Co dát do quiche?

Čím zatížit quiche

Těsto rovnoměrně propíchám vidličkou, vyložím pečicím papírem a zatížím fazolemi, aby se při pečení nevzdouvalo. Peču 15 minut, pak sundám pečicí papír s fazolemi a peču dalších 10–15 minut, až je koláč krásně zlatavý. Vyndám ho z trouby a dám ho zatím stranou.

Jak podávat quiche

Často ho podávají se salátem doplněný sklenou vína jako rychlou svačinku nebo menší oběd. Je přesně tím ideálním pokrmem, do něhož můžete spotřebovat zbytky sýra, zeleniny a uzenin z lednice, když zrovna nevíte, co připravit k večeři a času je málo.
Archiv

Jakou mouku na quiche

A co budeme potřebovat na přípravu quiche180 g polohrubé mouky.80 g másla.2 lžíce vody.Menší lžičku soli.
Archiv

Jak se dělá quiche

Z mouky, másla, vejce, vody a špetky soli si připravíme hladké těsto, které necháme 2 hodiny odležet v chladu. Poté těsto vyválíme a vložíme do formy. Dno propícháme vidličkou, přikryjeme alobalem a nasypeme na ně suché fazole či jinou luštěninu. Pečeme cca 10–15 minut v troubě vyhřáté na 180 °C.
Archiv

Čím nahradit fazole

Můžete je nahradit například listovou zeleninou, kysaným zelím do kterého nebyl přidán cukr, okurkou, zelenou paprikou v množství 150-200 g. Můžete použít košťálovou zeleninu v množství 150-200 g po tepelné úpravě.

Čím zatížit křehké těsto

Křehké těsto se peče moc dlouho a kroutí se.

Pokud koláč navíc jen předpékáte, abyste ho mohli naplnit až později, musíte ho při pečení zatížit. „Vymačkejte ho do formy, na něj položte pečící papír a vsypte trochu fazolí, případně jiných luštěnin.

Jak dlouho se peče quiche

Quiche jsem pekla cca 30 minut na 180°C (já peču na horký vzduch – zařiďte se ale podle vaší trouby). Náplň se bude během pečení nafukovat a ve výsledku by měla mít krásnou zlatavou barvu.

Jak vyndat quiche z formy

Korpus z formy vyklápějte vždy až když je úplně vychladlý. Před vyklopením ho můžete uvolnit tenkým nožem, který přitlačíte pevně k obroučce formy a objedete těsto po obvodu. Okraj korpusu se nepoškodí a zůstane hladký. Potom formu rozevřete a obroučku opatrně zvedněte tak, abyste hotový korpus neponičili.

Jak se vyslovuje quiche

Slané koláče jsou známé po celém světě – jeden z nejoblíbenějších je zcela jistě francouzský quiche (vyslovuj “kiš”).

Jak Zatizit těsto

Ideální je použít pečící papír pomazaný máslem (zespoda) a zatížit ho fazolemi. Pokud nemáš fazole, můžeš použít třeba o něco menší formu (také ji zespodu namaž máslem) a tu vlož do koláče.

Jak poznat Upeceny quiche

Mně třeba horký vzduch nepeče uplně rovnoměrně a musela jsem během pečení asi dvakrát koláč otáčet, aby na jedný straně něbyl černej a na druhý syrovej. Hotovej quiche poznáte tak, že když s ním zatřesete, tak po krajích je tuhej a uprostřed se ještě trošku třese.

Jak se řekne italsky noky

Slova ciabatta a focaccia se vyslovují čabáta a fokáča. Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky!

Jak se čte aglio olio

Zastavení u hlavního chodu. Na těstovinách zvaných pasta se nedá nic zkazit, ovšem už nejjednodušší verze s česnekem, olejem a feferonkou má zapeklitý název aglio, olio e peperoncino /aljo, oljo e peperončino/. Platí zde stejné pravidlo jako u těstovin tagliatelle. Dvojhláska „gl“ se totiž vyslovuje jako „lj“.

Jak dlouho se vaří noky

Uvedeme do varu vodu se špetkou soli. Dvěma lžičkami (pokaždé je ponoříme do horké vody) tvarujeme z těsta malé noky, vkládáme je vroucí vody a 5 minut vaříme. Hotové vyplavou na hladinu. Uvařené noky vyjmeme děrovanou naběračkou, vložíme je do nahřáté mísy a polijeme rozpuštěným, mírně zrůžovělým máslem.

Jak se vyslovuje jamon

Jamon – záludná může být i španělština. Po vzoru angličtiny mají totiž někteří tendenci vyslovovat J jako DŽ. S džamónem nebo žamónem byste ale ve Španělsku neuspěli, tam se j čte jako CH, takže jediná správná výslovnost je chamón.

Jak se čte stracciatella

Smetanová zmrzlina s kousky čokolády, tedy stracciatella, se vyslovuje jednoduše „stračatela“. Vaječný krém s cukrovou krustou crème brûlée objednávejte jako „krem brüle“.

Jak se vyslovuje Poke

A kde je zaklad syrová ryba Řeč je o tradičním havajském pokrmu s názvem poke (čte se poukej), který tak trochu připomíná rozmotané sushi – základními ingrediencemi je totiž syrová ryba a rýže. Obyvatelé Havaje na tomto jídle vyrostli a jejich oblíbená miska proniká do dalších částí světa.

Jak poznat že jsou noky hotové

Gnocchi jsou hotové, když vyplavou na povrch. Trvá to kolem jedné minuty. Děrovanou naběračkou je vyndejte a vhoďte rovnou do omáčky. Recept na rychlé Gnocchi alla Sorrentina (noky s rajčatovou omáčkou a mozzarellou) najdete již brzy mezi novými recepty.

Jak dlouho vydrží noky v lednici

Uvařené noky vydrží v lednici 2 dny, ale nedoporučuje se je zmrazovat.

Jak se čte gnocchi

Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky!

Jak se vyslovuje Halloumi

Halloumi. Halloumi (čte se chalumi) je výborný sýr, který se vyrábí z ovčího, kozího nebo směsi obou mlék. Je slanější a vrže mezi zuby.

Jak vyslovit latte macchiato

(Ano, čtete správně – káva pro děti…) Latté macchiato [čteme laté makjáto]: Je verze caffé latté, která se však liší technikou přípravy. Do sklenice se nejdříve naleje mléko, které je napěněné do mikropěny.

Jak se vyslovuje Quesadillas

Hlavní jídla. Mexická placka zapečená se sýrem, quesadilla, se čte jako „kesadija“.

Jak se řekne gnocchi

Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky!

Jak dlouho se vaří bramborové noky

2 Vypracujte pěkné soudržné těsto. Pokud se lepí, přidejte mouku navíc. 3 Jakmile budete mít těsto hotové, vyválejte z něj tenké hady a ty pak nožem nakrájejte na malé nočky – polštářky. Ty pak bez dlouhého čekání šoupněte do vroucí vody a uvařte (3 až 5 minut podle velikosti).