Co delat při otravě leky
Ve většině případů otrav se podává postiženému aktivní uhlí, nejlépe do 1 hodiny po požití. Je nutné velké množství – u dospělého je vhodná dávka 25–50 g (odpovídá 80–170 tabletám), u dětí 1 g na 1 kg hmotnosti. Nebojte se podat postiženému celé balení aktivního uhlí, tablety je možné rozpustit ve vodě.
Archiv
Jak se projevuje otrava léky
Otrava se projeví nevolností, zvracením, bolestmi břicha, podchlazením, bolestmi hlavy, nespavostí, závratěmi, poruchou vědomí. Může dojít i k bezvědomí, někdy náhlému. Postižení mají nízký tlak, může u nich dojít až k zástavě dechu, otoku plic a mozku.
Jak dlouho trvá otrava
Léčba otravy jídlem
Během 2 dnů příznaky zpravidla samy odezní. Obvykle jako léčebné opatření stačí zmírňovat dopady zvracení a průjmu. Na prvním místě je rehydratace. Zvracením i průjmem totiž tělo ztrácí mnoho tekutin.
Archiv
Co dělat při podezření na otravu houbami
– při lehčí otravě (projeví se za 1–4 hodiny po jídle), polkneme větší množství živočišného uhlí (Carbosorb) a zapijeme minimálně půllitrem černého čaje. – při vážnější otravě (projeví se za 6 až 10 hodin) , i v tomto případě polkneme velké množství živočišného uhlí (minimálně 10 tablet) a zapijeme litrem černého čaje.
Kam volat při otravě
Při akutní otravě volejte +420 224 919 293 nebo +420 224 915 402. Získáte pokyny jak poskytnout první pomoc a jak postupovat dále.
Co delat po vypiti Saponatu
Dítě vypije saponát na ruční mytí nádobí
podejte dítěti po doušcích nebo lžičkách nevelké množství vody, mléka nebo čaje. Nevhodné jsou šumivé nápoje. pokud po spontánním zvracení přetrvává kašel, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Kašel může znamenat, že došlo ke vdechnutí pěny do plic.
Jak poznat předávkování léky
Příznaky předávkování
U řady z nich je ale možné vypozorovat podobné rysy, jako například namáhavé či zpomalené dýchání, zpomalený srdeční tep, namáhavé probouzení, ztráta vědomí, zúžené zornice, namodralé nehty či rty, studená a vlhká kůže. Pokud víte, že dotyčný bere antidepresiva či jiné léky, např.
Jak vypadá předávkování
Předávkování se projeví ospalostí, špatnou koncentrací, závratěmi až poruchami vědomí. Otráveným hrozí smrt z útlumu dýchacího a kardiovaskulárního systému.
Co dělat po předávkování léky
Neprodleně kontaktujte TIS (Toxikologické informační středisko). Bez porady s TIS nevyvolávejte zvracení. V mnoha případech není vůbec nutné a někdy může dokonce dítě více ohrozit než samotné požití léku. Ve většině případů je vhodné spolupracujícímu dítěti podat aktivní uhlí (o množství se poraďte s TIS).
Co dělat když sním jedovatou houbu
Po vyzvracení podejte postiženému 5 až 10 tablet živočišného uhlí. Nejlépe rozdrcené ve větším množství vody. Zajistěte odborné vyšetření. Dopravte postiženého k odbornému vyšetření do nemocnice, případně volejte zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155.
Co se stane když sním jedovatou houbu
Otrava houbami může mít celou řadu příznaků. Ty především závisí na množství a druhu hub, které byly požity, a na celkovém zdravotním stavu otráveného. Po pozření se může otrava projevovat zvracením, křečemi, dušností a třesem. Začne klesat krevní tlak a hrozí selhání základních životních funkcí.
Co delat při velke opilosti
v případě vypití většího množství alkoholu zkontaktovat Toxikologické a informační středisko (tel: 224 919 293, www.tis-cz.cz); pokud jsou uživatelé nezletilí jedinci, kontaktovat vždy záchrannou službu (!), v případě závažnějších komplikací volat ihned zdravotnickou záchrannou službu (155).
Jak se pozna otrava savem
Mezi příznaky otravy patří bolesti hlavy, svalová slabost, rozostřené vidění, obrna, nevolnost, sucho v ústech, obtíže s dýcháním nebo potíže s močením.
Co dělat při předávkování
Okamžitě zavolat lékaře!
Odkládat přivolání pomoci by mohlo člověka vážně ohrozit na zdraví nebo i na životě. Důvodem k okamžitému lékařskému zákroku je i pouhé podezření na otravu. Jestliže došlo k otravě vdechováním škodlivých látek, zajistěte dostatek čerstvého vzduchu. Nepodávejte alkohol, černou kávu, ani mléko.
Jak poznam že jsem se předávkovala
Příznaky předávkování
U řady z nich je ale možné vypozorovat podobné rysy, jako například namáhavé či zpomalené dýchání, zpomalený srdeční tep, namáhavé probouzení, ztráta vědomí, zúžené zornice, namodralé nehty či rty, studená a vlhká kůže.
Jaká kombinace leků je smrtelná
Větší množství léků s obsahem paracetamolu může mít fatální následky, a to především v kombinaci s alkoholem. Tuto účinnou látku nalezneme v mnoha volně prodejných lécích, jako jsou např. tabletový Paralen, Panadol, rozpustný Coldrex a mnohé další.
Čím se dá předávkovat
Většinou se jedná o takzvaná psychoaktivní léčiva na předpis, ale výjimkou nejsou ani volně prodejné léky.Tlumivé léky. Do této skupiny řadíme léky užívané ke zklidnění, léčbě úzkosti či nespavosti.Opioidy. Opioidy jsou používané k léčbě silných bolestí, zejména nádorového původu.Stimulující látky.Volně prodejné léky.
Jak dlouho trvá otrava houbami
„První příznaky otravy se projevují za zhruba půl hodiny, někdy to trvá i dvě až tři hodiny po požití pokrmu. Dostavují se zažívací problémy, člověk může být dezorientovaný, mít závratě, halucinace, čímž otrava připomíná alkoholové opojení.
Jak vypadá otrava houbami
Pro otravu houbami je charakteristické postižení některých orgánových systémů organizmu. Jsou houby, které postihují pouze zažívací ústrojí s projevy zvracení a průjmů. Jiné, které dále poškozují játra nebo ledviny. Otravy některými houbami se projevují nadměrným sliněním, pocením a poruchami vidění.
Jak poznat otravu z hub
Nejčastějšími příznaky bývají obtíže trávicího systému. „Vždy záleží, jakou houbu člověk pozřel. Často jde ale o žaludeční potíže – bolesti břicha, zvracení a průjem. U fatálnějších otrav je to pak pocení, dušnost či nepravidelný rytmus srdce.
Jak poznat opilého člověka
Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem. Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany.
Jak se postarat o opilého člověka
Postiženého ohrožuje dokonce na životě.Nedovolte, aby akutní otrava alkoholem vůbec nastala.Vyvolejte zvraceníDoplňte cukr.Kontrolujte průchodnost dýchacích cest.Kontrolujte dech i puls.Volejte záchranku.
Co se stane když si vezmu 2 Ibalginy
záleží na tělesné hmotnosti. Do 100mg na 1kg tělesné hmotnosti je Ibalgin netoxický. V dávce 400mg na 1 kg tělesné hmotnosti může vyvolat závažnou intoxikaci, která může mít za následek křeče, bezvědomí, zástavu dechu….. Mohou se rozhodit elektolytové hodnoty, což může mít za následek selhání organismu.
Jak poznat předávkování
Příznaky předávkování
U řady z nich je ale možné vypozorovat podobné rysy, jako například namáhavé či zpomalené dýchání, zpomalený srdeční tep, namáhavé probouzení, ztráta vědomí, zúžené zornice, namodralé nehty či rty, studená a vlhká kůže. Pokud víte, že dotyčný bere antidepresiva či jiné léky, např.
Co se stane když se Předávkuji Ibalginem
Mezi příznaky předávkování může patřit pocit na zvracení, bolest břicha, zvracení (se stopami krve), bolest hlavy, zvonění v uších, zmatenost a mimovolní kmitavý pohyb očí.