Co je to Mikromelir?

Jak často chodit na melír

Jak často je potřeba obnovovat melír U melírování je to hodně individuální, někomu odrostlé melíry vadí a chodí každé 2 měsíce na doplnění odrostů a někdo je nosí i víc jak půl roku a i odrostlé vypadají dobře a zajímavě.

Jaký je rozdil mezi melírem a Balayage

Balayage je melírovací technika, která sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři.
Archiv

Jak si udělat melír sama doma

Nejprve si připravte tenké pramínky, pod které si vložíte proužky alobalu, opatrně přetřete přípravkem na melír, zabalte do proužku, uzavřete, utěsněte, otočte směrem k hlavě a připevněte pomocí pinety k hlavě. Postupujte směrem od hlavy ke krku a po celé hlavě.
Archiv

Jak dlouho se nechává působit melír

Jak dlouho nechat působit melír

Barva/textura vlasů Jak dlouho nechat působit
blond 15-20 min
tmavé 30 min; melírování je vhodné rozdělit na několik sezení
jemné 10-15 min; tento typ vlasů se odbarví velmi rychle
tvrdé vlasy 30 min, tento typ vlasů bude vyžadovat nejméně dvě aplikace

12. 12. 2022

Jaký zvolit melír

Správný melír by měl vypadat, jako byste se právě vrátila od moře. Tzn. jemné proužky, jejichž barva je jen minimálně odlišná od zbytku vlasů. Můžete zvolit i kombinaci více barev, ale rozdíly mezi jednotlivými odstíny by opět měly být co nejmenší, aby byl výsledek decentní a lichotivý.

Kdy jít na melír

Ideální melír je ten, kdy žena vypadá, jako by se právě vrátila z dovolené u moře a vlasy jí lehce zesvětlilo slunce. Pozor na melíry by si měly dát ženy, které už mají vlasy zabarvené a ty jejich původní jsou hodně šedivé. Když je lehký melír na vlasech šedivých, celých, od konečků, bývá to zajímavé.

Jak často chodit na balayage

Často se mě ptáte, jak často musíte chodit na balayage, tak Vám na to zkusím odpovědět. Každá má klientka to má trochu jinak. Někdo chodí 1x za dva měsíce, někdo 1x za 3-4 měsíce, ale můžete taky přijít jednou za půl roku nebo rok. Taky je možnost, přijít po dvou měsících na přeliv a pak až za další dva na balayage.

Co je French balayage

French Balayage je dvoufázová péče vytvářející neutralizovaný a lesklý finiš à la française od L'Oréal Professionnel. Francouzskou balayage mohou vytvářet pouze profesionálové, je vytvářena na míru dle přání konkrétní klientky a je vhodná pro všechny, bez ohledu na výšku tónu, dokonce i pro nejtmavší brunety.

Jak se dělá Ombre

Vlasy si rozdělte na menší úseky, a pak berte pramen po prameni a nanášejte na ně peroxid. Peroxid nanášejte vždy na přiměřeně široký pramen vlasů, do výšky, do které chcete mít své vlasy odbarvené. Můj tip: Ombré by mělo vypadat přirozeně, a proto je důležité peroxid nanášet po různých vrstvách.

Jak se míchá melír

Melírovací prášek neobsahuje amoniak. Prášek lze použít také k odbarvení chloupků (na těle a obličeji), pokud se smíchá s 3% oxidantem. Prášek je nutné smíchat s peroxidem v poměru 1:2 (jeden díl melíru, dva díly peroxidu). Doporučujeme míchat s oxidanty Tassel Oxi Bright.

Jak často chodit na přeliv

Obvykle vydrží 12 až 30 umytí vlasů šamponem v závislosti na typu barvy a struktuře vlasů.

Kdy si po melíru umýt vlasy

Po samotném barvení vyčkejte nejméně 24 hodin do dalšího mytí vlasů s šamponem a dopřejte svým vlasům dostatek času absorbovat novou barvu – stále totiž probíhá proces pigmentace. Pokud byste si vlasy umyli příliš brzy, barva by mohla ztratit na sytosti. S mytím vlasů počkejte raději 1-2 dny.

Jak silný vyvíječ

1) Výběr vyvíječe podle druhu barvy

Přelivy – semi-/demi-permanentní barvy se míchají se slabším (do 6%) nebo žádným peroxidem. Permanentní barvy – nejčastěji se používá středně silná koncentrace vyvíječe 6% nebo 9%. Zesvětlovače a melíry – s odbarvovači je nutné použít silnější oxidanty 9% nebo 12%.

Co je to balayage

Co přesně je balayage Balayage je metoda podobná například melírování. Ovšem zesvětlovací produkty nejsou kadeřnicí nanášeny na vybrané tenké pramínky vlasů od kořínků ke konečkům. „Balayage se vyznačuje nanášením barvy štětcem na silnější prameny vlasů pohybem ruky, který se podobá zametání.

Jak se starat o balayage

Jak udržovat balayage

Základní barva by měla zůstat přirozená nebo pouze mírně odlišná od původního odstínu. A samotné odlesky by pak neměly být příliš světlé. Zjemnit lze celek do této podoby opět tonerem. Balayage hezky vyniká hlavně na delších vlnitých vlasech.

Co je balayage Ombre

Technika ombré

Technika balayage zaručuje neuvěřitelně přirozený barevný výsledek a žádné viditelně odrostlé kořínky. Na rozdíl od balayage nepracuje technika ombré s jednotlivými pramínky, ale vlasy se při ní rozdělí na dvě poloviny. Barva se pak postupně zesvětluje od tmavých kořínků až k světlým konečkům.

Jak udělat z tmavých vlasů světlé

Přisvětlování jsou z vlasu ze odstraněny barevné pigmenty (melanin) . Nejprve tmavší barevné pigmenty a poté i světlejší červené barevné pigmenty. Přirozená barva tak prochází několika stádii – tmavší vlasy získají nejdříve oranžovočervený odstín, poté se zbarví do žlutooranžova a teprve poté se objeví blond barva.

Jak Michat peroxid

Peroxid mícháme s barvou vždy v určitém poměru, který se liší u jednotlivých značek a výrobců. Poměry jsou – 1:1, 1:1,5 nebo 1:2 to znamená např. Základní pravidlo, které musíme dodržet zní: barva i peroxid musí být jedné značky! Nikdy spolu nekombinujte různé značky.

Jaký je rozdíl mezi barvou a přelivem

Hlavním rozdílem mezi barvou a přelivem je skutečnost, jak dlouho nová barva ve vašich vlasech vydrží: barva je permanentní zatímco přeliv vám propůjčí nový odstín jen dočasně.

Jak se barví odrosty

K zakrytí odrostů a šedin jsou určeny speciální spreje na odrosty. Spreje obsahují barevný pigment, který k vlasům přiléhá a dodává jim žádoucí odstín. Slibují přirozený výsledek, navíc rychle zasychají a neslepují vlasy.

Jak dlouho si Nemyt vlasy

Před barvením vlasů je naopak žádoucí, aby byly vlasy mastnější. Ideální je tak umýt si vlasy 12 až 24 hodin před samotným barvením, aby na vlasech zůstal přirozený mastný film, který chrání pokožku i samotný vlas. „Navíc barva vlasy vysušuje a já doporučuju nanášet barvu na vlasy dokonce dva dny nemyté.

Co dělat se špatně obarvenými vlasy

Co dělat po nepovedeném odbarvení Špatně odbarvené vlasy na blond, které jsou moc žluté, můžete dotónovat pomocí barvicích masek. Jsou bez amoniaku a peroxidu, a jsou tedy dobrou alternativou klasické barvy. „Barvicí masky vlasy hydratují, aplikují se vždy po deseti dnech, protože se vymývají.

Jak dlouho si Nemyt vlasy po barvení

„Aby byla pigmentace vlasů dokonalá, nedoporučuji mýt vlasy také 1-2 dny po barvení. Stále totiž probíhá proces pigmentace a výsledná barva by mytím mohla ztratit na sytosti,“ říká Martina Fialová z kadeřnického salonu Color Lounge by Klier.

Co dělá peroxid na vlasy

Peroxid vodíku má na vlasy oxidační účinky, což znamená, že ve vlasových koříncích vyvolává chemickou reakci, která změní barvu vlasů na světlejší. To znamená, že způsobuje chemickou reakci ve vlasové kůře, která vede k nové barvě vlasů.

Co je to Ombre

Ombré patří mezi nejoblíbenější barvicí techniky už několik let. Svůj původ má ve Francii a v podstatě se jedná o zesvětlené konce vlasů. Tmavší vlasy u kořínků postupně přecházejí ke světlým konečkům.