Co jí Lasice Kolčava?

Co žere Lasice Kolčava

Lasice kolčava neboli lasice obecná

Jako její soukmenovci se i lasice kolčava živí různými hlodavci, ptáky, ale dokáže ulovit i savce velikosti zajíce. Vrh mláďat bývá, jako i u jiných lasicovitých šelem, velmi početný a pohybuje se kolem 4 až 10 mláďat v jednom vrhu.
Archiv

Čím se živí lasička

Potravou jsou myši a hraboši, méně hmyz, obojživelníci a ptáci, výjimečně králíci, zajíci či bažanti.

Jak zabiji Lasicka

To srstnatá škodná to má s lovením trochu jinak. Kuna nebo lasička slípku nejprve zakousne, ukousne ji hlavu a nechá ji ležet na místě. Liška si ulovenou slepici zase celou odnese až noře, zvlášť v případě, pokud je matkou – myslí totiž na svá malá liščata.

Jaký je rozdíl mezi Lasičkou a kunou

Lasice hranostaj (Mustela erminea)

Hranostaj je větší než kolčava- dorůstá délky 24-29 centimetrů a váha se pohybuje od 130 do 350 gramů. Ovšem velký samec kolčavy může být stejně velký jako samice hranostaje. Odlišit je lze od sebe podle černé špičky ocasu, kterou disponuje pouze lasice hranostaj.

Co loví lasice

Zejména v noci loví drobné hlodavce, velký samec ale občas napadne i králíka nebo zajíce. Páří se patrně v průběhu celého roku, samice po pěti týdnech březosti vrhá 4 až 7, ale i 12 mláďat.

Jak loví lasice

Hranostaj je noční zvíře, které je velmi přizpůsobivé a dokáže lovit bez problémů i přes den. Kořistí jsou mu především hlodavci, zajícovci, popř. ptáci nebo jejich vajíčka. Kořist loví zpravidla zakousnutím se do krku.

Kde žije Lasice Kolčava

Rozšíření: Holarktický druh, vyskytuje se v celé Evropě (kromě Irska a Islandu), v severní Asii (areál zasahuje k jihu až do hor Střední Asie), v severozápadní Africe, rovněž v severní části Severní Ameriky. Byl vysazen na Novém Zélandu, Azorech i jinde.

Jak vypadá trus od kuny

Kuní trus je přibližně 8-10 cm dlouhý a 2 cm široký. Trus je podlouhlý a na konci ústí do špičky.

Jak vypada lasice

Lasice kolčava (Mustela nivalis) je naše nejmenší šelma – délka těla samičky je 11 až 22 cm, samečka 13 až 26 cm, ocásek mívá dlouhý 3 až 5 cm a její hmotnost se pohybuje mezi 45 a 160 g. Shora má hnědou, na břiše bílou srst; na rozdíl od podobného hranostaje nemá černou špičku ocasu.

Jak vypadá hranostaj

Hranostaj žije na celé severní polokouli, ale přesto se s ním lze setkat jen vzácně. Hranostaj bývá často zaměňován s lasicí kolčavou, ačkoliv se dá snadno poznat podle černé špičky ocasu. Délka hlavy a těla – je to velmi zajímavé, ale je podle oblasti výskytu většinou v rozmezí 20 – 40 cm.

Jak chovat Lasičku

Hranostaj – chov v zajetí

Lasičku musíte nechat i volně proběhnout v domácnosti, aby měla dostatečný pohyb. U velmi ochočené lasičky je možné s ní chodit i ven na vodítku, ale musíte mít na paměti, že se jedná stále o šelmu. Hranostaje je možné koupit v některém zverimexu nebo přímo od chovatele.

Co dělá kuna ve dne

Setkat se s ní ve dne lze pouze v době kaňkování, kdy jsou tyto šelmičky velmi aktivní a krátká noc jim na vybití energie nestačí. Jinak je to opatrný noční lovec, o jehož blízké přítomnosti svědčí často pouze stopy nebo značky trusu na kamenech a pařezech.

Jak zatočit s kunou

K dalším osvědčeným způsobům patří umístění lidských vlasů nebo psích chlupů. Výhodné je nacpat je do starých silonek. Nejlepší jsou prý pro tento účel vlasy přirozeně rostlé a stříhané před umytím, tedy nejlépe pánské. Také tyto návnady jsou nenákladné, jen je musíme pravidelně obměňovat.

Jak přezimuje lasice hranostaj

Lasice hranostaj se vyskytuje v lesích, parcích i zahradách blízko lidských sídel, ale také při březích rybníků, potoků a řek. V létě je zbarven červenohnědě s bílým břichem a s černou špičkou ocasu a v zimě celý bílý až na černou špičku ocásku.

Jak vypadá stopa kuny

Stopa kuny lesní je až 4 cm dlouhá a asi 3,7 cm široká. Kuna skalní má stopu dlouhou přibližně 3,5 cm a širokou 3,2 cm. Kromě prstů a dlaňových polštářků je na otisku přední tlapky patrný i patní (zápěstní) polštářek.

Jak se kuna dostane do motoru

Překousaná elektroinstalace

Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.

Co funguje na kuny

Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.

Co jí lasice hranostaj

Kořistí jsou mu především hlodavci, zajícovci, popř. ptáci nebo jejich vajíčka. Kořist loví zpravidla zakousnutím se do krku. Živí se také rybami, plazy, žábami či bezobratlými živočichy.

Co vadi kunám

Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti.

Co nesnáší kuny

Co kuna nesnáší Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio.

Co odradí kuny

Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru.

Jak vyzrát na kuny

Čím odradit kunu od návštěvy autaakustická nebo ultrazvuková plašička.sprej proti kunám.světlo s pohybovým čidlem.pes nebo kočka na zahradělidské vlasy.kočičí nebo psí chlupy.deka, na které spí pes nebo kočka.tygří exkrementy.

Proč kuna kouše kabely

Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.

Jak otrávit kunu

Jak zabít kunu legálně V praxi se osvědčují jedovaté sáčky Vigonez Mars, primárně určené k hubení hlodavců. V Polsku je výrobek registrován také na hubení kun, a zákazníci si jej velmi chválí. Kuna necítí bolest a odchází uhynout ven, protože při otravě pociťuje nedostatek kyslíku.

Jak poznám že je na půdě kuna

Jak poznat kunu na půděHluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.