Co nesdílet na sociální sítě?

Co nedávat na sociální sítě

✅ Sociální síti nedávejte přístup ke kontaktům v telefonu ani k vašemu e-mailovému účtu. Pokud to uděláte, zneužijí toho a vy navíc poskytnete údaje o vašich kontaktech někomu cizímu, aniž by o tom vaše kontakty věděly. ✅ Nikdy nedávejte přístup k účtu aplikacím.

Na co si dát pozor na sociálních sítích

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jaká sociální síť má nejvíce uživatelů

Pojmenování pochází ze sociologického pojmu sociální síť – skupina lidí, která spolu udržuje komunikaci různými prostředky. V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Jak se chránit na sociálních sítích

KYBEZPoužívejte silná hesla.Používejte rozdílná hesla pro rozdílné sociální sítě.Nastavte si bezpečnostní otázky pro autentizaci.Pokud máte sociální sítě na svém mobilu, ujistěte se, že vašemu zařízení bude dopřána stejná ochrana.Buďte opatrní při schválení přátelství.Dávejte pozor na co klikáte.
Archiv

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích

10 tipů pro bezpečné sociální sítě Nastavte si silné a jedinečné heslo. Nastavte si dvoufázové ověření. Neuvádějte veřejně své osobní údaje. Nevěřte všemu, co na sociálních sítích vidíte. Dávejte si pozor, s kým se na sociálních sítích spojíte. Nesdílejte vše, co vás napadne. Nastavte si soukromí.

Co všechno jsou sociální sítě

Mezi osobní sociální sítě řadíme například: Facebook, Twitter, MySpace, Badoo, Spolužáci, Lidé.cz, Linkuj.cz či Google+. Mezi profesní sociální sítě patří například: LinkedIn či Xing.

Jaké nebezpečí hrozí na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Co zmíněné výrazy znamenají

Která sociální síť je nejlepší

Jsou tu ale sociální sítě, které si drží své skoro stálé postavení na předních příčkách žebříčku popularity.YouTube. ​ První místo zastává YouTube, na kterém je aktivní 91 % českých uživatelů.Facebook. ​ Těsně na druhém místě je Facebook, který používá 89 % českých uživatelů.Instagram. ​TikTok. ​Další sociální sítě ​

Jaká jsou rizika sociálních sítích

Hlavní nebezpečí sociálních sítí nastiňuji níže:Stanete se na nich závislíJste více ve stresu, můžete začít trpět depresíCítíte se osamělí a vyloučeni ze společnosti.Zhorší se vaše pozornost.Sociální sítě vás neustále sledují, ví o vás všechno.Negativně ovlivňují spánek a kvalitu učení

Co nedělat na internetu

Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

Jak nás ovlivňují sociální sítě

Sociální sítě jsou studnicí informací. Často však nejen pozitivních, ale i negativních. Ty mohou být spouštěčem černých myšlenek, které následně dokážou negativně ovlivnit naše duševní zdraví. Konzumace negativních zpráv je spojována se strachem, stresem, úzkostí či smutkem.

Co nám berou a dávají sociální sítě

Jedním z účelů sociálních sítí by mohlo být spojit lidi, kteří se třeba dlouho neviděli nebo bydlí od sebe daleko. Účelem může být i cílené seznámení s někým novým. Ale dnešní mladí to vidí často jinak. Píší si na svůj profil dojemné statusy o tom, jak mají strašně těžký život nebo že se zrovna nudí.