Co na sucho v krku v noci?

Co pomáhá na sucho v krku

Mezi "babské" rady patří kloktání kuchyňské soli rozpuštěné ve vlažné vodě. Kloktat můžete vlažnou Vincentku či cucat Vincentkové pastilky. Z bylinek lze použít islandský lišejník (např. ve formě pastilek) či popíjet vlažný čaj ze slezu či proskurníku.
Archiv

Co způsobuje noční sucho v ústech

Nedostatečný příjem tekutin nebo naopak nadměrná konzumace alkoholu a kofeinových nápojů mohou vést k dehydrataci a snížené tvorbě slin. K vysychání ústní dutiny povede také dýchání ústy, pokud máme ucpaný nos. Produkci slin může snižovat užívání některých léků (např. antidepresiva, antihistaminika nebo hypnotika).
Archiv

Co znamená sucho v ústech v noci

Probouzet se s pocitem sucha v ústech není nic neobvyklého. Způsobuje ho to, že během noci nepřijímáte tekutiny, nejíte a nemluvíte, takže tvorba slin se přirozeně sníží. Sucho v ústech je známo také lidem, kteří v noci dýchají ústy.
Archiv

Jak řešit sucho v ústech

Základem je dostatečný příjem tekutin. V teplých dnech výborně pomáhá cucat kostku. Existují také přípravky pro zvýšení tvorby slin, nejčastěji ve formě žvýkacích tablet, které necháte zvolna rozpouštět v ústech.
Archiv

Jak Zvlhcit ústa

Lékař doporučil ústní spreje či tablety, které zvlhčují ústní dutinu a pomáhají tvorbě slin, na našem trhu například sprej Saliva natura a SST tablety. Ústní sprej, který intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje ústní dutinu a působí jako náhražka slin, pomůže i v případech, kdy jsou slinné žlázy zcela nefunkční.

Co způsobuje sucho

Sucho je přírodní jev způsobený nedostatkem vláhy, který následně vede k poklesu množství vody v různých částech hydrologického cyklu. Pokud množství využitelných vodních zdrojů není dostatečné pro uspokojení požadavků společnosti, hovoříme o nedostatku vody.

Jak zvlhčit ústa

Dobrý den, existují speciální produkty, které pomáhají ústa zvlhčovat. Například od značky GUM jejich řada Hydral. Obsahuje zubní pastu a také gel, kterým se potírá jazyk a dásně na noc. Po ruce kdekoliv můžete mít také sprej.

Co způsobuje nedostatek slin

Nedostatečnou tvorbu slin může zapříčinit celá řada faktorů, a to jak krátkodobých, tak dlouhodobých. Mezi krátkodobé příčiny patří dehydratace, stres, emoční výkyvy či užívání léků.