Co znamená politika cukru a biče
METODA CUKRU A BIČE
Metoda spočívá v tom, že jako vyjednavač nemusíte mít ani první ani druhé skutečně k dispozici. Musíte ovšem důvěryhodně partnery přesvědčit o tom, že ano. Musíte prostě docílit toho, aby si váš partner uvědomil naději na odměnu a pocit strachu z trestu.
Co znamená krvi a železem
O Německém císařství se říká, že vzniklo „krví a železem“. Toto rčení napovídá, že vzniklo díky válkám, které vedlo Prusko se svými sousedy pod vedením Otto von Bismarcka. V dánsko-německé válce, kde bojovalo Prusko a Rakousko proti Dánsku, (1864) získalo Prusko Šlesvicko-Holštýnsko (Schleswig-Holstein).
Kdo sjednotil Německo
Schönhausen, Praha – Když v září 1862 nastupoval do úřadu, slíbil pruský ministerský předseda Otto von Bismarck, že sjednotí Německo krví a železem. K dosažení tohoto cíle nakonec potřeboval necelých devět let. Během nich Prusko svedlo tři vítězné války.
Kdo se nejvíce zasloužil o sjednocení Německa
Vyvolaly nadšení a národní hrdost, kterou mohli politici využít k politickému sjednocení Německa. Této úlohy se ujal pruský kancléř Otto von Bismarck.
Jak došlo ke sjednocení Německa
Německé znovusjednocení (německy Deutsche Wiedervereinigung) je proces připojení Německé demokratické republiky včetně Východního Berlína ke Spolkové republice Německo, završený 3. října 1990. Bylo vyvrcholením dlouhodobých snah západoněmeckých politiků a veřejnosti o překonání poválečného uspořádání Německa.
Co je to Prusko
Preußen, lat. Borussia, Prutenia, prusky Prūsa, slezsky Praj(z)sko, švédsky Preussen, francouzsky Prusse, maďarsky Poroszország) byl historický státní útvar ve střední Evropě, který měl po několik století zásadní vliv na německé a evropské dějiny. Jeho hlavním městem byl původně Královec, posléze Berlín.
Kdo to byli Junkeři
[Němčina], původní označení mladých šlechticů v Německu. Od poloviny 19. století užíváno pro velkostatkáře zvláště z oblastí Pruska (východně od Labe) a Meklenburska. Junkeři byli nositeli reakčního prušáctví.
Co bylo Prusko
Preußen, lat. Borussia, Prutenia, prusky Prūsa, slezsky Praj(z)sko, švédsky Preussen, francouzsky Prusse, maďarsky Poroszország) byl historický státní útvar ve střední Evropě, který měl po několik století zásadní vliv na německé a evropské dějiny. Jeho hlavním městem byl původně Královec, posléze Berlín.
Kdo to byli Prusove
Baltští Prusové, známi též jako Staří Prusové (prusky a litevsky Prūsai, lotyšsky Prūši, polsky Prusowie, německy Pruzzen či Prußen) byli někdejší etnikum baltského původu (nezaměňovat s pozdějšími německými obyvateli Pruska), sídlící od počátku našeho letopočtu v jihovýchodním Pobaltí mezi ústími Visly a Němenu, na …
Co se stalo v lednu 1871
Ještě během obléhání Paříže se němečtí princové shromáždili v Zrcadlovém sále paláce ve Versailles a 18. ledna 1871 zde prohlásili pruského krále Viléma I. německým císařem. Vzniklo Německé císařství a Otto von Bismarck byl ustanoven říšským kancléřem.
Proč zaniklo Prusko
Po první světové válce a pádu monarchie bylo Prusko transformováno ve Svobodný stát v rámci nové německé Výmarské republiky, po nacistické reorganizaci ve 30. letech ztratilo jako entita na reálném významu. V roce 1947 bylo rozhodnutím spojenecké kontrolní komise Prusko formálně zrušeno.
Kdy skončilo Prusko
Pruské království vzniklo v roce 1701 a zaniklo v roce 1918, trvalo tedy přes 200 let, během této doby se stalo jedním z nejmocnějších států v Evropě.