náležitostí podání podle správního řádu také rodné číslo. Dobrovolné vojenské cvičení je vykonáváno v celkové délce do 12 týdnů v kalendářním roce.
Jak se dostat do armády
Kdo chce být vojenským profesionálem, musí projít základním výcvikem a jen v loňském roce tak k Odboru výcviku Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově nastoupilo v celkem čtyřech nástupních termínech, tedy leden, duben, srpen a říjen 882 nových rekrutů, z kterých jich tento výcvik zvládlo 786.
Co dělá voják v záloze
Voják v aktivní záloze vykonává pravidelné vojenské cvičení v prvním roce svého zařazení do aktivní zálohy v celkové délce do 12 týdnů a v dalších letech v celkové délce do 6 týdnů v kalendářním roce s přihlédnutím k jeho plánovanému zařazení, úrovni vycvičenosti a odborné připravenosti.
Jak se přidat do aktivních záloh
podat žádost o zařazení do AZ. vyplnit dotazník. přinést průkazovou fotografii. podepsat prohlášení o tom, že nepodporujete, nepropagujete nebo nesympatizujete s hnutím, které prokazatelně směřuje k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, náboženskou anebo rasovou zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.
Jak vypadá povolávací rozkaz
Povolávací rozkaz v Česku
Povolávací rozkaz obsahuje důvod povolání, jméno nebo jména a příjmení, akademický titul, rodné číslo, adresu místa trvalého pobytu, dobu a místo, kam se má voják v záloze nebo občan dostavit, a způsob přepravy.
Co se stane když odmítnu mobilizaci
Občan, který jako voják v záloze odmítl vykonávat mimořádnou službu, podléhá za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu pracovní povinnosti podle zákona o zajišťování obrany České republiky.
Kdo muze do valky
Branný zákon ve své aktuální podobě nabyl účinnosti 1. ledna roku 2005 a plyne z něj branná povinnost všem občanům bez rozdílu pohlaví od 18 let do 60 let věku. Zahrnuje povinnost podrobit se odvodnímu řízení, vykonávat vojenskou činnou službu a plnit další povinnosti stanovené zákonem.
Kdo je v aktivní záloze
V aktivní záloze jsou vojáci nebo občané na základě dobrovolného převzetí výkonu branné povinnosti. Evidencí vojáků v aktivní záloze a s ní spojenou administrativní činností se zabývají zejména mobilizační oddělení krajských vojenských velitelství.
Jak dlouho trvá vojenský výcvik
Lidé bez základní vojenské služby musí projít šestitýdenním vojenským výcvikem. Do aktivních záloh mohou vstoupit lidé od 18 do 57 let, smlouvy jsou podepisovány na tři roky. Nyní aktivní zálohy cvičí 21 dnů v roce, od července, kdy začala platit nová legislativa, se cvičení prodlouží o týden.
Jak dlouho trvá výcvik ve Vyškově
Kurz základní přípravy AZ (KZP AZ) pro zájemce o službu v AZ je organizován v délce 4 týdnů, ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii (VeV-VA) ve Vyškově, zpravidla 4x ročně Na základě žádosti vojáka je možno přípravu absolvovat ve dvou částech po 2 týdnech.
Jak probiha nábor do armady
Jak probíhá nábor do armády
Uchazeč se musí v první řadě zaregistrovat. Navíc absolvuje návštěvu náborového střediska a podá si žádost o povolání do služebního poměru. Současně musí doložit osobní dokumenty. Pak následuje vyšetření, která potvrdí jeho zdravotní způsobilost.
Kdo musí jít do války
V České republice se branná povinnost vztahuje na všechny občany státu starší 18 let, a to na základě zákona č. 585/2004 Sb.
Kdo je povolan při mobilizaci
(1) Mobilizací ozbrojených sil se rozumí hromadné povolávání vojáků v záloze do mimořádné služby. Mobilizace ozbrojených sil může být částečná nebo všeobecná.
Kdo je povinen jít do války
V České republice se branná povinnost vztahuje na všechny občany státu starší 18 let, a to na základě zákona č. 585/2004 Sb.
Co kdyz Odmitnu Povolavaci rozkaz
Kdo v případě, že neobdrží povolávací rozkaz, nenastoupí za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu mimořádnou službu v ozbrojených silách na základě veřejné vyhlášky nebo mobilizační výzvy, ač mu v tom nebránila žádná zákonem předpokládaná překážka, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.