Co je nízkoprahový příjem?

Jak funguje Urgentni prijem

Urgentní příjem poskytuje péči pro akutně nemocné či zraněné pacienty, jejichž stav vyžaduje provedení diagnostiky a zahájení léčby v co nejkratším možném čase. Jedná se o tzv. vysokoprahový urgentní příjem, který slouží k příjmu pacientů se selháváním základních životních funkcí nebo v bezprostředním ohrožení života.

Kdy jet na urgentní příjem

Urgentní příjem v nemocnici je určen pro pacienty, kteří přicházejí neobjednaní, s nějakým akutním onemocněním, kteří buď přicházejí sami, nebo přijíždějí sanitním vozem záchranné služby.

Co to znamená slovo urgentní

Slovo urgentní možná znáte ze slovníku svých prací zavalených rodičů. Když je něco urgentní, tak to prostě nepočká. Urgentní může být třeba případ v nemocnici.

Kam jít na pohotovost v Praze

Lékařská pohotovostní služba pro dospěléThomayerova nemocnice. Vídeňská 800, Praha 4, tel.Fakultní nemocnice v Motole. V Úvalu 84, Praha 5, tel.Nemocnice na Bulovce. Budínova 2, Praha 8, tel.Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Šrobárova 50, Praha 10, tel.Ústřední vojenská nemocnice.Poliklinika Šustova.

Kdy je vhodné jít na pohotovost

Pracoviště, která pro vás zajišťují zdravotní služby mimo běžnou pracovní dobu, jsou připravena pomoci řešit akutní zdravotní problém a zastoupit při náhlém onemocnění registrujícího praktického lékaře. Není potřeba žádné doporučení, o vyšetření může požádat každý pacient.

Kdy jít s angínou na pohotovost

Bolest v krku řeší praktický lékař, ev. LSPP – pohotovost. Bolest v krku s nemožností polykat, zhoršením dechu, huhňáním může být spojena se vznikem hnisavé kapsy (abscesu) vedle mandle patrové a zde doporučujeme akutní ošetření na ORL ambulanci s ev. nutností hospitalizace.

Co je urgentní medicína

Urgentní medicína zahrnuje léčbu širokého spektra akutních onemocnění a zranění – úrazů, infekčních nemocí, nepřenosných chorob či porodnických problémů – u všech věkových skupin pacientů.

Kdy se chodí na pohotovost

Pokud máte nově vzniklé potíže, které se vám zdají závažné, případně pokud se na vašem zdravotním stavu právě teď něco změnilo, co vás znepokojuje, určitě vyhledejte ošetření na ambulanci lékařské pohotovostní služby.

Jak dlouho se čeká na pohotovosti

Doba do zahájení ošetření až čtyři hodiny.

Kam jít s úrazem

Ambulance pohotovosti slouží k prvotnímu ošetření základních akutních stavů, mezi které patří např. záněty dýchacích cest (angína, chřipky, zánět průdušek, zápal plic), drobné úrazy, bolesti pohybového aparátu (svalů, kloubů, zad); dále k vyšetření a vyloučení závažných poruch zdravotního stavu (např.

Co se řeší na pohotovosti

Na pohotovost nechodí jen s akutními potížemi, ale třeba si nechat předepsat recept na běžně užívané léky. Lékaři si stěžují na velké množství pacientů. „Smyslem pohotovostní služby je ošetřovat akutní onemocnění a potíže, které vzniknou v době mimo pracovní dobu praktických lékařů a jiných zdravotnických zařízeních.

Jak dlouho zůstat doma s angínou

Angína je běžné onemocnění, přenáší se vzduchem, kapénkovou infekcí. Inkubační doba je 1 až 3 dny. Pokud nakažená osoba začne léčbu antibiotiky, přestává být infekční po 24 až 48 hodinách. V opačném případě můžete být nakažliví až dva týdny.

Jak se dá chytit angína

Angína je nakažlivá, přenáší se kapénkami, lze ji tedy chytit ze slin a kýchání nemocného.

Kam se obrátit s bolesti zad

Akutní bolestí zad se zabývají dva obory – ortopedie a neurologie. Lékaři mohou v akutní fázi provést rentgenové vyšetření, které ovšem vidí spíše stav kostí, tj. např. osteoporozu nebo zlomeninu kostí.

Kam jít k doktorovi v cizím městě

„Při déletrvajícím pobytu mimo trvalé bydliště se v případě potřeby poskytnutí zdravotních služeb praktickým lékařem nabízejí dvě možnosti,“ vysvětluje mluvčí. První z nich je, že vás lékař, u něhož nejste registrováni, ošetří v rámci tzv. nepravidelné péče. Tu může pojišťovně vykázat k úhradě na zvláštním dokladu.

Co patří na pohotovost

Ambulance pohotovosti slouží k prvotnímu ošetření základních akutních stavů, mezi které patří např. záněty dýchacích cest (angína, chřipky, zánět průdušek, zápal plic), drobné úrazy, bolesti pohybového aparátu (svalů, kloubů, zad); dále k vyšetření a vyloučení závažných poruch zdravotního stavu (např.

Kdy jet na pohotovost s angínou

Bolest v krku řeší praktický lékař, ev. LSPP – pohotovost. Bolest v krku s nemožností polykat, zhoršením dechu, huhňáním může být spojena se vznikem hnisavé kapsy (abscesu) vedle mandle patrové a zde doporučujeme akutní ošetření na ORL ambulanci s ev. nutností hospitalizace.

Kdy jít na ambulanci

Pokud jde o život, okamžitě volat záchrannou službu. Pokud nejde přímo o život, ale jedná se o akutní zdravotní problém (prvek výrazného zhoršení) je na místě vyhledat lékařskou pohotovostní službu. Pokud můžeme s problémem počkat na běžnou ordinační dobu našeho praktického lékaře, pohotovost nezneužívejme.

Co nejíst při angíně

Naprosto nevhodné jsou polotovary a jakékoli suroviny a pokrmy nízké kvality, velké množství živočišných produktů a lepku i sladkosti. Pozor si dejte také na mléčné produkty, které mohou obzvlášť v období nemoci působit jako alergen.

Jak vypadá jazyk při angíně

Způsobuje ji bakterie Streptococcus pyogenes. Při spálové angíně je na jazyku výrazný bílošedý povlak, který se postupně začne olupovat a jazyk změní barvu na rudou až malinovou (tzv. malinový jazyk).

Kde bolí angína

Příznaky angíny

Bolest v krku se přichází náhle, je velmi silná, krk je zduřelý a nemocný obtížně mluví i polyká. Silná bolest může vystřelovat i do ucha. Patrové mandle jsou zarudlé, často s povlaky, někdy i s hnisavými čepy (hnisavá angína) a na krku bývají zvětšené uzliny.

Co všechno může bolet od páteře

Bolest zad dole (nad zadkem) může souviset se svalovými křečemi či s natažením svalů a vazů. Může ji způsobit třeba prudké ohýbání, zvedání a nošení těžkých břemen nebo shrbené sezení. Naopak bolest horní části zad bývá způsobena podrážděním oslabených svalů, zraněními nebo přetěžováním při pohybu.

Jak poznám že mám vyhřezlou ploténku

Vyhřezlá ploténka se nejčastěji hlásí bolestmi ve spodních zádech. Ty se časem mohou rozšířit do jedné, či méně často do obou dolních končetin. S výhřezem bývá spojeno svalové oslabení a změny citlivosti, jako je mravenčení či brnění ve specifických oblastech, podle nervu, který je utlačován.

Co dělat když nemám lékaře

Jak postupovat při náhlé ztrátě lékaře:

Pokud neuspějete, obraťte se na svoji zdravotní pojišťovnu, která má jednak přehled o vytíženosti jednotlivých lékařů, jednak i povinnost jej zajistit. Chcete-li se nejprve dostat ke své lékařské dokumentaci, navštivte zdravotní odbor příslušného krajského úřadu.

Jak jít k doktorovi

Na vyšetření k odbornému lékaři můžete jít i bez doporučení svého registrujícího lékaře. Je lepší jej však neobcházet a nejprve se vždy poradit s ním. Samozřejmě při specifických či náhle vzniklých potížích vyhledáte přímo odborníka – např. chirurga, neurologa, kardiologa.