Co je to Zákopová noha?

Jak fungují Zakopy

Zpravidla se jedná o výkop vedený kolmo nebo mírně šikmo ke směru očekávané palby. Na čelní i týlové straně může být zákop opatřen násypy, které na čelní straně chrání před střelami a střepinami, na týlové straně před střepinami. Tyto násypy tvoří tzv. předprseň zákopu.

Jak probíhala zákopová válka

Zákopová válka se projevuje znehybněním frontové linie, která se táhne na území nikoho mezi dvěma stranami. Každá strana má vybudovaný důmyslný systém zákopů, obranných pevností, protipěchotních překážek, palebných postů a ostnatého drátu.

Jak vykopat zákop

Po zaujetí určeného nebo zvoleného místa odloží voják zbraň vpravo od sebe na vzdálenost natažené paže. Přimkne se k terénu, lopatkou vyznačí obrys okopu, proseká drn vpředu a po stranách okopu, sejme jej a počne hloubit.

Kdo začal druhou světovou válku

Začala dne 1. září 1939, když nacistické Německo přepadlo Polsko. Krátce poté vyhlásily Francie, Spojené království a státy Commonwealthu Německu válku.

Co je Tyl ve válce

A konečně za třetí se slovem týl označuje, jak píše slovník: "zadní vnitrozemská strana bojujících vojenských útvarů, prostor za frontou; zadní strana vůbec". Partyzánské oddíly mohou bojovat v týlu nepřítele, raněné můžeme přesunout do týlu, týl ovšem může být i bombardován.

Co to je Zákopová válka

Zákopová válka se projevuje znehybněním frontové linie, která se táhne na území nikoho mezi dvěma stranami. Každá strana má vybudovaný důmyslný systém zákopů, obranných pevností, protipěchotních překážek, palebných postů a ostnatého drátu.

Co je to OKOP

Okop je ochranný prvek na přední části boty (špičce), který snižuje riziko nadměrného odírání, zejména u dětských bot. To může být způsobeno zakopáváním při chůzi, kopáním do různých předmětů, jízdou na odrážedle a podobně. Obsázka proti okopu je obvykle z gumy, kaučuku nebo jiného odolného umělého materiálu.

Jak by dopadla válka s Německem

Konec války v Evropě nastal 8. května 1945 bezpodmínečnou kapitulací Německa. Po americkém svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki kapitulovalo Japonsko 2. září 1945.

Co se delo před 2 svetovou valkou

Útok Německa proti Polsku

Druhá světová válka – nejkrvavější ozbrojený konflikt všech dob – začala útokem německých jednotek na polskou posádku na poloostrově Westerplatte u přístavního města Gdaňsk za úsvitu 1. září 1939. Předcházelo tomu zinscenované přepadení německého rozhlasového vysílače u Gliwic.

Kde je Tyl

Týl koně se nachází na hlavě za ušima, resp. na začátku krku.

Co znamená Tyl

Základní význam slova týl je ovšem ten, který souvisí s naším tělem, se zadní částí naší hlavy či krku, vojáci – nebo kdo vlastně – pak slovo týl použili obrazně. Týl je to, co je vzadu. Původ slova týl však s jeho umístěním nesouvisí. Odborníci v něm nacházejí starý indoevropský kořen teu-, otékat, nadouvat se.

Co je to Blitzkrieg

Blitzkrieg (blesková válka) je vojenská taktika založená na překvapivém útoku využívající rychlou a ohromující koncentraci síly, která se může skládat z obrněných a motorizovaných nebo mechanizovaných pěších útvarů spolu s přímou leteckou podporou s úmyslem prorazit protivníkovy obranné linie, poté dislokovat obránce, …

Kdo patří do Trojspolku

V předvečer první světové války existovaly v Evropě dva bloky mocností – Trojspolek, zahrnující Německo, Rakousko-Uhersko a Itálii, a Trojdohoda, již tvořily Rusko, Francie a Spojené království.

Kdo zavinil druhou světovou válku

Obvykle se uvádí, že Německo přepadením Polska 1. 9. 1939, avšak Ministerstvo zahraničí Ruské federace dodnes označuje za jediného viníka druhé světové války Polsko, protože v roce 1939 dvakrát mobilizovalo proti Německu a vytrvale odmítalo s ním jednat o sporných otázkách.

Co je to válka v sedě

Francouzská armáda ovšem stále nezasahovala – vyčkávala v pevnostech na Maginotově linii a pouze přihlížela, jak se Němci blíží (proto se této válce přezdívá též „válka vsedě“ nebo také podivná válka).

Kdy skončila válka v Česku

V Československu jsme si konec války dlouho připomínali až 9. května, kdy vstoupila Rudá armáda do Prahy. Po roce 1989 se oslavy konce války přesunuly na 8. května, tedy k datu, kdy začala platit kapitulace Německa.

Co to je temeno

Temeno. Ulíznutý vlasy. a mírně řídnoucí temeno. A tam je cílem dostat gumu od spoďárů až přes temeno hlavy.

Co je v hlavě

Její součástí jsou obvykle mozek, oči, uši, nos a ústa, zajišťující některé smyslové funkce; zejména chuť, čich, sluch a zrak jsou obvykle zprostředkovány pouze prostřednictvím orgánů hlavy.

Kde je Tyl na hlavě

Týl koně se nachází na hlavě za ušima, resp. na začátku krku.

Co to znamená když se řekne blesková válka

Blesková válka neboli Blitzkrieg je označení pro vojenskou taktiku, jejímž cílem je rychlý průnik skrz nepřátelskou obranu. Využívá se při ní součinnosti tanků, pěchoty, dělostřelectva i letectva. Blesková válka patřila k hlavním vojenským strategiím nacistického Německa během druhé světové války.

Kdo vedl bleskovou valku

Například boje v ulicích měst představovaly pro tankové jednotky ztráty. Samostatná kapitola bude v bakalářské práci soustředěna na německého tankového generála Heinze Guderiana. Byl to právě Heinz Guderian, který přivedl myšlenku bleskové války do skutečného provedení a který je považován za „otce“ Blitzkriegu.

Kdo byl na straně dohody

ChronologieSrbsko.Belgie (vláda v exilu jako následek německé okupace, od 15. října 1914)Spojené královstvíFrancie (přesněji Třetí francouzská republika)Rusko (do roku 1917)Itálie (od 23. května, 1915)Rumunsko (od roku 1916)Spojené státy americké (od 7. května 1917)

Proč vzniká Trojdohoda

je označováno spojenectví Francie, Ruska a Velké Británie, které vznikalo v letech 1893 až 1907 především jako protiváha k expanzivním tendencím Trojspolku (Německo, Rakousko-Uhersko a Itálie).

Kdo prohrál 2 světovou válku

Vítězství Spojenců: Pád a rozdělení nacistického Německa. Vytvoření Organizace spojených národů. Ustanovení Spojených států a Sovětského svazu jako supervelmocí.

Co je to Maginotova linie

Maginotova linie je pevnostní systém, vybudovaný Francií v letech 1929–1940. Linie, pojmenovaná podle André Maginota, ministra války v letech 1929–1932, který prosadil její financování, chránila hranice s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem a Itálií a také některé oblasti ostrova Korsika ve Středozemním moři.