Co mají v Dubaji za měnu?

Jakou menou platit v Dubaji

Oficiální měnou je dirham (Dh), který se dělí na 100 filsů. Dirham je na americký dolar vázán pevným kurzem, a tak díky růstu eura vůči dolaru dostanete i více dirhamů. Pro cestu se doporučuje vzít si s sebou dolary a po příletu si je směnit na letišti, popřípadě si rovnou zde vybrat z bankomatu.
Archiv

Co se vyplatí koupit v Dubaji

Stejně jako v dalších arabských zemích se připravte na smlouvání. V Dubaji se vyplatí i nákupy elektroniky, parfémů, oblečení, nebo koření – to výhodně pořídíte například na trhu Spike Souk.

Kde vymenit penize do Dubaje

Kde vyměnit peníze

Mnohem lepší je vsadit na klasické směnárny po městě nebo v bance. Počítejte také s tím, že z pohledu kurzu bude výhodnější výměna amerických dolarů na emirátský dirham než to samé s eury. Ostatně těmito měnami můžete v zemi platit jen výjimečně, takže směnu na tamní dirham rozhodně proveďte.

Jak ušetřit v Dubaji

Skvělým způsobem, jak ušetřit, je minimalizovat placení vstupného. Mnoho míst v Dubaji nabízí volný vstup na atrakce nebo alternativní výhledy. Například bezplatné veřejné pláže nabízejí úžasné výhledy a slunečnou atmosféru zcela zdarma.

Jak je to s alkoholem v Dubaji

V Emirátu Sharjah je alkohol prakticky všude zakázaný a nedá se ani nikde koupit. Naproti tomu v Ajmanu a Ras Al Khaimah je dostupný téměř všude, za dobré ceny a bez licence. Pro osoby nemuslimského vyznání platí při dovozu omezení v podobě 2 litrů alkoholu na osobu.

Kdy jet na dovolenou do Dubaje

Vhodným obdobím pro návštěvu jsou proto jarní měsíce březen až květen, a podzimní měsíce říjen až prosinec, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot, ale jsou stále dostačující (kolem 30 stupňů) pro trávení dní na pláži i pro poznávání měst. Mimo to se v tuto dobu koná mnoho zajímavých akcí.

Co si přivézt z Dubaje

Dubajský souk s kořením pro malé cestovatele: Co najít, koupit a přivézt si domůDáte si arabský čajKardamom.Spice souk – trh/súk s kořením v Dubaji.Čaj karak.Datle s mandlí v čokoláděŠátek na arabském trhu.

Kdy jsou slevy v Dubaji

Super levné nákupy jsou již tradičně spojovány s měsícem lednem, kdy se v Dubaji koná velký nákupní festival (Dubai Shopping Festival). Už na tak levné zboží obchodníci poutají tisíce nakupujících z celého světa ještě dalšími neodolatelnými slevami.

Jaká je teplota v Dubaji

Na jaře a na podzim se denní teploty pohybují kolem 30°C, teplota vody je v březnu a dubnu kolem 24°C, v květnu a červnu již dosahuje úctyhodných 27°C. V letních měsících se teplota moře pohybuje hodně přes 30°C, což není ve 40° horku moc příjemné, ani moc neochladí.

Jak smlouvat v Dubaji

Smlouvání patří k arabským tržištím stejně tak, jako Socha svobody k New Yorku. Je to jakýsi symbol, bez kterého to prostě není ono. Smlouvá se na tržištích, u stánků a dokonce i v některých kamenných obchodech. Arabové jsou kšeftmani, a tak to má být.

Co se nesmí v Dubaji

Při řízení auta se velkým obloukem vyhněte alkoholu, drogám i vulgárním gestům, za všechny tyto prohřešky můžete skončit za mřížemi. – Je zakázáno fotografovat letiště, vládní budovy, vojenská zařízení nebo jejich zaměstnance. Kromě policie a vojáků by neměly být fotografovány ani místní ženy.

Jak se obléknout do Dubaje

Co si zabalit do DubajeLehké oděvy.Plavky.Žabky.Opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.Pokrývka hlavy.Sluneční brýle.Sandály s pásky a/nebo tenisky.Oblečení zakrývající ramena a střed těla (na veřejných místech)

Co se nesmi dovazet do Dubaje

Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál.

Co se smí a nesmí v Dubaji

Zakázaný je sex na veřejnosti. Stejně tak jsou zakázány jakékoliv projevy homosexuálního chování. Drogy jsou zakázané a tresty s nimi související jsou velmi přísné. Alkohol se sice podává v restauracích, barech a klubech, které k tomu mají povolení, ale nesmí se nosit po městě.

Kdy je v Dubaji nejchladněji

Voda v moři je nejteplejší v létě, kdy běžně přesahuje 33 °C, takže vás moc nezchladí, byť oproti vzduchu je zhruba o 10-20 °C chladnější. Naopak nejstudenější je Perský záliv v lednu a únoru, kdy má voda jen zhruba 20 °C. Nejpříjemnější teploty kolem 25 °C panují v moři během dubna, října a listopadu.

Kdy je nejlevnější Dubaj

Ceny letenek se odvíjí od panujícího počasí a proto nejlevněji letenky zakoupíte na v průběhu turistické sezóny od října do března, kdy vládne největší konkurence. Naopak nejdražší letenky do Dubaje najdete v průběhu vánočních svátků.

Co se nesmí vozit do Dubaje

Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál.

Jaké léky do Dubaje

Dovážení léků do SAE

Ověřte si u svého lékaře, zda jsou vaše předepsané léky kontrolované či nikoli. Musíte s sebou mít také předpis na množství (max. 3 měsíční dávky) léku, který do SAE dovážíte. Veškeré ostatní léky (nekontrolované léky na předpis a léky bez předpisu) předchozí schválení MZ nevyžadují.

Kde se koupat v Dubaji

Nejkrásnější pláže a nejlepší plážové kluby v Dubaji!Jumeirah Beach.The Beach | Dubai Marina.Kite Beach | Burj Al Arab.Al Mamzar Beach.La Mer.Umm Seqeim.The Terrace at Burj Al Arab.Nikki Beach Club.

Kdy je nejlepší jet do Dubaje

Vhodným obdobím pro návštěvu jsou proto jarní měsíce březen až květen, a podzimní měsíce říjen až prosinec, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot, ale jsou stále dostačující (kolem 30 stupňů) pro trávení dní na pláži i pro poznávání měst. Mimo to se v tuto dobu koná mnoho zajímavých akcí.

Jak draho je v Abu Dhabi

Je Abú Zabí drahé město Průměrné ceny v Abú Zabí jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Abú Zabí, musíte za ni platit 1.15 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Abú Zabí se pohybuje od: 424 CZK (72 AED) v hostelu po 848 CZK (144 AED) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Co koupit v Abu Dhabi

K největším nákupním centrům Abu Dhabi patří Marina Mall nebo Abu Dhabi Mall, kde kromě dalšího zboží zde najdete široký výběr lokálních produktů, jako parfémů a arabských sladkostí.

Jaké jsou zásuvky v Dubaji

V Emirátech se používají zásuvky britského typu, to znamená se třemi kolíky. Pro nás Evropany je tedy nutné pořídit si adaptér. Pokud si jej nedovezete z domova, můžete se spolehnout na to, že jej zakoupíte v nejbližším obchodě či obchůdku.

Jak draho je v Dubaji

Pokud chcete strávit týden v Dubaj, cena vašeho pobytu bude: 11,000 CZK (2,000 AED) -levný pobyt na 7 dní v Dubaj. 16,000 CZK (2,800 AED) – rozpočet na 7 dní v Dubaj. 23,000 CZK (4,000 AED) na jeden týden pohodlného pobytu v Dubaj.

Co je zakázané v Dubaji

Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství.