Co je doplatek na nově Gap?

Jak funguje pojištění GAP

S pojištěním GAP vaše vozidlo „neztrácí“ v čase svou cenu. Pojištění kryje rozdíl mezi obvyklou cenou vozidla v době pojistné události a pořizovací cenou vozidla v případě odcizení nebo totálního poškození vozidla. Při totální škodě vám zaplatíme jako za nové auto.

Co znamená pojištění GAP

Pojištění GAP je speciální připojištění k havarijnímu pojištění, které slouží jako pojištění pořizovací ceny vozidla právě na dobu výše zmíněných, nejvíce kritických, tří let. GAP je zkratkou pro Guaranteed Asset Protection, což můžeme přeložit jako Garantovaná ochrana majetku.

Kdy se vyplatí GAP pojištění

Vyplatí se GAP Pokud si pořizujete nový vůz, je určitě dobré si GAP pojištění pořídit. I přes celkovou vyšší cenu pojištění se to vyplatí. Hodnota nového vozu totiž klesá velmi rychle a GAP Vám zajistí, že v případě totální škody nebo odcizení celého vozidla si budete moci koupit opět nový vůz za cenu původního.
Archiv

Jak dlouho platí Gap

Pod zkratkou GAP najdeme dlouhý a hůře zapamatovatelný název Guaranteed Asset Protection, což lze volně přeložit jako garantovanou ochranu majetku. Základním úkolem tohoto pojistného produktu je uchovat cenu nového vozidla na stejné výši po dobu tří let.
Archiv

Co to je prima likvidace

Přímá likvidace je službou, která vám usnadní vyřizování pojistné události v případě, že nejste jejím viníkem. Pokud vám tedy někdo způsobí škodu na vozidle, vaše pojišťovna v rámci pojištění přímé likvidace zaštítí veškerou komunikaci s pojišťovnou viníka.

Jak nejlépe pojistit auto

Povinné ručení je lepší mít vyřešené ještě před přepisem vozidla. Občas je také možné využít povinného ručení bývalého majitele, ale pouze do času. Havarijní pojištění se dá také zařídit on-line nebo na pobočce. To už jsou věci, které je možné vyřídit i zpětně po přepisu auta.

Co je Smart Gap

168/1999 Sb. Pojištění SMART GAP pomáhá dorovnávat úbytek obvyklé ceny vozidla za dobu pojištění tak, aby si pojištěný z plnění z povinného ručení viníka a z SMART GAPu ze své smlouvy mohl koupit podobné vozidlo.

Na jakou cenu pojistit auto

Povinné ručení – srovnání cen

Objem v cm3 Běžná cena Cena s ePojisteni.cz
1651 – 1850 3 596 Kč 1 917 Kč
1851 – 2000 3 667 Kč 2 229 Kč
2001 – 2500 3 702 Kč 2 229 Kč
nad 2500 3 741 Kč 2 229 Kč

Na co se dá pojistit auto

Povinné ručení je povinné pro všechny majitele registrovaných motorových vozidel, tedy vozidel s přidělenou SPZ. Jedná se o jedno z pojištění odpovědnosti. Nekryje tedy škody, které způsobíte sami sobě, ale pouze škody, které způsobíte druhé straně. Ať už by se mělo jednat o škodu na majetku, nebo o způsobení zranění.

Jak na havarijním pojištění

V případě, že chcete nahlásit škodu z havarijního pojištění, připravte si číslo pojistné smlouvy, dále údaje o nehodě, podrobnější údaje o svém vozidle (SPZ, VIN, tovární značku a typ, rozsah škody) a údaje o řidiči vozidla v době vzniku škody. Pojišťovna po vás bude chtít také uvést svou adresu, telefon a e-mail.

Jak zjistit aktuální cenu auta

Pro ocenění auta je možné použít několik způsobů – zkuste si s naší pomocí vybrat ten správný pro vás.Inzerce. Inzerce je nejjednodušší způsob, jak auto ocenit.Mobilní aplikace Carolina – ocenění zdarma.Ocenění v rámci on-line prověření Cebia.com.Autobazar/autorizovaný prodejce.Profesionální znalec.Specializovaná firma.

Co má vliv na cenu povinného ručení

Všichni pojistníci jsou vedeni v centrální databázi České kanceláře pojistitelů (ČKP), která eviduje délky pojištění jednotlivých pojistníků i počty zaviněných škod. Tyto faktory vygenerují slevu nebo naopak přirážku, jenž ovlivní konečnou cenu povinného ručení.

Kdy pojistit auto při koupi

Kdy je nutné sjednat povinné ručení

Hodně lidí se domnívá, že na sjednání povinného ručení platí nějaká ochranná lhůta do 14 dní po koupi. Ale pozor – žádná ochranná lhůta neexistuje! Pokud autobazar ukončí povinné ručení na auto v den prodeje, pak musíte mít při vyjetí z brány bazaru sjednané povinné ručení.

Co když nemám havarijní pojištění

Ať už máte či nemáte uzavřené havarijní pojištění, vzniká vám nárok na proplacení škody od pojišťovny. Poškození totiž bude hrazeno z povinného ručení viníka. Jestliže viník nemá povinné ručení uzavřeno, škoda se bude hradit z garančního fondu České kanceláře pojistitelů.

Co se hradí z havarijního pojištění

Havarijní pojištění je pojištění určené k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištění, pojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou na vozidle utrpíte.

Co je lepší carVertical nebo Cebia

Přehledy carVertical jsou komplexnější, obsahují údaje o historii mezinárodních vozidel, včetně údajů o nehodách, krádežích či najetých kilometrů. Naopak jiní mohou ocenit společnost Cebia a její dlouholetou působnost na českém trhu, přehledné webové stránky, PDF reporty nebo funkci AUTROTRACER.

Jak vypočítat cenu ojetého auta

Pro ocenění auta je možné použít několik způsobů – zkuste si s naší pomocí vybrat ten správný pro vás.Inzerce. Inzerce je nejjednodušší způsob, jak auto ocenit.Mobilní aplikace Carolina – ocenění zdarma.Ocenění v rámci on-line prověření Cebia.com.Autobazar/autorizovaný prodejce.Profesionální znalec.Specializovaná firma.

Kde je nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení na auto – srovnání pojišťoven

Pojišťovna Pojistné limity Naše cena
Generali Česká pojišťovna 35/35 mil. Kč 2.188 Kč
Česká podnikatelská pojišťovna 45/45 mil. Kč 2.226 Kč
ČSOB Pojišťovna 44/35 mil. Kč 2.642 Kč
Direct pojišťovna 50/50 mil. Kč 4.166 Kč

Jak snížit cenu povinného ručení

Čím silnější vozidlo, tím vyšší cena. Čím lepší řidič, tím vyšší bonusy, a tedy nižší cena. Pouze několik pojišťoven ale dokáže snížit cenu u vozidel, která nejsou používána každý den. Novinka od české pojišťovny Pillow (česky „Polštář“) snižuje cenu všem vozidlům, která jezdí podprůměrně.

Na co nezapomenout při koupi auta

K přepisu vozidla je nutné sebou mít:doklad totožnosti obou stran.úředně ověřenou plnou moc strany, která se přepisu neúčastnízelenou kartu jako doklad o sjednaném povinném ručeníkupní smlouvu.potvrzení o technické prohlídce vozidla (STK)vyplněný formulář žádosti o změnu vlastníka.velký technický průkaz.

Kdo platí za přepis auta

Kdo přepis auta platí Poplatníkem je fyzická osoba, která podala žádost k provedení úkonu správnímu úřadu. Pokud nemáte smluvně upraveno, že tento poplatek hradí kupující, je povinen jej uhradit prodávající.

Co dělat když vám někdo nabourá auto a ujede

Obraťte se na policii

Pokud ale viník od nehody ujede (a nenechá například za stěračem kontakt na sebe), policii zavolejte vždy. Nezodpovědného řidiče se může podařit vypátrat například díky kamerovému systému. Policisté mají možnost vyžádat si záznamy z kamer, například od obchodních center.

Co dělat když vám Nabouraji auto

Bude potřeba zavolat policii, která událost zdokumentuje a následně kontaktuje poškozeného. Nemáte se přitom čeho bát – škody se v těchto případech platí z vašeho povinného ručení. Situaci určitě neřešte vzkazem nebo vizitkou strčenou za stěrač poškozeného auta, dle zákona podobné řešení nestačí.

Na co se nevztahuje havarijní pojištění

Pojištění se nevztahuje na škody:

vjetí vozidla do místa postiženého povodní nebo záplavou (Kooperativa) způsobené zemětřesením (AXA) způsobené vyprošťováním jiného vozu (Kooperativa, AXA) poškození elektrického nebo elektronického zařízení zkratem (Česká pojišťovna)

Kdy mám nárok na náhradní vozidlo

Poškozená osoba má nárok na náhradní vůz po celou dobu opravy poškozeného vozu nebo po dobu likvidace pojistné události, pokud se jedná o totální škodu na poškozeném vozidle. Pojišťovny velmi často krátí plnění za náhradní vůz z mnoha různých důvodů.