Co že Stare bagety?

Co udělat se starou bagetou

Plátky bílého pečiva (bagety nebo toustového chleba) se namáčí v rozšlehané směsi vajec, smetany, vanilkového cukru a skořice. Následně se opékají na rozpálené pánvi s máslem z obou stran dozlatova. Před podáváním se přelijí např. medem a doplní ovocem dle chuti.
Archiv

Jak Rozpect starou bagetu

Horkovzdušnou troubu nechte vyhřát na 200°C. Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 350°C.
Archiv

Co se starým Pecivem

Zamrazení starého pečiva

Ze zmražených plátků chleba uděláte rychlé zapečené chleby nebo topinky. Chleba a pečivo se dá ale jíst i jen rozmrazené, nicméně není to úplně jako čerstvé pečivo. Zmražené kostičky rohlíků zase opět využijete při vaření knedlíků, na krutony k polévce, do salátů a podobně.
Archiv

Co delat s tvrdým Pecivem

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je.

Co s tvrdým Rohlikem

Rohlíky jako nové

Potřete je mlékem, na chvíli dejte do vyhřáté trouby a budou jako čerstvé. Recept na skvělou domácí sekanou najdete ZDE.

Jak udělat ze starého pečiva čerstvé

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Jak změkne tvrdé pečivo

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Jak oživit tvrdé pečivo

Položte suchý chléb nebo bagetu pod kohoutek, pusťte na ně trochu studené vody, pak je zabalte do alobalu a vložte do trouby. Pečte při teplotě 150 stupňů asi 15-20 minut. Následně vyndejte pečivo z trouby, odstraňte alobal a ještě ho na chvíli vložte do trouby.

Jak zpracovat věku

Do formy skládáme plátky veky se šunkou a sýrem na stojato. Mezi plátky vkládáme papriku nebo jinou zeleninu. V mléce nebo smetaně rozšleháme vejce, sůl, pepř a koření. Veku touto směsí zalijeme a poté posypeme strouhaným sýrem.

Co ze starého chleba

Starší chléb se dá využít také do nádivky, karbanátků, masových kuliček nebo sekané. Jen je potřeba jej předem trochu navlhčit vodou, vývarem nebo mlékem. A na závěr veškerého vaření si z chleba můžete uvařit i „kafe“. Ideální je použít kváskový žitný tmavý chléb, který rozdrobte a opečte dokřupava nasucho v troubě.

Jak oživit staré rohlíky

Nevíte, co se ztvrdlými rohlíky Potřete je mlékem, na chvíli dejte do vyhřáté trouby a budou jako čerstvé. Recept na skvělou domácí sekanou najdete ZDE.

Jak obnovit stare pečivo

Máte den či dva staré pečivo Potřete ho troškou vody nebo ho postříkejte rozprašovačem a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 200°C. Pečivo bude zase křupavé a jako čerstvé.

Jak oživit staré pečivo

Máte den či dva staré pečivo Potřete ho troškou vody nebo ho postříkejte rozprašovačem a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 200°C. Pečivo bude zase křupavé a jako čerstvé.

Co z tvrdeho pečiva

Využití ztvrdlého chleba v kuchyni

Můžete z něj namlít strouhanku, kterou využijete například na zahušťování karbanátků nebo guláše, případně ji lze použít místo mouky při přípravě dušeného masa. Strouhanku ale ještě předtím, než ji uložíte do uzavřené nádoby, nechte dobře proschnout.

Jak zpracovat staré pečivo

Pokud máte pečiva hodně, to starší včas vyndejte ze sáčku, aby nezplesnivělo, a nechte ho úplně uschnout. Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí.

Co se starym Sladkym Pecivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Jak upéct dobrou věku

Veky dejte na plech s pečícím papírem nebo podložkou, zakryjte a nechte cca 30 minut dokynout. Troubu rozpalte na 180 °C (170 °C horkovzduch). Veky před pečením potřete rozšlehaným vejcem. Pečte je při 170-180 °C 30-35 minut, dozlatova.

Co se starým žitným chlebem

Asi nejjednodušším způsobem, jak využít starý chleba, je strouhanka. Střída i kůrka se nakrájejí a rozmixují na drobná zrníčka (o něco hrubší než klasická strouhanka), opečou se na pánvi s trochou oleje, pepře a soli a po libosti dochutí dalším kořením či bylinkami, jako je tymián, rozmarýn nebo oregano.

Jak udělat ze starého chleba čerstvý

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Co z tvrdych housek

Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.

Jak vyuzit starou věku

Prostě cokoliv z pečiva vám zbyde, dokážete využít.Chleba ve vajíčku – vaječná topinka. Jednoduché a rychlé jídlo, které milují dospělí i děti.Topinky – třeba k tataráku.Francouzské toasty.Žemlovka.Panzanella – netradiční italský salát.Strouhanka.Krutony.Rozpečte pečivo v troubě

Co se zbytkem veky

nastrouhejte a nakrájejte z lednice všechny zbytky – sýry, salámy atd, přidejte cibuli a spojte vejcem (nebo kečupem, dle chuti….). Nakrájejte veku, dejte na pečící papír, pomažte touto směsí a zapečte na takové rychlo tousty k večeři.

Čím potřít věku před pečením

Vykyntué veky na povrchu před samotným pečením ještě potřete, protože je hezké, když dostanou lesk. K tomuto účelu se hodí jak bílek rozšlehaný s vodou, tak žloutek rozšlehaný s vodou, tak i vajíčko rozšlehané s vodou. Použijte tedy, co zrovna máte.

Co se dá udělat ze starého chleba

Jak chutně zužitkovat starý chleba aneb 8 nápadů, abyste nepromarnili už ani korunuUdělejte strouhanku.Kostky či krajíce chleba zamrazte.Placičky (nejen) ze strouhanky.„Bramboráčky“Chlebová polévka.Pečené lupínky.Topinky, smaženky.Chlebové krokety.

Co udělat se starým chlebem

Kostičky chleba nebo bílého pečiva promícháme s trochou oleje a voňavými bylinkami nebo kořením, upečeme na pánvi nebo v troubě dokřupava a pak použijeme místo chipsů k televizi, k posypání salátů či do krémových polévek.