Co je sběrny doklad
sběrné – sběrný doklad je souborem více jednotlivých dokladů téhož druhu. Tyto doklady mohou být vystaveny na stejnorodé operace a musí být doložený účetními písemnostmi dokládajícími uskutečnění účetních případů.
Archiv
Co to je výdajový pokladní doklad
Výdajový pokladní doklad, podobně jako i příjmový, je účetním dokladem. Měl by být vyhotoven neprodleně po skutečnosti, která se ním prokazuje. Slouží k zaúčtování výdajů peněz v hotovosti nebo podobným způsobem, například šekem, poukázkou nebo směnkou.
Jak zaúčtovat počáteční stav pokladny
Počáteční stav pokladny zadáte příjmovým dokladem do agendy Pokladna, počáteční stav bankovního účtu v agendě Banka. V účetnictví přiřadíte k těmto dokladům předkontaci „Bez – Doklad bez zaúčtování“ a zaúčtování počátečních stavů provedete v agendě Účetnictví/Počáteční stavy/Počáteční stavy účtů.
Jak má vypadat pokladní doklad
Náležitosti pokladních dokladůDruh dokladu (příjmový či výdajový)Den, měsíc a rok vystaveníFirma.Cena bez DPH.DPH v procentech (pouze u plátců DPH)Hodnota DPH (pouze u plátců DPH)Cena celkem.Cena celkem slovy.
Jak dělíme účetní doklady
Účetní doklady se člení dle druhu na:faktury (přijaté a vystavené),pokladní doklady (příjmové a výdajové),bankovní výpisy,interní (příjemky, výdejky, výplatní listiny apod.).
Co je to ID dokladů
1. Identifikační doklad. Identifikačním dokladem označujeme například občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas, apod. Vyžadujeme předložení kopie identifikačního dokladu zejména v okamžiku přechodu na vyšší identifikační úroveň GoPay účtu.
Kdo vystavuje výdajový pokladní doklad
Tip: Výdajový pokladní doklad vystavte dvakrát. Originál patří tomu, kdo hotovost z pokladny vydává.
Kdo podepisuje výdajový doklad
Originál s podpisem příjemce dostává ten, kdo platí, protože je to jeho doklad o zaplacení. Příjemce v podstatě doklad nepotřebuje, nikdo asi nebude zpochybňovat, že peníze přijal, pokud to bude tvrdit.
Jak poznat Má dáti dál
Jestli máte alespoň základní znalosti účetnictví, pak nejspíš víte, že levá strana účtu se v odborné terminologii nazývá „Má dáti“ a pravá strana účtu „Dal“. Často se zapisují pomocí jednoduchých zkratek – MD a D. To asi víte taky.
Jak se účtují kurzové rozdíly
Kurzové rozdíly účtujeme na výsledkové účty: 563 – Kurzová ztráta – vzniká, když je aktuální kurz vyšší než kurz předchozí = vzniká náklad. 663 – Kurzový zisk – vznikne, když je aktuální kurz nižší než kurz předchozí = vzniká výnos.
Jak se vyplňuje příjmový doklad
Je povinné uvést označení dokladu (číslo), identifikaci příjemce a plátce, uvést datum vyhotovení dokladu, datum platby (pokud není shodný s datem vyhotovení), peněžní částku, účel platby a doklad musí být podepsán odpovědnou osobou za účetní případ a zaúčtování.
Jak vystavit účtenku
Doklad musí obsahovat:datum uskutečnění prodeje.označení či popis zbožíjeho kupní cenu.identifikační údaje prodávajícího (jméno a příjmení živnostníka, nebo název prodávajícího, jde-li o obchodní společnost)identifikační číslo (IČ)jeho sídlo.údaj o tom, že prodávané zboží je použité
Co to je fiskální rok
(Fiscal Year) Rok ve smyslu období, na které se váže povinnost zpracovávat daňové přiznání z titulu daně z příjmu.
Co znamená typ pasu P
Dopravní pásy mohou být rozděleny podle typu materiálu vložky: P – Polyamid – Polyamid (Nylon) je použit v útku i osnově tkaniny.
Jak správně vyplnit výdajový pokladní doklad
Pokud vystavujete pokladní doklad, uveďte o sobě veškeré informace: tj. název firmy, sídlo, IČ a DIČ. Vedle těchto údajů uveďte celkovou částku, na kterou doklad vystavujete. V případě potřeby vyplňte částku bez DPH, sazbu DPH a částku celkem, která je vyplacena.
Kdy vystavit výdajový pokladní doklad
Co je příjmový a výdajový pokladní doklad
Pokud přijímáte, nebo vydáváte peníze v hotovosti, měli byste tento pohyb zaznamenat pomocí příjmového, resp. výdajového pokladního dokladu. Vaše účetní ho pak použije jako podklad pro zaúčtování pohybu v pokladně.
Co znamená MD D
Jestli máte alespoň základní znalosti účetnictví, pak nejspíš víte, že levá strana účtu se v odborné terminologii nazývá „Má dáti“ a pravá strana účtu „Dal“. Často se zapisují pomocí jednoduchých zkratek – MD a D. To asi víte taky.
Jak účtovat má dáti dál
U faktury vystavené účtujete vždy na účet 311 – Odběratelé v celkové částce na stranu MÁ DÁTI. Na stranu DAL budete účtovat vždy buď výnosový účet (311/6xx), nebo výnosy příštích období.
Jak se účtuje clo
Pokud bylo zboží již prodáno, doměrek cla se zaúčtuje do daňových nákladů na účet kde se účtuje hodnota zásob při prodeji. Pokud zboží nebylo prodáno, doměrek se zaúčtuje jako složka pořizovací ceny. Doměrek cla zvyšuje pořizovací cenu, proto je nutné daný doměrek zaúčtovat přímo na daný předpis pro danou zásobu.
Jaký kurz u přijaté faktury
Obecně platí, že pro účely DPH se používá kurz devizového trhu ČNB (aktuální denní či pevný, dle rozhodnutí účetní jednotky), a sice ke dni, kdy je účetní jednotka povinna přiznat daň.
Kdy použít příjmový pokladní doklad
Příjmový pokladní doklad (zkráceně jen PPD) je doklad o příjmu peněz do pokladny nebo o platbě kartou a lze vystavit na fakturu nebo zálohovou fakturu. Slouží pro úhradu částky do pokladny – tedy platba v hotovosti nebo platba kartou.
Co musí mít účtenka
Prodejní doklad musí obsahovat:označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením,identifikační číslo osoby (bylo-li přiděleno),datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby,druh zboží nebo služby,cenu, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.
Jaké náležitosti má mít účtenka
EET účtenkafiskální identifikační kód (nebo podpisový kód pokladny, pokud zrovna nejde internet)bezpečnostní kód poplatníka.označení provozovny, v níž je tržba uskutečněna.označení pokladního zařízení, na němž je tržba evidována.pořadové číslo účtenky.
Kdy je účetní období
Účetní období je období, za které účetní jednotka vyhotovuje účetní závěrky. Účetní období trvá zpravidla jeden rok (respektive 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců).
Kdy začíná účetní období
Založení s.r.o. Kalendářní a hospodářský rok jsou pojmy, se kterými se běžně setkáváme v účetnictví. Zatímco kalendářní rok začíná 1.1. a končí 31.12., ten hospodářský trvá 12 po sobě jdoucích měsíců a může začít prakticky kdykoliv během kalendářního roku.