Co je to Deadlift?

Jak dýchat při mrtvém tahu

Jak správně dýchat

Správné dýchání tvoří nezbytnou součást dobré techniky mrtvého tahu. Při deadliftu je důležité se nadechnout do břicha a zároveň vtáhnout pánevní dno, čímž aktivujete střed těla a zajistíte správnou stabilizaci páteře.
Archiv

Jak si zlepsit Deadlift

Speed Deadlift

Speed Deadlift je dost prospěšný. Jde o cvičení, které je velmi pozitivní pro vaši výbušnou sílu a zlepšení maximální síly jako takové. Cvik se provádí tak, že si zvolíte základní hmotnost zátěže v rozmezí 50-70% vašeho maxima a v pauzách 20-30sekund v rychlosti provedete mrtvý tah.
Archiv

Jak casto cvicit mrtvý tah

Je třeba střídat intenzitu, protože mrtvý tah je velmi náročný cvik (zejména pro spodní záda). Na začátku budete držet počet opakování relativně vysoko. Postupně jej potom budete snižovat. Jednou týdně, ideálně na konci tréninku zad.

Co delat místo mrtvého tahu

Čím nahradit mrtvý tah Velice oblíbený cvik v posilovnách. Je velice efektivní pro posílení hamstringů. Existuje mnoho variant, dá se provádět na stroji ve stoje nebo vleže, případně s jednoruční činkou, kterou chytíme mezi chodidla.

Proč cvičit v mikině

Pocení během cvičení – pravidelný trénink má několik výhod, mezi které patří lepší nálada, spánek nebo udržení tělesné hmotnosti. Kromě toho je pocení ve fitku spojeno s vyplavením endorfinů, které jsou i jakýmsi ,,přírodním lékem proti bolesti“.

Jak často dělat dřepy

Dřepujte často! Klidně i 4 krát týdně. A každý den si přidejte cca třeba 2 až 3 dřepy v sérii. Začněte třeba na opakování 5 dřepech po 4 sériích.

Jak na dřepy s osou

Spravná technika provedení s osou:Stoupněte si pod osu a stáhněte lopatky k soběOsa je na horní části trapézových svalůRuce ne příliš daleko od sebe.Zvednete osu a uděláte si 2-3 kroky zpět.Vypněte hrudník a pohled před sebe.Stojíte na celém chodidle a síla je v patách.Zpěvněný střed těla a špičky mírně od sebe.

Na co jsou Trhacky

Trhačky patří mezi fitness pomůcky, které jsou ideální pro tahové cviky, kde vám síla úchopu omezuje provedení. To jsou například mrtvé tahy, přítahy činky v předklonu, stahování kladky, shyby a podobně.

Jaké cviky na břicho

Poradíme v našem dalším článku Domácí trénink pro pevné a ploché břicho.Plank.TRX zkracovačky.Rotace s medicinbalem vseděMetronomy.Zvedání natažených nohou vleže.Ab wheel.Stahování provazu na horní kladce vkleče.Vznosy na hrazdě s nataženýma nohama.

Kdy se projeví hubnutí

Zdravý člověk začne hubnout ve chvíli, kdy je jeho energetický příjem nižší než výdej. Jedno kilo tělesného tuku odpovídá zhruba 7000 kcal. Pokud tedy každý den správnou úpravou jídelníčku a pohybem ušetříte 500 kcal, jedno kilo shodíte za dva týdny. To je základní princip hubnutí.

Kdy tělo spaluje nejvíce

To vědcům umožnilo měřit rychlost jejich spalování v různých biologických fázích dne. Lékaři tak zjistili, že všech sedm jedinců spálilo nejméně kalorií při nicnedělání v noci. V této době totiž lidé zažívají pokles tělesné teploty. Naopak nejvyšší výdej energie nastal o dvanáct hodin později.

Na co pomahaji dřepy

Kromě svalů dolní poloviny těla se během dřepu zapojuje i střed těla. Konkrétně se zapojují zadní a hluboké svaly trupu (zejména vzpřimovače páteře a svaly hlubokého stabilizačního sytému – HSS) prostřednictvím izometrické svalové kontrakce, aby podporovaly vzpřímené držení těla a ochranu páteře během celého dřepu.

Jak často cvičit dřepy

Jak moc intenzivně cvičit dřep Dřepujte často! Klidně i 4 krát týdně. A každý den si přidejte cca třeba 2 až 3 dřepy v sérii.

Jak vypada spravny dřep

Pohyb vychází z kyčlí, hýždí a kolenou, páteř držte rovně. Neprovádějte dřep švihem, ale pomalou prací svalů. Pravidelně a hluboce dýchejte – s nádechem jděte do dřepu, s výdechem se zvedejte.

Kdy použít opasek

Používejte opasek pouze při maximálních výkonech. Neberte si opasek při zahřívacích sériích a když cvičíte s lehkou zátěží. Používejte opasek pouze při cvicích zatěžujících dolní část zad. Procvičujte svaly trupu, abyste adekvátně stabilizovali páteř a nemuseli pak spoléhat na pomoc opasku.

Kdy používat Trhacky

Kdy používat trhačky Z výhod trhaček budete nejvíce profitovat, když je použijete jen na cviky a situace, kdy to dává smysl. Využijete je při cvičení s volnými vahami, jako jsou osy, kettlebelly či jednoručky nebo v průběhu tréninku na hrazdě.

Co pít na hubnutí břicha

Tuk z břicha odplavte

K menšímu bříšku významně přispívá i pitný režim. Vyhněte se syceným a slazeným nápojům a popíjejte čistou vodu, ochucenou okurkami, zázvorem, bylinkami nebo pijte zelený čaj.

Jak na hubnutí břicha

Pro tělo si nastavte u sacharidů příjem na maximálně 100 gramů, kdy tělo vnímá nedostatek sacharidů a přepíná na mód, kdy využívá tuky jako palivo pro svůj chod. Při hubnutí myslete také na bílkoviny, které často opomíjíme nejen při hubnutí. Obecně doporučujeme přijímat až 25 % objemu stravy v podobě bílkovin.

Kde se hubne nejdřív

„Platí, že většinou se hubnutí projeví nejdříve na tzv. ženských partiích, což jsou zadek, stehna, prsa, ale často také obličej, což právě ženy nevidí moc rády, protože se jim tím zvýrazní vrásky a rysy.

Jaký pohyb je nejlepší na hubnutí

Ideální pohybovou aktivitou, chcete-li snížit hmotnost, je rychlá chůze nebo třeba nordic walking. Posilování svalů byste ale také neměli zcela vypustit. Je to proto, že svaly spálí více energie, a čím více svalové hmoty máte, tím rychlejší máte i spalování. Hubne se vám tedy snáze.

Jak na hluboky dřep

Správný hluboký dřep potřebuje určitou sílu, abychom měli vše pod kontrolou. Vyžaduje jistou dávku flexibility kolem kloubů jako jsou kotníky, páteř, kolena, boky, pánev. Tyto všechny oblasti musí mít možnost se pohybovat ve vzájemné koordinaci a stabilitě.

Na co je fitness pas

Vzpěračské pásy slouží ke stabilizaci a fixaci svalů středu těla, často se označují se také jako opasek na cvičení. Je vyroben z pravé a trvanlivé kůže nebo z elastické umělé kůže. Samozřejmě, trh nabízí i nylonové provedení nebo kombinaci těchto materiálů. Díky širokému středu zajišťuje lepší stabilizaci spodního zad.

Jak si spravne dát pásek

Pásek by měl být zapnut vždy tam, kde je pas nejužší. Opět však platí, že by opasek neměl moc přečnívat a měl by být zapnut na prostřední dírku. Základ je tedy před koupí opasku si řádně změřit svůj pas. My Vám poté opasek vyrobíme přesně tak, aby byl zapnut, jak již bylo zmíněno, na prostřední dírku, což je optimální.

Jak si dát trhačky

Trhačky jsou pravděpodobně nejrozšířenější a zároveň nejefektivnější pomůckou na zlepšení úchopu. Jedná se o doplněk vyrobený buď z textilu, nebo z kůže a jeho použití je opravdu velmi jednoduché – provlečením konce trhačky okem vytvoříte smyčku, do níž strčíte ruku a zbylým koncem omotáte činku.

Na co jsou dobré Trhacky

Trhačky patří mezi fitness pomůcky, které jsou ideální pro tahové cviky, kde vám síla úchopu omezuje provedení. To jsou například mrtvé tahy, přítahy činky v předklonu, stahování kladky, shyby a podobně. S trhačkami můžete.