Co dělat při ztrátě platební karty?

Co dělat když ztratíte platební kartu

Když jste prohledali všechno a nikde ji nenašli

Abyste předešli jejímu zneužití, je třeba kartu okamžitě zablokovat. Každá banka má pro takové případy zřízenou linku, která funguje nonstop. Stačí zavolat na příslušné telefonní číslo a operátorovi nadiktovat vaše jméno, příjmení a datum narození.
Archiv

Jak vybrat penize kdyz mám zablokovanou kartu

Od momentu blokace kartou nemůžete platit ani vybírat hotovost z bankomatu. Banka kartu zablokuje, pokud opakovaně chybně zadáte PIN nebo při podezření na zneužití karty. Klasický případ jsou neobvyklé transakce z druhého konce světa, když jste si ještě před hodinou vybírali hotovost z bankomatu v České republice.

Co dělat při ztrátě platební karty Česká spořitelna

Jste-li v ČR na bezplatné informační lince České spořitelny 800 207 207. Na uvedených číslech funguje nepřetržitá služba. Při oznámení blokace debetní karty obdržíte zákazový kód jako důkaz, že jste ztrátu/odcizení nahlásil/a.
Archiv

Jak si zažádat o novou platební kartu

K podání žádosti o kartu Vám stačí 2 doklady totožnosti. Občané ČR předkládají platný občanský průkaz a řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list, cizinci pak cestovní pas nebo ID Card, pokud pocházejí zemí EU včetně Slovenska a Švýcarska, a povolení k pobytu. Zároveň je potřeba doložit příjem.

Jak dlouho trvá odblokování karty

Na jak dlouho to bude, záleží na konkrétní bance. Například ČSOB ji odblokuje až v půlnoci z neděle na pondělí. U Komerční banky dojde k zablokování po pěti špatných pokusech zadat kód, pro odblokování karty musíte požádat banku o vydání nového PIN, a to stojí 200 korun. Vyřízení trvá několik dnů.

Jak si správně počínat při ztrátě platební karty

Při blokování na pobočce předložíte průkaz totožnosti. Nejjednodušší je pak blokace přes aplikaci, kde celou operaci zařídíte nejrychleji. V případě zneužití karty máte právo reklamovat platby, které jste neprováděli.

Jak vybrat peníze z účtu bez karty

Vybrat peníze z účtu si samozřejmě můžete i bez platební karty. Alternativou je návštěva pobočky vaší banky a výběr peněz na hotovostní přepážce. To ovšem vyžaduje podmínku, aby vaše banka měla hotovostní přepážky a abyste se nacházeli poblíž této pobočky.

Jak vybrat peníze z banky bez karty

Výběr hotovosti mobilem funguje pomocí NFC čipu v telefonu v bankomatech, které jsou vybavené snímačem. Takové bankomaty jsou dnes označené nálepkou, že je v nich možné výběr provést bez vložení karty, stačí ji jen přiložit.

Kdy dostanu novou platební kartu

Standardní postup je, že novou kartu dostanete poštou na svou adresu, a to v druhé polovině měsíce, ve kterém končí platnost staré karty. V internetovém bankovnictví si můžete pro jistotu zkontrolovat, jakou máte nastavenou adresu pro zaslání karty a případně si ji změnit.

Jak dlouho trvá vydání platební karty

Standardní doba doručení karty je do 5 pracovních dní od sjednání karty.

Kdy se zablokuje karta

Blokaci karty provádí banka z vlastní iniciativy nebo nastane automaticky a je to proces, který platební kartu dočasně deaktivuje pro platby a výběry. Automaticky se platební karta zablokuje ve chvíli, kdy opakovaně zadáte chybně PIN, ať už u obchodníka nebo při výběru z bankomatu.

Jak se dá zneužít platební karta

Platební karta. Samotná karta je zneužitelná pro platby na internetu, bezkontaktní platby v obchodech i menší výběry z bankomatu (většinou do 500 Kč). Při větších výběrech, nebo platbě dražšího zboží je však nutné zadat PIN, který zloděj nemá.

Jak se dostat do bankomatu bez karty

Jak platit pomocí Google Wallet s telefonem s Androidem

Před platbou (případně pro bezkontaktní výběry u bankomatů, apod.) se ujistěte, že máte zapnutou možnost NFC. Poté pro zaplacení telefon odemkněte a přiložte k danému terminálu.

Jak vybrat peníze z bankomatu bez karty

Výběr si stačí připravit předem v mobilním telefonu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Následně stačí přijít k bankomatu a pomocí fotoaparátu mobilního telefonu naskenovat QR kód z displeje bankomatu.

Jak dlouho trvá vystavení nové karty

do 10 pracovních dnů můžete očekávat zásilku s kartou. PIN obdržíte doporučeně, odděleně od karty.

Jak dlouho trvá než přijde nová karta

obvykle do 5 dnů od popisu smlouvy vám karta přijde do schránky. TIP: platit můžete i dříve než si vyzvednete kartu díky mobilním platbám Google Pay a Apple Pay Jakmile ji uvidíte ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví ve stavu před aktivací nebo kdykoliv později jako aktivní, je možné kartu digitalizovat.

Jak se dá omezit riziko zneužití platební karty

Doporučení jak lze omezit možnost zneužití platební kartyMezi nejdůležitější zásady patří, mít svou kartu neustále pod dohledem.Dále uchovávat PIN v naprosté tajnosti, zejména ho nesdělovat jiné osobě, nezaznamenávat si kód na kartu, neukládat si ho do mobilního telefonu nebo kamkoli jinam.

Jak bezpečně používat platební kartu

Jak bezpečně používat platební kartuKartu nikomu nepůjčujte, ani neumožněte její nahrání do mobilního nebo jiného digitálního zařízení (mobilní telefon, tablet, hodinky…), které nevlastníte.PIN nikomu nesdělujte a v žádném případě ho neukládejte v blízkosti karty nebo nepište na kartu.

Jak si vybrat peníze přes telefon

Výběr si stačí připravit předem v mobilním telefonu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Následně stačí přijít k bankomatu a pomocí fotoaparátu mobilního telefonu naskenovat QR kód z displeje bankomatu. Od vytvoření výběru v mobilním bankovnictví máte 15 minut na samotný výběr u bankomatu.

Jak si vybrat bez karty

Výběr hotovosti mobilem funguje pomocí NFC čipu v telefonu v bankomatech, které jsou vybavené snímačem. Takové bankomaty jsou dnes označené nálepkou, že je v nich možné výběr provést bez vložení karty, stačí ji jen přiložit.

Jak se dá zneuzit platebni karta

Neprodleně kontaktujte nonstop klientskou linku banky či vydavatele platební karty. Nahlaste zneužití karty a kartu zablokujte (služba je zdarma). Připravte si důvody, proč s transakcí nesouhlasíte, popřípadě doložte doklady nebo dokumenty, které vaše slova potvrdí.

Jak zneužít údaje o platební kartě

Kdy může dojít ke zneužití platební karty1.) Okopírováním údajů2.) Skimmingem.3.) Zneužití karty lidmi z vašeho okolí4.) Placením na nedůvěryhodných eshopech…1.) Číselné údaje.2.) PIN kód.3.) Platební karta.4.) Číslo účtu.

Jak zničit platební kartu

„Instruujeme klienty, že mají starou kartu kvůli bezpečnosti přestřihnout. Mohou ji pak odevzdat na pobočce, banka zajistí její maximálně ekologickou likvidaci,“ říká k problematice Patrik Madle, mluvčí ČSOB.

Jak zabránit zneužití platební karty

Tipy, jak zneužití platební karty předejítSvé údaje si dobře hlídejte.Nakupujte přes internet jen u ověřených prodejcůPlaťte bezkontaktněKontrolujte výpisy.Nikdy nikomu nesdělujte svůj PIN.PIN nemějte zapsaný v blízkosti karty.Zajímejte se o pojištění platební karty.Blokace platební karty.

Jak se bránit proti zneužití platební karty

V případě, že najdete na účtu platbu, ke které jste nedali svolení, stačí kartu zablokovat v mobilním bankovnictví a zavolat na infolinku banky. Ta, jestliže nemůžete kartu zablokovat sami, to udělá obratem za vás, aby nedošlo k dalšímu zneužití a celou situaci prošetří.