Co je to starožitnosti?

Jak poznat starožitnosti

Za „starožitnosti“ se na českém trhu považují předměty, které vznikly před rokem 1945. Některé zdroje posouvají hranici stáří až do roku 1950, jiné hovoří dokonce o tom, že starožitností je vše starší padesáti let. Při oceňování kromě stáří rozhoduje také zachovalost předmětu a jeho unikátnost.
Archiv

Jak ocenit starožitnost

V České republice existují asociace starožitníků (stačí toto sousloví zadat do vyhledávání na internetu), které poskytují bezplatné konzultace – zjistíte tak, co přesně vlastníte a za jakou cenu to lze prodat. Můžete přijít osobně nebo poslat fotku předmětu. Podobně můžete obejít pár starožitnictví a požádat o odhad.
Archiv

Kde nechat ocenit starožitnost

Možnosti zjištění ceny starožitnosti jsou v zásadě tři: Starožitnosti, aukční domy se svými aukčními katalogy a soudní znalec.

Jak prodat starožitnosti

Prodat starožitnost nebo výtvarné dílo se dá nejlépe ve starožitnictvích nebo galeriích. Další možností jsou aukční síně. Pokud se však majitel rozhodne zkusit štěstí v zahraničí, musí získat povolení státu.
Archiv

Jak se stát Starožitníkem

Studijní obor starožitník je čtyřletý, zakončený maturitní zkouškou. Teoretickou výuku zabezpečuje Střední odborné učiliště uměleckořemeslné v Praze 9, praktickou výuku Asociace starožitníků ČR v Praze 1, to vše již sedmým rokem.

Kde koupit starožitností

A pravda je, že i starožitníci jdou s dobou a v současnosti již webové stránky zaměřené na prodej starožitností fungují, například webový portál www.antikpraha.cz., kde najdete velké množství nabízených starožitností.

Jak poznat Starozitny nábytek

Původní starý kus má tzv. patinu – tj. působení času na vzhled nábytku. Dřevo stále barevně dozrává a mírně mění tvar při sesychání, původně rovné plochy se místy prohnou a získají větší plastičnost.

Jak zjistit cenu starého nábytku

Cenu starožitného nábytku vám pochopitelně nejlépe odhadne soudní znalec zaměřený na dané odvětví. Vyplatí se však pouze v případě, kdy víte, že vlastníte něco opravdu cenného. Za odhad ceny a písemný posudek totiž zaplatíte několik tisíc korun.

Jak se stát Starozitnikem

Studium je zakončeno maturitní zkouškou z českého jazyka, dějin umění, užitého umění, volitelného předmětu a jednoho světového jazyka. Nedílnou součástí je i praktická maturita. Absolventi nacházejí uplatnění například v oblasti památkové péče jako galeristé v muzeích a mnozí v oboru podnikají.

Jaký je autor knihy starožitník

Starožitník – Walter Scott | Databáze knih.

Jaké je jméno jednoho z starožitníků v pořadu poklad z půdy

Starožitníci. Albert Trnka je ředitelem aukčního domu European Arts a předsedou představenstva Komory aukčních síní, uměleckých děl a starožitností České republiky. Řadu let působil jako znalec.

Jak prodat starý nábytek

Prodejte starý nábytek online rychle a bez starostí

K tomuto účelu můžete využít běžné sociální sítě jako například Facebook nebo speciální služby vytvořené přímo pro prodej starších či nepoužívaných věcí. Mezi takové služby patří webové stránky Letgo, které fungují jako online bazar.

Jak zjistit cenu porcelánu

Osobně například můžete navštívit veletrh Antique, kde probíhá poradenství zdarma přímo ve stánku asociace. Na veletrhu se můžete zároveň zeptat více prodejců, jakou cenu by vám nabídli v případě přímého výkupu či komisního prodeje. Prodejce starožitností také můžete kontaktovat prostřednictvím našich stránek.

Jak funguje poklad z půdy

Pořad tv Prima Poklad z půdy nemá klasickou porotu.

V pořadu účinkují reální starožitníci a odborníci, kteří dané předměty nejen hodnotí, ale také případně projevují zájem o koupi a nabízejí reálné sumy.

Na kterém programu je poklad z půdy

Poklad z půdy online ke zhlednutí | prima+

Co se starým nábytkem

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad. Do těchto mobilních kontejnerů ovšem nepatří nebezpečný odpad, stavební suť ani stará elektrozařízení, ledničky a pračky nevyjímaje.

Kam vyhodit starou sedačku

Starou sedací soupravu je totiž potřebné odvézt na sběrný dvůr v místě Vašeho bydliště – důležité je předem zjistit, jsetli bude dvůr v den dovozu otevřen. Vaše přítomnost (občanský průkaz sebou) je při skládání staré sedačky nutná. Poplatek za odvoz na recyklační skládku je 1500 Kč.

Jak poznat keramiku od porcelánu

Porcelánové hrnky jsou více tenkostěnné a povrch bělejší. U nových technologií výroby NEW BONE dokonce porcelán dosahuje průsvitnosti a lehkosti. Porcelán má oproti keramice hladkou strukturu, krásný lesk a je poměrně lehčí. Keramické hrnky mají větší tloušťku, jsou vždy neprůhledné a poměrně těžké a robustní.

Jak poznat pravý růžový porcelán

V bazarech často můžete sehnat i původní starý růžový porcelán, který poznáte třeba podle již zmiňované značky manufaktury v Chodově, nebo podle jiných značek certifikvaných (dřívějších) výrobců. Pravý růžový porcelán je také křehký, tenký a jeho barva je jednolitá.

Kdo účinkuje v Pokladu z půdy

V pořadu účinkují reální starožitníci a odborníci, kteří dané předměty nejen hodnotí, ale také případně projevují zájem o koupi a nabízejí reálné sumy. Za největší hvězdu pořadu Poklad z pudy bych označil jak moderátora Jana Rosáka, tak také starožitníka Pavla Kuře alias „krále veteše“.

Kde se vysílá Poklad z půdy

To v Pokladu umíme! Kuře se raduje z nové dekorace na zámku. každý všední den od 18:15 na Barrandov.tv .

Kdo účinkuje v pokladu z půdy

V pořadu účinkují reální starožitníci a odborníci, kteří dané předměty nejen hodnotí, ale také případně projevují zájem o koupi a nabízejí reálné sumy. Za největší hvězdu pořadu Poklad z pudy bych označil jak moderátora Jana Rosáka, tak také starožitníka Pavla Kuře alias „krále veteše“.

Co se starou skříni

A jak vše probíhá Věci, kterých se potřebujete zbavit, odnesete na chodník ve smluvenou dobu, přijede vůz a odveze staré skříně, postele… Služba je samozřejmě zpoplatněna, kilometr odvozu stojí 20 korun (platí se cesta na nejbližší sběrný dvůr plus kilometry za přistavení vozu).

Co se starou posteli

Odvoz staré postele

Zvládneme dokonce odvézt a ekologicky zlikvidovat vaši starou postel. Vám tak odpadne starost o to, kam s ní a jak ji dopravit do sběrného dvora.

Jak se zbavit nabytku

Máme 3 možnosti jak se zbavit starého nábytku:Vyhození do veřejného velkoobjemového kontejneru. Každá městská část a obec pravidelně přistavuje tyto kontejnery na velkoobjemový odpad.Objednání soukromého velkoobjemového kontejneru. Varianta vhodná pro větší množství věcí z různých materiálů.Odvoz nábytku na sběrný dvůr.