Co je to VAG?

Co je diagnostika VAG

VCDS (VAG-COM diagnose system) je počítačový program, který prostřednictvím osobního počítače dokáže kompletně diagnostikovat řídící jednotky vozidel skupiny Volkswagen Group (Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Ford Galaxy, Porsche Cayenne a Bentley) a všech ostatních značek (Peugeot, Renault, Fiat, BMW, Mercedes-Benz, …
Archiv

Jakou diagnostiku VAG

VCDS (dříve VAG-COM), systém amerického výrobce Ross-tech, je nejpoužívanější diagnostikou pro vozy koncernu VAG. Umožňuje provádět kompletní diagnostiku všech dostupných modulů. Systém je přeložen do češtiny a ovládání je velmi intuitivní.
Archiv

Jak funguje VCDS

VDCS Mobile je modul, který je součástí bezdrátového interfejsu HEX-NET. V praxi to funguje tak, že se HEX-NET po připojení do auta začne chovat jako webový server, ke kterému se lze připojit s jakýmkoliv chytrým zařízením, které má WiFi a internetový prohlížeč (notebook, mobilní telefon, tablet).

Co umí VCDS

Diagnostický program VAG-COM (VCSD) obsahuje všechny funkce používané v diagnostice "koncernových" vozů jako jsou: čtení a smazání závad, čtení měřených hodnot, testy akčních členů, kódování, přizpůsobení a podobně. update programu VCDS jsou několikrát (min dvakrát) do roka.

Jak instalovat VCDS

Připojte přiložený USB kabel k HEX-V2 ® a zajistěte šroubem. Připojte HEX-V2 ® do USB portu PC a diagnostické zásuvky vozidla. Spusťte program VCDS®, klikněte na [Nastavení], dále na [Test kabelu] a po odsouhlasení výsledku testu na [Uložit]. Nyní jste připraveni se připojit k vozidlu.

Jakou diagnostiku na octavii 1

Diagnostika polského výrobce VCP System nabízí, podobně jako VCDS, kompletní diagnostiku pro vozy Škoda. Prodává se ve dvou sadách. Levnější varianta podporuje pouze vozy se sběrnicí CAN, dražší varianta VCP+K zvládne i starší vozy, které komunikují prostřednictvím K-line (například Octavia I, Superb I apod.).

Co je VAG u auta

Autodiagnostika VCDS či VAG-COM je zkráceně počítačový program pomocí kterého se po napojení na řídící jednotku auta můžete pohybovat v nastavení a chybových hláškách vozu.

Co je dlouhé kódování

Rozšířené kódování, nebo chcete-li dlouhé kódování není nic jiného, než klasické kódování přizpůsobené dnešním potřebám možností řídících jednotek. Rozšířené kódování mají výhradně jednotky se sběrnicí CAN-BUS a to ještě jen některé (Komfort systém, Gateway, centrální elektrika).

Jak zapojit diagnostiku

Konektor je vybaven kabelem nebo Bluetooth zařízením a zapojuje se do zásuvky, která je nejčastěji pod palubní deskou. Přenos dat tedy může probíhat přes kabel nebo bezdrátově. Diagnostika auta se standardem OBD2 používá ke komunikaci s řídící jednotkou konektor SAE-J1962, ten se zapojí do 16pinové zásuvky uvnitř vozu.

Jak zprovoznit VCDS

Připojte přiložený USB kabel k HEX-V2 ® a zajistěte šroubem. Připojte HEX-V2 ® do USB portu PC a diagnostické zásuvky vozidla. Spusťte program VCDS®, klikněte na [Nastavení], dále na [Test kabelu] a po odsouhlasení výsledku testu na [Uložit]. Nyní jste připraveni se připojit k vozidlu.

Kde stáhnout diagnostiku

TorriaCars tu svoji nabízí přes Google Play i App Store zdarma, nebo ve verzi bez reklam za 29 Kč na tři měsíce. OBD2 aplikace SIXTOL SX OBD umí diagnostikovat klasické normované chyby. K dispozici je až 5500 hlášek, které se zobrazují velice přehledně a srozumitelně.

Jaká diagnostika na octavii 2

Aplikace Carista OBD2 umožňuje diagnostiku a nastavení některých funkcí na vozidlech Octavia II, Superb II, Fabia II, Yeti, Roomster, Rapid. Existuje verze pro Android a Apple.

Jak aktualizovat VCDS

Spusťte program VCDS®, klikněte na [Nastavení] a dále na [Konfig]. Vyčkejte spuštění aplikace VCIConfig. Jděte na kartu Update a použijte tlačítka: [Kontrola aktualizací] (Check Update) pro zjištění, zda je dostupná aktualizace.

Jakou aplikaci na OBD2

Doporučená aplikace v češtině pro hardware je SX OBD, vytvořená přesně pro potřeby diagnostiky a testována výhradně na tomto přístroji. Aplikace využívá veškeré funkce, které diagnostické rozhraní podporuje. Stažení aplikace přímo do svého přístroje lze provést přes níže uvedený QR kód.

Co vše zjistí diagnostika auta

Autodiagnostika má hned několik důležitých funkcí. Dokáže zobrazit informace o ECU (řídící jednotka), zejména objednací číslo, výrobce, datum programování, apod, umí vypsat seznam chyb (paměť závad), které od poslední diagnostiky systému byly přítomny s rozlišením druhu chyby (statická, sporadická, atd.).

Jakou diagnostiku Octavia 3

Pokud chceš diagnostiku, která je vhodná pro O3 je jediná správná volba VAG CAN PRO.

Jak spustit VCDS

Připojte propojovací kabel do portu USB a spusťte program VCDS®, klikněte na [Nastavení] a dále na [Konfig]. Vyčkejte spuštění aplikace VCIConfig. Jděte na kartu [Registrace] (Registration) a vypňte všechna požadovaná pole (k tomu musí být zatrženo hlášení o sdílení osobních údajů).

Jak připojit OBD2

Ponejprv je zapotřebí ve svém autě najít diagnostickou zásuvku (nejčastěji se nachází u pojistek v palubní desce), do které stačí automobilovou diagnostickou jednotku pro OBD II zapojit. Pak ji na svém zařízení přes bluetooth spárovat a spustit appku.

Jak dlouho trvá diagnostika

Jak dlouho trvá diagnostika auta Provedení diagnostiky vozidla trvá v řádu pár minut a tak se dělá na počkání. Po diagnostice od nás dostanete protokol o stavu auta a zároveň informace o tom, zda je nutná nějaká oprava a jak časově a finančně by byla náročná.

Co je to OBD2

Protokol OBD-II (On-Board Diagnostics) je definovaný normami ISO9141, J1962, J1850 a ISO-15765 slouží k diagnostice emisních systémů osobních automobilů. V roce 1996 v USA vyšly v platnost standardy označované souhrnně jako OBD-II.

Co je příručka víš

VIS (Vag Info System) je elektronická autodiagnostická příručka pro vozidla Volkswagen, Audi, Seat a Škoda. Pro většinu řídicích jednotek jsou v příručce zpracovány návody pro kódování, přizpůsobení, základní nastavení a nastavení konfigurací.

Co je ELM327

Supermoderní bezdrátová verze populárního diagnostického adaptéru s rozhraním Bluetooth. Oproti jiným verzím není omezena na použití pouze s PC. Tentokrát můžete připojit také vaše PDA, Smartphone či jiný kapesní počítač vybavený rozhraním Bluetooth.

Jak funguje autoservis

Autoservisy v servisní síti nabízejí služby a ceny pohybující se v rozmezí mezi tím, co nabízejí autorizované a nezávislé servisy. Tyto servisy jsou vázány na majitele servisní sítě, který zajišťuje dodávku náhradních dílů, vybavení servisních prostor a poskytuje technické informace o jednotlivých modelech vozidel.

Jak dlouho trvá výměna displeje

Výměna samotného skla je časově mnohem náročnější než výměna celého modulu displeje se sklem a trvá zhruba 90 minut u levnějších telefonů. V případě složitějších telefonů, kterými jsou například Apple iPhone 7, Samsung Galaxy S6, S7 a S8, však celý proces trvá i čtyři hodiny.

Co je to Eobd

EOBD, EOBD2 (European On-Board Diagnostics)

Norma pro evropské vozy, vycházející z OBD II. Definuje mimo jiné normy elektronických funkcí pro řízení systémů motorů, emise výfukových plynů nebo trvalé zajištění min. vypouštění škodlivin během provozu vozidla.