Co je to podprahová reklama?

Co to je Podprahova reklama

Podprahová reklama (v angličtině subliminal advertising) je typ reklamy, který využívá tzv. podprahového signálu k ovlivňování podvědomí příjemců této reklamy.

Co je to podprahové vnímání

Podprahové vnímání se většinou považuje za druh nevědomého vnímání (to je vnímání, u kterého vnímatel vnímá vnímané, ale v danou chvíli si to neuvědomí – dalším příkladem takového vnímání je například hypnóza nebo hlas ve spánku).

Jak funguje reklama

Co je reklama Reklama je placené sdělení, jehož cílem je propagace produktů, služeb, firem či myšlenek. Úkolem reklamy je přesvědčení cílové skupiny k určité akci. Podle typu použitého média lze rozlišovat televizní reklamu, reklamu v tisku, online reklamu, rozhlasovou reklamu či venkovní (outdoor) reklamu.

Jak se tvoří reklamy

Reklamní agentura navrhne i širší zapojení do reklamní kampaně – letáky, rádia, jak, kde a kdy bude spot vysílán atd. Výsledek práce kreativců bývá storyboard (kreslený scénář) nebo bodový scénář. Pokud ho klient odsouhlasí, nastává výběr reklamního režiséra a filmové produkce, kterou reklamní agentura osloví.

Co je to klamavá reklama

Klamavá reklama je nekalosoutěžní jednání související s podnikáním nebo povoláním, které vyvolá nebo je schopné vyvolat klamnou představu o nabízených výrobcích či službách, a tím může ovlivnit hospodářské chování účastníků hospodářské soutěže. Upravena je v § 2977 občanského zákoníku.

Jaký je cíl skryté reklamy

Skrytou reklamou je dle zákona o regulaci reklamy taková reklama, u které je obtížné rozlišit, že se jedná o reklamu, protože není jako reklama označena. Skrytá reklama je tedy sdělení s reklamním cílem, které se však jako reklama na první pohled nechová.

Jaké jsou druhy reklamy

Reklama podle médiaTelevizní reklama.Tisková reklama (inzerát, akční leták)Rozhlasové spoty.Spoty v kinech.Internetová reklama.OOH (out of home) reklama (plakáty a billboardy, reklama na dopravních prostředcích, atypické reklamní plochy)

Kde všude může být reklama

V dnešním světě je reklama přítomná všude, ačkoliv si to často ani neuvědomujeme. Reklama využívá všech dostupných médií k předání svého sdělení, jako například televizní vysílání, tisk, rádio, internet, přímý prodej, billboardy, email, sponzorství, plakáty, oblečení, různé kulturní akce, ambasadorství, a mnohé další.

Jak se dělí reklama

Obecně reklamu dělíme na Internetovou, Televizní, Tiskovou, Světelnou, Rozhlasovou, Mobilní, Venkovní, Alternativní, či Propagační. Další dělení reklamy je dle kategorie a dle účelu. Reklama je neustále všude kolem nás, nikdo z nás, ač by chtěl se jí nevyhne.

Jak poznat klamavou reklamu

Typickým příkladem klamavé reklamy je situace, kdy se účtovaná cena liší od ceny avizované v letáku. Nebo když reklama hlásá, že jde o časově omezenou akci či likvidaci prodejny, přestože se obchod neruší. „Častou klamavou reklamou je tvrzení obchodníka, že koupí přispějete na dobročinné účely, ačkoliv tomu tak není.

Co patří do reklamy

Reklama může propagovat zboží nebo služby, společnost, obchodní značku, nebo myšlenku, a obvykle má za cíl zvýšení prodeje nebo popularity něčeho nebo někoho. V případě zboží a služeb reklama informuje veřejnost, PROČ si to něco máme koupit, KDE si to něco můžeme koupit a ZA KOLIK si to něco můžeme koupit.

Na co nesmí být reklama

Reklama především nesmí být klamavá, skrytá (od roku 2015 skrytá reklama povolena), podprahová či v rozporu s dobrými mravy. Nesmí podporovat chování poškozující zdraví nebo ohrožující bezpečnost osob nebo majetku, jakož i jednání poškozující zájmy na ochranu životního prostředí.

Jaké jsou cíle reklamy

Mezi hlavní cíle reklamy patří např. tvorba silné značky, zvýšení poptávky, posílení finanční pozice, vytváření pozitivní image, motivace vlastních pracovníků nebo zvýšení možností distribuce. výrobku, kdy je nutné připomínat zákazníkům, kde si mohou výrobek koupit apod.

Na co muze být reklama

Nejčastější formy reklamy jsou internetová, rozhlasová, televizní, novinová a letáková. Hlavním cílem reklamy je kromě zvýšení poptávky nebo zajištění opakovaného zájmu o daný produkt, také tvorba silné značky, odlišení produktu od produktů podobných a samozřejmě vytváření pozitivního obrazu firmy či produktu.

Jak na klamavou reklamu

Na klamavou reklamu si můžete stěžovat u České obchodní inspekce, která záležitost prověří. Pokud zjistí pochybení, udělí hříšníkovi pokutu. Odškodnění vám ale nezajistí. „Pokuta od ČOI může být udělena i v případě, že nedojde k poškození konkrétního zákazníka, stačí, když klamavá reklama existuje,“ říká Eva Jurčíková.

Kdo dělá reklamu

Reklamu využívají především obchodní společnosti, ale i neziskové organizace a profesní či sociální organizace. Profituje z ní však nejen její zadavatel (ten, kdo bývá v reklamě podepsán – výrobce či distributor), ale i její zpracovatel (většinou reklamní agentura) a šiřitel reklamy (např.