Co je varný typ B?

Na co jsou brambory typu A

Varný typ A

Jedná se o pevné a masité hlízy, které i po uvaření zůstávají pevné a tuhé. Skvěle se hodí pro vaření ve slupce. Kromě úpravy brambor „na loupačku“ je jich nejběžnějším využitím použití do salátů..
Archiv

Jaké jsou varné typy brambor

Varný typ A oceníte zejména u přípravy salátů, typ B při vaření přílohy a varný typ C, což jsou nejvíc moučné brambory, se skvěle hodí na přípravu bramborové kaše nebo domácích hranolků. Kromě toho zjistíte, že existují i speciální typy brambory, jako jsou fialové nebo takzvané „rohlíčky“.
Archiv

Jak dělíme brambory podle způsobu užití

Rozdělení sadbových brambor dle použití:

rané (90-110 dní), vhodné jak k přímému konzumu, tak k uskladnění, polorané (110-130 dní), vhodné k dlouhodobému uskladnění, polopozdní až pozdní (nad 130 dní), vhodné k dlouhodobému uskladnění, často průmyslové odrůdy.
Archiv

Jaký typ brambor na zapečené brambory

Varný typ B či BC

vhodný pro recepty: bramborová polévka, zapečené brambory, francouzské brambory, šťouchané brambory, bramborový guláš, také jako příloha, například ve formě hranolek.

Na co jsou brambory Typ B

Varný typ B – přílohové brambory

Brambory tohoto typu jsou polopevné, tedy při vaření mohou mít mírně moučnatou strukturu. Varný typ B je univerzální, to znamená, že se hodí jako příloha, do salátů, do polévek i na pečení a restování.

Jaké brambory jsou nejlepší

Varný typ B má všestranné využití. Mají přirozenou moučnou konzistenci a jsou o něco měkčí než varný typ A. Tyto brambory můžete využít jako přílohu, k zapékání a do polévek a gulášů. Protože jsou nejvíce univerzální, klidně se dají použít i ke stejnému účelu jako varný typ A a varný typ C.

Jak poznat typ brambor

Brambory s varným typem B mají střední obsah škrobu. Lze je použít na vaření, pečení, smažení, ale klidně i do kaší nebo na bramborové těsto. Brambory s varným typem C jsou nejmoučnatější, mají tedy nejvyšší obsah škrobu a po uvaření se pěkně rozpadají. Jsou proto ideální na kaši a bramborové těsto.

Na co jsou brambory typu B

Varný typ B – přílohové brambory

Brambory tohoto typu jsou polopevné, tedy při vaření mohou mít mírně moučnatou strukturu. Varný typ B je univerzální, to znamená, že se hodí jako příloha, do salátů, do polévek i na pečení a restování.

Jaký varný typ brambor na kaši

Varný typ C (modré značení) – ideální do bramborové kaše, do těsta na knedlíky a na bramboráky. Mají tendenci se rozvařit a obsahují vyšší procento škrobu.

Jaké brambory na co

Každý z nich se hodí na něco trochu jiného.Varný typ A (zelené značení) – vhodné především na salát.Varný typ B (červené značení) – využíváme je hlavně jako přílohu.Varný typ C (modré značení) – ideální do bramborové kaše, do těsta na knedlíky a na bramboráky.

Jaký typ brambor na salát

Nejméně moučnaté jsou brambory typu A, právě proto se nejlépe hodí na bramborový salát. Mají lojovitou, pevnou dužninu a zůstávají pevné i po uvaření. Kvalitní brambory koupíte na farmářských trzích nebo přímo u pěstitelů.

Jak poznat varný typ brambor

Varné typy brambor a jak se v nich vyznatVarný typ A se hodí hlavně do salátů nebo pro vaření ve slupce. Tyto brambory jsou tvrdé a nerozvaří se vám.Varný typ B má všestranné využití. Mají přirozenou moučnou konzistenci a jsou o něco měkčí než varný typ A.Varný typ C brambor je nejvíce moučný a měkký.