Co je to studený spoj?

Jak poznat studeny spoj

Studený spoj lze poznat poměrně snadno. Takový spoj není lesklý, ale šedivý nebo matný a vykazuje větší zrnitost. Pokud je odhalen studený spoj, je třeba ze spoje odstranit pájku a při opakovaném zapájení dbát na správné provádění nového spoje.
Archiv

Jak se pracuje s Pajkou

Správně se nepájí tak, že se nabere cín na páječku a pak na spoj, ale nejprve se spoj nahřeje a pak se přiloží cín, který se hned rozteče a pak se vzálíš s páječkou i cínem. Do spoje se nijak nefouká ani se neurychluje chladnutí. Co se týče kalafuny je dobré v ní hrot koupat co nejčastěji. Hrot je pak "čistý" a lesklý.

Co to je tavidlo

Jako tavidlo se v metalurgii označuje chemická látka, jejímž úkolem je působit jako čistidlo při tvrdém či měkkém pájení nebo při svařování, s cílem odstranit zoxidované kovy z míst, která se spojují.

Co to je Kalafuna

Kalafuna je destilační zbytek z pryskyřice borovic nebo získávaný při výrobě buničiny. Název je odvozen od starořeckého ionského města Kolofónu, které proslulo spolu s Chiem především vývozem pryskyřice.

Co je to Pajedlo

Pájka v tradičním pojetí je slitina cínu a olova. Existují různé druhy pájky podle toho, k jakým účelům se používají. Kromě využití v elektronickém průmyslu je známé její používání při klempířských pracích. Pájka pro elektroniku nejčastěji obsahuje 60 % cínu a 40 % olova, což se obecně označuje „pájka 60/40“.

Jak namazat smyčec

Kalafuna se nanáší na smyčec v množství a intervalech podle potřeby, stavu žíní a stáří a typu kalafuny, cca po hodině hraní, resp. před každým hraním. Po určitém čase se vláčné složky původně vazké kalafuny odpaří (silice vytěká) a kalafuna ztrácí základní vlastnost, totiž že přestává lepit a práší.

Jak funguje pájka

Páječka je elektrické nářadí pro tavení kovů při spojování součástek měkkým pájením. Při pájení se kovové součástky nejdříve páječkou zahřejí a přidáním roztavené pájky se spojí. Pájka vytvoří po vychladnutí pevné mechanické a elektrické spojení.

Jak se čistí flétna

Po hraní vytřete flétnu čistým vytěrákem a nechejte ji přes noc vyvětrat, aby se odpařila všechna zkondenzovaná vlhkost z dechu. Zcela vyschlý nástroj opět ošetřte olejem. Tento proces opakujte tři dny za sebou, poté několikrát jednou týdně a po zahrání v běžném provozu jednou za 2 měsíce.

Jak pečovat o housle

Péče o housle

Nejdůležitější je pravidelné stírání zbytků kalafuny z laku mezi hmatníkem a kobylkou, protože po delší době kalafuna reaguje s lakem a snižuje jeho kvalitu. Kalafunu je dobré také často odstraňovat ze strun, což zlepší zvukové charakteristiky houslí.

Jaké jsou druhy pájek

Pájkyměkké pájky (teplota tání do 450 °C) cínové pájky. speciální pájky.tvrdé pájky (teplota tání nad 450 °C) pro pájení lehkých kovů na bázi Cu. na bázi Ag. na bázi Ni. na bázi Pd. pájka z drahých kovů pro vakuové pájení

Jak často měnit struny na housle

Pravidelná výměna strun závisí na tom, jaký konstrukční typ strun zvolíte a jak často hrajete – profesionálové je mění jednou za 3 – 6 měsíců, ale běžnému hráči může stačit i interval jednou za rok.

Jaké mohou být první housle

Čtvrťové housle ¼ mají délku 47 cm a jsou vhodné pro děti ve věku od 5 – 7 let. Půlové housle ½ mají délku 51 cm a vyhovovat budou dětem od 7 – 9 let.

Jakou pájku vybrat

Nejlepší páječky

Pořadí Název Hodnocení
1. TOOLCRAFT MD -30WBPP ⭐ 96 %
2. EXTOL INDUSTRIAL 8794520 ⭐ 95 %
3. TIPA ZD-99 ⭐ 90 %
4. TOOLCRAFT 588527 ⭐ 84 %

Jak se hraje na housle

Housle se drží pod bradou a levou rukou se určují na hmatníku výšky tónů. Pravá ruka buď rozeznívá struny smyčcem, nebo brnkáním (tzv. pizzicato). Housle nemají pražce jako kytara, houslista tedy musí znát přesná místa, kam položit prst, aby zazněl určitý tón.

Jak zjistit velikost houslí

Jednotlivé typy houslí se liší zejména velikostí – pro dospělé jsou 4/4 housle, pro děti jsou 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 nebo 3/4. Správnou velikost houslí lze ověřit tak, že dítě drží housle pod bradou a dlaní levé ruky dosáhne na konec šneku s tím, že musí vidět na konce prstů.

Jaký výkon páječky

bělení) silných kabelů budeme potřebovat velký výkon, abychom rychle nahřáli objem kovu ve vodiči. Pro tento účel se hodí páječky s topným tělískem s výkonem přes 100 W a transformátorové páječky. Pro pájení elektronických součástek budeme pak potřebovat precizní odporovou páječku s výkonem od 30 W do 90 W.

Jakou plynovou pájku

Nejlepší páječky

Pořadí Název Hodnocení
1. TOOLCRAFT MD -30WBPP ⭐ 96 %
2. EXTOL INDUSTRIAL 8794520 ⭐ 95 %
3. TIPA ZD-99 ⭐ 90 %
4. TOOLCRAFT 588527 ⭐ 84 %

Kdy začít s hrou na housle

Čím dříve se k výuce hry na hudební nástroj přistoupí, tím lepší plynulosti a přirozenosti v dané oblasti dítě dosáhne. Obecně je odborníky doporučováno, začít s výukou již v předškolním věku, tedy mezi 4. a 5. rokem dítěte.

Jak jsou velké housle

Orientační rozměr "dospělých" 4/4 houslí je cca 36 – 38 cm. Dětské housle mají rozměry 1/8, 1/4, 1/2, 3/4, tento údaj však matematicky zcela neodpovídá zlomku rozměru 4/4 houslí. Například délka 1/2 houslí je cca 31 cm.

Jaký čin pro pájení

Je potřeba přesně dodržet výrobcem předepsanou teplotu, což je u trafopáječky nemožné, takže se tavidlo spálí dřív, než připraví podklad pro pájení a následná snaha to připájet nasucho spálí i pájku a následně i hrot páječky. Na trafopáječku je potřeba cín Sn60Pb40.

Na jakou teplotu pájet

Ideální teplota pro většinu užití je tedy zhruba 303°C, ta zajistí, že bod tání cínu bude dosažen nejen na hrotu pájky, ale i v celém objemu cínu. Zvýšení teploty o každých 10°C sníží dle výrobců životnost pájecího hrotu na polovinu.

Kdy dát dítě na klavír

Na klavír je možné se začít učit prakticky v každém věku, počínaje zhruba těmi 5-7 lety. Pokud jako rodiče máte ohledně hudebního vzdělávání svých dětí ambice, aby děti hrály na soutěžích a prosadily se v klavírním světě, pokračovaly ve studiu na konzervatoři, nedoporučuji začátek hry na klavír oddalovat příliš.

Proč hrát na klavír

S hrou na piano jde ruku v ruce také rozvoj kreativity, zlepšení jazykových schopností včetně čtení a rovněž lepší paměť. Jestliže bojujete se stresem, zahráním některé skladby se ho zbavíte raz dva. Navíc posílíte celé tělo a zlepšíte si koordinaci.

Jaké jsou druhy houslí

Housle se dělí na dva druhy, a to akustické a elektrické. Které z nich si vyberete záleží na tom, zda preferujete klasický zvuk či toužíte po experimentování.

Jak se PAJI měď

1) Dotkněte se hrotem zlehka pájeného místa a zahřívejte spoj. 2) Přisuňte pájku na zahřáté místo a nechte ji roztavit. 3) Zahřívejte znovu asi 1-2 sekundy. Jakmile se pájka rozlije a pokryje pájenou část, odsuňte hrot od spoje a vyčkejte, až pájka ztuhne.