Co je to vepřový lalok?

Jak připravit vepřový lalok

Vepřový lalok je výborná chuťovka, podává se za studena s pečivem, solí a pepřem a kyselou okurkou. Uvařený jej můžete také zpracovat do domácích paštik a masových pomazánek. V tlakovém hrnci bude uvařený do změknutí za 50 minut.
Archiv

Jak Vyudit lalok

Maso je třeba uvařit téměř doměkka, nerozvařit. Každý kus masa pak obalíme v mleté pálivé paprice a vmasírujeme ji do něj (vhodné dělat třeba v tenkých gumových rukavicích). Jednotlivé kousky pak zabalíme do gázy a tyto ranečky zavěsíme v udírně. Udíme horkým kouřem asi 3-4 hodiny.

Jak dlouho vařit vepřový lalok

Očištěný lalok i s kůži dáme vařit do dost osolené vody. Přidáme česnek, koření a vaříme úplně do měkka cca 1 hodinu. Uvařený lalok necháme lehce zchladnout ve vývaru.…
Archiv

Jak se vaří ovar

Postup: Připravit si vynikající ovar je opravdu jednoduché. Stačí jen maso vložit do hrnce, zalít jej vodou tak, aby bylo ponořené, poté přidat koření a vařit pod pokličkou asi 2 či 2,5 hodiny. Tip: V papiňáku to trvá jen zhruba hodinu.

Co se dělá z vepřové hlavy

V osolené vodě s nakrájenou zeleninou a cibulí povaříme očištěnou vepřovou hlavu (bez mozečku). Měkkou hlavu vyndáme z polévky, stále míchajíce, zavaříme krupici. Nebo vložíme so polévky zvlášť udušené kroupy. Před podáváním přidáme zelenou sekanou petrželku, okořeníme ji tlučeným pepřem a podáváme.

Co s kůží z prasete

Vepřové kůže obsahují velké množství kolagenu, jsou nenahraditelnou surovinou pro výrobu tlačenky, huspeniny a sulcu.

Proč je maso z udírny tuhé

Špatná doba uzení

Stačí asi 8 až 12 hodin, jinak bude maso vyschlé a tuhé. Při kratší době uzení zase ale může být maso uvnitř ještě syrové.

Jak poznat že je maso Vyuzene

Správně vyuzené maso má jemnou konzistenci a je měkké. Vyschlé a tvrdé maso určitě není požadovaným výsledkem. Dřevo vhodné pro uzení: dřevo musí být především bez kůry, dostatečnš vyschlé a tvrdé. Hodí se dřevo z ovocných stromků, buku, olše, břízy, akátu nebo dřevo z ovocných stromků.

Co se dá udělat z vepřového masa

Typické dušené pokrmy jsou guláš, segedín, vepřové na houbách, na kmínu nebo také na paprice. V létě se oblibě těší grilování. Nejlepší steak je z krkovice, která je prorostlá tukem, tudíž se jedná o velmi šťavnaté maso.

Co se dá udělat z vařeného masa

Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.

Jaké maso je nejlepší na ovar

Ovar – Bývá zpravidla prvním pokrmem při zabijačce. Je to vařené vepřové maso z hlavy a laloku, případně kolene, boku i plece.

Kdy se dělá ovar

Prase pro štěstí

Tradičním masem, podávaným v tento den, je ale vepřové, přičemž naši předkové se zaměřovali hlavně na ovar, tedy vařenou vepřovou hlavu. Z té pak byl nejcennější trofejí rypák a uši. Toto maso se pak jí i následující den, tedy 1. ledna.

Jak uvařit vepřovou hlavu

Vepřovou hlavu omyjeme a ponoříme přes noc do studené vody. Potom hlavu osušíme, očistíme, případné chloupky ožehneme plamenem, omyjeme pod tekoucí vodou a vložíme do čerstvé studené vody. Přidáme cibuli, bobkový list, nové koření, pepř a sůl. Vše přivedeme k varu a zvolna uvaříme doměkka.

Jak dlouho vařit vepřovou hlavu

Osolíme, zalijeme vodou tak, aby bylo maso ponořené a slabým varem vaříme doměkka. Pokud použijeme papiňák, vše zalijeme 1 a 3/4 l studené vody, uzavřeme tlakovou poklicí a uvedeme k varu. Poté plamen ubereme na minimum a pod tlakem vaříme 1 a 1/2 hodiny. Měkké maso z vývaru vytáhneme a necháme zchladnout.

Jak dlouho vařit vepřovou kůží

Vepřové kůže vložte do hrnce a zalijte je studenou vodou tak, aby byly zcela ponořené. Vařte je na mírném ohni doměkka, což zabere přibližně dvě hodiny.

Co udělat z vepřových kůží

„Většina vepřové kůže ale najde uplatnění při zabijačkách a vařené výrobě, kde ji řezníci využívají jako želírovací a zpevňující vložku. Proto se přidává třeba do tlačenky nebo sulcu,“ říká Vlasta Lacina. V průmyslové výrobě se z kůže vyrábí tzv. kůžové emulze.

Co znamená když udírna Dehtuje

Určitou odbornost vyžaduje i příprava masa v udírně, topí se zde dřevem a je riziko, že udírna při špatném roztopení, použití vlhčího dřeva nebo například nedostatečném odtahu kouře bude tzv. dehtovat a maso bude černé.

Jak osušit maso před uzením

Příprava masa před uzením:

maso na uzení vyjmeme ze sáčků, důkladně omyjeme od česneku a osušíme. napíchneme na háčky nebo vyvážeme na šňůrky, krkovičku dáme do síťky na uzení pověsíme do horkovzdušné trouby rozehřáté na 90 °C a necháme 15 minut osušit a zatáhnout při pootevřených dvířkách aby mohla vlhkost unikat ven.

Jak se dělá vepřový guláš

Postup přípravy receptu

Cibuli oloupeme, nakrájíme nadrobno a osmahneme na oleji do růžova. Přisypeme papriku, přidáme očištěné na kostky nakrájené maso, které orestujeme. Pak přidáme sůl a kmín, podlijeme horkou vodou a dusíme. Když je maso skoro měkké, zaprášíme ho moukou, kterou necháme osmahnout.

Jak upravit vepřovou pečení

Pekáč pokryjeme cibulí, česnekem a větvičkami tymiánu. Doprostřed umístíme pečeni (tukem nahoru), zalijeme vývarem a dáme péct do trouby rozehřáté na 150 °C. Pečeme asi 60 až 90 minut, dokud pečeně nedosáhne vnitřní teploty okolo 70 °C. Upečenou pečení dáme stranou do tepla a necháme chvíli odpočinout.

Co se zbylou vepřovou pečení

3. Jak zpracovat zbytky jídla: maso vařené i pečené Pokud vám zbyde maso, ať už pečené nebo vařené, můžete si udělat výbornou pomazánku. Obrané maso dejte do nádoby s nožovým mixérem, přidejte pepř, sůl, trochu majonézy či jogurtu, hořčici, zbyla-li, trochu zeleniny z polévky, česnek (vše dle chuti), a umixujte.

Co se zbytkem vařeného vepřového masa

Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.

Co je to ovar

Ovar je jednoduché jídlo z tučnějšího vepřového masa. Některá data mohou pocházet z datové položky. Jedná se o kusy obvykle méně kvalitního masa, uvařeného ve slané vodě. Ovar se připravuje z vařené hlavy, jazyka, krkovičky, plece a laloku.

Jak se jí ovar

Rozpůlenou hlavu očistěte, zbavte zbylých štětin, vyřízněte zvukovody a důkladně ji vyperte ve vodě. Vložte ji pak do hrnce s vroucí vodou, přidejte na čtvrtiny pokrájenou cibuli, pepř a sůl a vařte doměkka. Uvařenou vyjměte, vykostěte a podávejte na nahřátých talířích.

Jak zpracovat vepřovou hlavu

Vepřovou hlavu omyjeme a ponoříme přes noc do studené vody. Potom hlavu osušíme, očistíme, případné chloupky ožehneme plamenem, omyjeme pod tekoucí vodou a vložíme do čerstvé studené vody. Přidáme cibuli, bobkový list, nové koření, pepř a sůl. Vše přivedeme k varu a zvolna uvaříme doměkka.