Co je to propaganda?

Co je cílem propagandy

Propaganda (lat. propagare = rozhlašovat, rozšiřovat, rozmnožovat) je vnímána jako rozšiřování názorů a informací za účelem vyvolání anebo zesílení určitých postojů nebo jednání mas ovládaných skupinou, která dané mase vládne pomocí ideologie.

Jaký je rozdíl mezi dezinformací a Misinformací

Dezinformace je úmyslně lživá informace za účelem poškození či ovlivnění někoho. Oproti tomu misinformace je většinou nezáměrně nepravdivá informace čili chybná.

Jak funguje dezinformace

Dezinformace: systematické a úmyslné klamání

Pojem „dezinformace“ znamená šíření záměrně nepravdivých informací, obzvláště pak státními aktéry nebo jejich odnožemi vůči cizímu státu nebo vůči médiím, s cílem ovlivnit rozhodování nebo názory těch, kteří je přijímají.
Archiv

Co je to ruská propaganda

Sousloví ruská propaganda nebo Kremelská propaganda zahrnuje činnost ruské státní informační politiky, ruských institucí a zvláštní informační činnosti („speciální operace“, „politické technologie“) s cílem šíření mocenského vlivu do primárně ruskojazyčných regionů, následně pak do bývalých států Východního bloku.

Co je to dezinformační web

Účelem dezinformačních webů je tedy vytváření a sdílení dezinformací, čímž se liší od běžných médií založených na ověřování fakt a šíření informací. Liší se rovněž od alternativních médií (i když se za ně někdy prohlašují), jejichž cílem je vyjádření určité sociální skupiny.

Co je to Malinformace

Malinformace je pravdivá, ale je vypuštěna za účelem někoho poškodit. Může jít například o zveřejnění něčích osobních údajů, různých citlivých informací ze zákulisí podniku, nebo může jít o tzv. revenge porn – zveřejnění videa se sexuálním obsahem někoho, kdo si to nepřeje.

Co je aa zdraví

AAzdravi je směsicí pravdivých zpráv a manipulací. článek. Národní centrum tkání a buněk bylo vydáno 16. března.

Co je CZ 24 news

Ruské dezinformační servery. Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU.

Co je to AC24

AC24.cz (AC24) je zpravodajský web přinášející informace z českého i zahraničního prostředí. Sám se tituluje jako nezávislý, Ministerstvem vnitra je však považován za „alternativní“ a je jím dlouhodobě sledován jako dezinformační a šířící proruskou propagandu. Web byl založen v roce 2011.

Co je to Pokec24

Proč Pokec24.cz Slovo pokec má dobrou hledanost. 24 je lehce zapamatovatelné a vyjadřuje například to, že pokec běží 24 hodin denně. Doména vhodná pro chat nebo diskuzní fórum, ale díky dobré hledanosti by se dala vytvořit i MFA nebo MFE stránka.

Kdo vlastní pravý prostor

Pravý Prostor Média s.r.o. Web vydává společnost Pravý Prostor Média s.r.o., IČ: 04917529, kterou vlastní Karel Kříž. Server často šíří konspirační teorie a podílí se na vytváření konspiračních narativů. Vydavatelem je bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause, Petr Hájek.

Co je Infokurýr

petrohradské dezinformační a propagandistické trollí farmy s názvem Internet Research Agency, či žoldnéřské paravojenské skupiny nazývané Wagnerovci, jejíž členové bojují či jednají ve prospěch Kremlu v řadě konfliktů od Sýrie, přes Mali až po Ukrajinu a jsou mj. obviňováni z porušování lidských práv v Mali.

Co je pravda24

Popis firmy. Provoz informačního a zpravodajského portálu.