Co kvete v únoru?

Co kvete v lednu

V zimě rozkvétají některé drobné cibuloviny, jako jsou Sněženky, Bledule či Krokusy, dále Talovíny, Podléšky jaterník, Čemeřice, Vřesovce… V mírných zimách se objevují již v lednu, v mrazech spíš v únoru až začátkem března. Všechny zmíněné květiny mohou krášlit naši zahradu.
Archiv

Co kvete v předjaří

10 nejkrásnějších květů jaraModřenec (Muscari armeniacum)Hyacinty (Hyacinthus)Krokusy (Crocus vernus)Pryskyřníky (Ranunculus asiaticus)Řebčík kostkovaný (Fritallaria meleagris)Narcis (Narcissus)Kosatec síťkovaný (Iris reticulata)Prvosenky (Primula)

Co teď kvete za stromy

V únoru je třeba se připravit na to, že začínají kvést první stromy, kterými jsou líska a olše. Je-li mírná zima, dochází ke květu už v průběhu měsíce ledna. Olše i líska vykazují zkřížené reakce s pyly břízy. Kdo je tedy alergický na břízu, pravděpodobně bude reagovat i na pyly olše a lísky.

Jaké rostliny rostou v zimě

Většina rostlin v zimě sice odpočívá, ale jsou i takové, které jakoby se už nemohly dočkat jara. Jde třeba o vilíny, lýkovce, čemeřice, talovíny, z cibulovin sněženky, bledule a šafrány.
Archiv

Co kvete jako první

Už se těšíte na jaro Jaké květiny kvetou v zahradách jako prvníSněženka podsněžník (Galanthus nivalis) Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách.Šafrán jarní (Crocus vernus) čili krokus.Narcisy (Narcissus)Tulipány (Tulipa)Sasanka hajní (Anemone nemorosa)Bledule (Leucojum L.)

Jaké květiny rostou v dubnu

Duben je měsícem kvetoucích cibulovin, ale i trvalek – tulipánů, hyacintů a narcisů, dále pak macešek, kamzičníků, tařic, sedmikrásek, vřesovců, konikleců, blatouchů, hořců bezlodyžných, které ale rozkvétají až koncem dubna, stejně jako většina skalniček anebo rané stálezelené rododendrony.

Jaké rostliny kvetou v létě

V létě nás čeká ohňostroj barev květů vyšších trvalek, jako jsou například ostrožky, třapatkovky, kopretiny, krásnoočky, kokardy, řebříčky, čechravy, zvonky, turany, zápleváky, denivky, levandule, plamenky, šanty, šalvěje a mnoho jiných.

Co kvete první

Už se těšíte na jaro Jaké květiny kvetou v zahradách jako prvníSněženka podsněžník (Galanthus nivalis) Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách.Šafrán jarní (Crocus vernus) čili krokus.Narcisy (Narcissus)Tulipány (Tulipa)Sasanka hajní (Anemone nemorosa)Bledule (Leucojum L.)

Co kvete v únoru alergie

Jarní alergie způsobují pyly dřevin, které občas začínají kvést už v únoru. Mezi hlavní alergeny patří jarní stromy: bříza, líska, olše, topol nebo platan. Pyl jehličnanů není tak významný, protože tyto stromy kvetou pouze jednou za několik let.

Jak dlouho kvete Maceška

„Tyto rostliny můžeme brát jako jedny z prvních poslů jara a není třeba se bát, že nám hned odkvetou. Macešky totiž nakvétají průběžně, zhruba po dobu půl roku. A oproti jiným jarním rostlinám (např. cibulovinám) mají jednu nádhernou vlastnost, snesou i menší mrazíky.

Co dělají rostliny v zimě

Listnaté stromy reagují na snížení teploty vzduchu opadáním listů, které u nás probíhá na podzim. Některé byliny přečkávají zimu pod zemí. Po skončení zimy opět vyrostou. Jiné byliny přezimují v podobě semen.

Co kvete v létě

Na květinových záhonech během léta nádherně zazáří i šuškardy, kokardy, zlatobýl, echinacea, devaterníky, kakosty nebo rozchodníky.

Jaké rostliny kvetou v květnu

Pojďme se tedy na některé podívat blíže:Pivoňka. Pivoňky jsou díky svým jemným barvám a většinou něžnému načechranému květu a tvaru nepochybně oblíbené nejen mezi nevěstami.Kosatec. Tato oblíbená zahradní květina, která se rodí v únoru, si převzala své botanické jméno Iris od řecké bohyně duhy.Šeřík.Magnolie.Azalka.

Co teď kvete květiny

Duben je měsícem kvetoucích cibulovin, ale i trvalek – tulipánů, hyacintů a narcisů, dále pak macešek, kamzičníků, tařic, sedmikrásek, vřesovců, konikleců, blatouchů, hořců bezlodyžných, které ale rozkvétají až koncem dubna, stejně jako většina skalniček anebo rané stálezelené rododendrony.

Jaké byliny rostou v dubnu

Podběl lékařský Svítivě žluté kvítky podbělu na nás často vykukují ještě zpod sněhu nebo z nezatravněného kousku půdy.Česnek medvědíSedmikráska chudobka.Kopřiva dvoudomá a žahavka.Prvosenka jarníPlicník lékařskýBříza bělokorá a bíláViolka vonná

Co kvete celé léto

KategorieBohyška (48)Čechrava (32)Čilimníky (14)Denivka (91)Dlužicha (34)Hvězdnice (33)Hvozdík (14)Kakost (25)

Co roste v létě

Už od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu. Zelenina ale rozhodně nezůstává pozadu.

Kdy začínají kvést růže

Remontantní růže, tedy opakující kvetení, kvete po celý rok od jara až do podzimu. Potom jsou růže, které kvetou za rok prakticky dvakrát – na jaře a na podzim – a existuje i skupina růží, kvetoucích jednou za rok, na jaře.

Jak se pozná alergický kašel

Užitečným ukazatelem je také barva sliznice – při nachlazení bývá spíš červená, při alergii naopak bledá. Pokud jste nachlazení, hlen bývá hustý a nazelenalý, u alergie je spíš řídký a bezbarvý. Nachlazení většinou do 7 dnů přejde, ale alergie se po kontaktu s alergenem opakovaně vrací.

Jak se pozná alergická rýma

Příznaky sezónní alergické rýmy jsou: silné svědění sliznice nosu a očních spojivek, ucpaný nos, záchvaty kýchání a vodnatá sekrece z nosu, slzení očí, škrábání v krku. Často bývá přítomen i pocit únavy. Celoroční alergická rýma se projevuje celý rok.

Co do truhlíků v únoru

Ještě než přijdou na řadu letní krásky, můžete osadit truhlíky jarně. Poslouží vám k tomu otužilé druhy květin, které hýří barvami a urychlí vám čekání na jaro. Patří mezi ně primulky, macešky, ale i rychlené cibuloviny – tulipány, narcisky.

Jaké květiny do truhlíku

Mezi nejvhodnější balkonové rostliny na přímé slunce, které jsou odolné vysokým teplotám a zvládnou sucho, patří muškát, gazánie, petúnie, surfinie, minipetúnie, kosmatec, dále některé bylinky, jako třeba rozmarýn. Do květináčů k letničkám můžete zasadit i trvalky (levandule, sporýš argentinský nebo okrasné traviny).

Co roste v zimě na poli

Mrazuvzdorné bývají především vytrvalé zeleniny. Díky hlízám a kořenům schovaným pod zemí přežijí zimu a na jaře znovu obrazí. Jedná se například o křen, chřest, či topinambur. Mezi prvním a druhým rokem pěstování dokážou vzdorovat nízkým teplotám i dvouleté zeleniny – například černý kořen, petržel, pastinák a další.

Co se děje v přírodě v zimě

Během zimy je v přírodě klid, vše odpočívá. Většinou napadne sníh, bývá chladno a ticho, přichází mráz, voda v rybnících a na řekách zamrzá. Rostliny prožívají během zimy tzv. období vegetačního klidu.

Co nesmí chybět na zahradě

5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybětTrávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohamaOkrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahradyVodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.Dřevo.Kámen.Pohodové posezení