Co je cílem propagandy?

Co je to propaganda

Propaganda je obecně definována jako systematické šíření informací a myšlenek, především neobjektivním nebo zavádějícím způsobem, za účelem prosazování nebo podpory politické kauzy nebo názoru.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi dezinformací a Misinformací

Dezinformace je úmyslně lživá informace za účelem poškození či ovlivnění někoho. Oproti tomu misinformace je většinou nezáměrně nepravdivá informace čili chybná.

Kde se vyskytuje propaganda

Cílem nebo zdrojem propagandy mohou být jednotlivci, církve, různá zájmová sdružení a organizace, politické strany nebo vláda.

Co je to dezinformační web

Účelem dezinformačních webů je tedy vytváření a sdílení dezinformací, čímž se liší od běžných médií založených na ověřování fakt a šíření informací. Liší se rovněž od alternativních médií (i když se za ně někdy prohlašují), jejichž cílem je vyjádření určité sociální skupiny.

Co je aa zdraví

AAzdravi je směsicí pravdivých zpráv a manipulací. článek. Národní centrum tkání a buněk bylo vydáno 16. března.

Co je CZ 24 news

Ruské dezinformační servery. Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU.

Co je to AC24

AC24.cz (AC24) je zpravodajský web přinášející informace z českého i zahraničního prostředí. Sám se tituluje jako nezávislý, Ministerstvem vnitra je však považován za „alternativní“ a je jím dlouhodobě sledován jako dezinformační a šířící proruskou propagandu. Web byl založen v roce 2011.

Co je pravda24

Popis firmy. Provoz informačního a zpravodajského portálu.

Kdo vlastní pravý prostor

Pravý Prostor Média s.r.o. Web vydává společnost Pravý Prostor Média s.r.o., IČ: 04917529, kterou vlastní Karel Kříž. Server často šíří konspirační teorie a podílí se na vytváření konspiračních narativů. Vydavatelem je bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause, Petr Hájek.

Co je to Pokec24

Proč Pokec24.cz Slovo pokec má dobrou hledanost. 24 je lehce zapamatovatelné a vyjadřuje například to, že pokec běží 24 hodin denně. Doména vhodná pro chat nebo diskuzní fórum, ale díky dobré hledanosti by se dala vytvořit i MFA nebo MFE stránka.

Co je Infokurýr

petrohradské dezinformační a propagandistické trollí farmy s názvem Internet Research Agency, či žoldnéřské paravojenské skupiny nazývané Wagnerovci, jejíž členové bojují či jednají ve prospěch Kremlu v řadě konfliktů od Sýrie, přes Mali až po Ukrajinu a jsou mj. obviňováni z porušování lidských práv v Mali.