Jak zkontrolovat motorku před jizdou
Kontrola brzdové kapaliny u přední brzdy. Kontrola brzdové kapaliny u zadní brzdy.Kontrola chladící kapaliny. Kontrola množství paliva v nádrži.Předepsaný tlak v pneumatikách.Kontrola přední brzdy (opotřebení destiček, stav kotouče)Kontrola řízení (plný rejd na obě strany)Kontrola tlumičů (netěsnost)
Co vše musím zkontrolovat před jízdou
Před vyjetím a při každé jízděVizuální kontrola.Hlučnost.Únik kapalin.Hladina motorového oleje.Tlak v pneumatikách.Hladina chladicí kapaliny.Hladina brzdové kapaliny.Napnutí a stav řemenů
Archiv
Co zkontrolovat před jizdou autoskola motorka
Před jízdou zkontrolujeme všechny prvky mechanického převodu a upevnění brzd (páčky, lanka, lanovody, páky klíčů, záchyty reakce brzd), u kotoučových brzd stav kotoučů a brzdových třmenů a správnou funkci nejprve přední, pak zadní brzdy (nejlépe při pomalé jízdě po rozjezdu).
ArchivPodobné
Jak zkontrolovat motorku
Motocykl si důkladně zkontrolujte po stránce mechanické, ověřte si funkčnost přístrojů a ovládacích prvků, zkontrolujte opotřebení brzdové soustavy, podvozku či pohonného ústrojí (řetězu popř. řemenu, kardanový pohon je většinou bezproblémový a hlavně vizuálně nezkontrolovatelný).
Jak kontrolovat hladinu oleje u motorky
Kontrola množství oleje není složitou operací, osvojte si tento postup: – Zkontrolujte správnou hladinu motorového oleje. Hladinu zjistíte buď průhledem ve víku motoru, nebo pomocí měrky zašroubované do plnícího otvoru. Hladinu oleje kontrolujte u teplého motoru, cca 5 minut po vypnutí.
Co zkontrolovat před jízdou v autoškole
Celková kontrola vozidla. Nabouraný zadní nárazník.Kontrola výhledu – námraza.Kontrola znečistění světel.Kontrola tlaku v pneumatikách pomocí tlakoměru.Označení zimních pneumatik.Kontrola mechanického poškození pneumatik – boční proraženíKontrola platnosti technické způsobilosti.Povinná výbava osobního automobilu.
Co udělat jako prvni v autě
Nastartování vozidla
Nejdříve dáte levou nohu na spojku, poté vsunete klíček do zapalování a otočíte s ním do polohy, při níž se vám rozsvítí kontrolky na palubní desce. Startovací proces dokončíte tak, že klíčkem otočíte ještě o jednu polohu dál.
Na co se ptá komisař před jízdou
Připravíme vás na nejčastější dotazy zkušebních komisařů při závěrečné zkoušce. Hodně se ptají například na pojistky: jak je rozeznáváme a jakou zvolit, když nemáme stejnou hodnotu – nižší, nebo vyšší V učebnicích stojí, že pojistky rozeznáme podle barev, to není podle některých komisařů úplná odpověď.
Co udělat před jizdou
Kontrola vozidla před jízdou.Kontrola motorového prostoru:Kontrola kol a pneumatik:Kontrola technické platnosti auta.Čistota skel a světlometůPovinná výbava vozidla.Kontrola světel na vozidle.Doklady potřebné k řízení vozidla.
Na co se zaměřit při koupi motorky
Na co si dát pozor při koupi motorkyPapíry v pořádku.Stopy po mechanických opravách.Kde hledat škrábanceProvozní kapaliny.Poškozený rám.Lakované části.Brzdový systém.Pneumatiky a kola.
Co je potřeba při koupi motorky
Shrnutí: Co potřebujete při cestě na úřadplatnou zelenou kartu (vaši nebo předchozího majitele)doklad o evidenční kontrole (ne starší 30 dní, stojí 300 – 500 Kč)TP a ORV (velký a malý techničák)úředně ověřenou plnou moc od protistrany (pokud přihlašujete stroj sám)občanský průkaz.peníze (300 – 500 kč za přihlášení)
Jak dlouho po jizde kontrolovat olej
Naprosto ideální je měřit olej zahřátý, to znamená alespoň po deseti kilometrech jízdy, ale zase ne hned po jízdě. Po zhasnutí motoru je totiž olej rozházený po celém motoru a trvá přibližně pět minut, než všechen steče zpátky do vany.
Jak poznat správnou hladinu oleje
Hladina oleje se musí nacházet mezi dvěma ryskami – spodní ryska označuje minimum oleje, ta vrchní maximum. Mezi oběma měrkami je rozdíl zhruba litr oleje, ačkoliv konkrétní množství se liší podle motoru. Cokoliv mezi ryskami je správně, jakýkoliv nedostatek nebo přebytek oleje ovšem představuje riziko.
Na co se může zeptat komisař při jízdě
Na co se komisaři ptají
Hodně se ptají například na pojistky: jak je rozeznáváme a jakou zvolit, když nemáme stejnou hodnotu – nižší, nebo vyšší V učebnicích stojí, že pojistky rozeznáme podle barev, to není podle některých komisařů úplná odpověď. Je nutné říci, že jejich hodnota se uvádí v ampérech.
Jak se co nejrychleji rozjet
Postup při rozjížděníSešlápneme spojkový pedál na podlahu.Zařadíme první převodový stupeňOdbrzdíme parkovací brzdu.Zkontrolujeme situaci za sebou ve zpětném zrcátku.Zapneme směrová světla.Pravou nohou zmáčkneme plynový pedál a držíme při nízkých otáčkách.
Co vedet před zaverecnou jizdou
Na co si tedy hlavně dát pozor V první řadě na rychlost jízdy, přednost zprava, chodce na přechodech a cyklisty. Vedle toho se pozorně dívejte na přejezdech – i když máte dobrý výhled, instruktor musí vidět, že otáčíte hlavou. Nezapomeňte dát vždy včas a správně blinkr.
Co když neudělám autoškolu na 3 pokus
V takovém případě hodnotí jízdu zkušební komisař a následně jízdu a průběh vedení zkoušky pracovník ministerstva. Ve Vašem případě budete muset absolvovat nový výcvik a po té máte nárok na tři opakované zkoušky, které musí být provedeny ve lhůtě 12 měsíců ode dne zahájení první zkoušky.
Co kontrolujeme v motorovem prostoru
Celé vozidlo obejdeme a kontrolujeme mechanické poškození kol, pneumatik, zrcátek, čistotu osvětlení, registrační značky atd. Kontrolujeme dostatečného množství všech provozních kapalin, tj. olej v motoru, chladicí kapalinu, u lehkých nákladních automobilů případně i brzdovou kapalinu atd.
Kdy je nejlepší čas koupit motorku
Každá motorka je jiná a zkoušet nové věci prostě láká -u motorek to platí dvojnásob. Podzim je tak na motocyklovém trhu tradičně ve znamení široké nabídky i výhodnějších cen. Podle Martina Kříže z Mari moto jdou po sezóně ceny dolů hlavně u nových motocyklů.
Jak poznat špatné tlumiče na motorce
Jak se pozná na motocyklu vadný zadní tlumič. Extrém je, když tlumič úplně vyteče a pak zadek skáče jen na pružině. Když po stlačení jde nahoru bez zpomalení, je tlumič naprosto nadranc.
Jak dlouho zajíždět motorku
Co říká manuál k motorce0 – 1000 km – nevytáčejte dlouhodobě motor nad …. ot./min. ( většinou nad 1/3 možného rozsahu otáček).1000 – 1600 km – nevytáčejte dlouhodobě motor nad …. ot./min. ( většinou nad 2/3 možného rozsahu otáček)1600 km a více – Nyní již můžete s motocyklem zacházet zcela běžně.
Jak se projevuje nedostatek oleje
V okamžiku, kdy se vrstva oleje ztratí, ložisko se zadře. Zadření znamená, že mezi oběma částmi ložiska výrazně vzroste tření. Vzniklé síly obyčejně způsobí protočení vnější pánve ložiska v obalu – tedy bloku nebo v ojnici. Pokud se zadřou hlavní ložiska, motor se „jen“ zastaví.
Co kdyz je v motoru víc oleje
Všeho moc škodí
V situaci, kdy je v mazacím systému příliš mnoho oleje, dochází k únikům vlivem jeho vysokého tlaku. Následně se do spalovacích komor dostane příliš mnoho maziva, což může vést k poškození motoru. Zadřít se může bez ohledu na to, že je mazivem doslova přeplněn.
Jak poznat že je potřeba vyměnit olej
Když si nejste jisti nebo nevíte, doporučuje se provést celkovou výměnu oleje. Je-li ujetá vzdálenost mezi 4 000 km a 15 000 km, budete potřebovat jenom doplnit olej. Je-li větší než 15 000 km, potřebujete vyměnit olej. Jestliže jste ujeli méně než 4 000 km a hladina oleje je nízká, může to znamenat technický problém.
Co se stane když je v motoru moc oleje
Ale i příliš oleje škodí
Horní ryska na kontrolní měrce není nadarmo. Když je oleje moc, dostává se až tam, kam by neměl. To se projeví tvorbou úsad v podobě tvrdých laků, pryskyřic, karbonu. Usazeniny pak mohou dál způsobit, že olej se dostane až do spalovacího prostoru.