Co nosili muži v 90 letech?

Co se nosilo v 90 letech

Zatímco módní minimalisté nosili hlavně černou, béžovou a šedou (někdy s červenou kostkovanou košili), extravagantní maximalisté se zaměřili na odvážné neony: fuchsie, limetkově zelenou a citronově žlutou. Silným trendem mezi rebely, kteří se stavěli proti kapitalismu, bylo domácí barvení oděvů v stylu tie-dye.

Jak se chodilo v 90 letech

let byl pro Československo vzrušujícím obdobím. Otevřely se hranice a do obchodů vtrhly jak západoněmecké jogurty a prací prášky, tak fůra oblečení, které se dosud dalo sehnat jenom v Tuzexu. Všichni prahli hlavně po džínách, ale bezhlavě se nakupovaly i pozoruhodné doplňky typu neónově zelené tkaničky do bot.
Archiv

Co se nosilo v 80 letech muži

Klasikou této alternativy byly džíny a džínové bundy, ať už normální, či aktuální plísňové, košile či polokošile s pestrými vzory a roláky, populární byly také prvky sportovní módy, tedy mikiny a tepláky. Všechny tyhle kousky pánové sháněli v československých podmínkách se stejnými obtížemi jako dámy.

Co se nosilo v roce 1992

Pouzdrové šaty a minimum doplňků, jen lehké líčení… Nosily se zvonové kalhoty, široké podpatky, batikovaná trika, třásně, květiny. Střízlivé oblečení typu šatových a kalhotových kostýmů, přiléhavé sukně, roláky.

Co to jsou 90 léta

1990-1999: devadesátá léta.

Co se nosilo v roce 1994

Pouzdrové šaty a minimum doplňků, jen lehké líčení… Nosily se zvonové kalhoty, široké podpatky, batikovaná trika, třásně, květiny. Střízlivé oblečení typu šatových a kalhotových kostýmů, přiléhavé sukně, roláky. Modelky devadesátých let se stávají opravdovými celebritami.

Co se nosilo v 70 a 80 letech

let jsou typické džínové bundy, mrkváče (kalhoty široké v pase a zúžené u kotníků), plísňáky (vyšisované kalhoty vzhledem připomínající plíseň), krátké široké sukně, leginy, ponožky v lodičkách, bundičky do pasu, propínací svetry, sáčka s vycpávkami, křiklavě růžová, zelená nebo žlutá barva, zdůrazněný útlý pas či …

Jak se chodilo v 80 letech

Do 80. let byste hravě zapadli v celoriflovém outfitu. Roztrhané modré jeansy, bílé tričko, tenisky a oversize džínová bunda na běžný den. Na večerní koncerty se chodilo v Converse teniskách i masivnějších černých botách, modrých nebo černých džínách, polotričku a černé kožené bundě.

Co se nosilo v roce 1980

Móda 80. let – co se nosiloDenim. Džíny kam se podíváš.Ramenní vycpávky. Ramenní vycpávky byly k vidění úplně všude.Kostýmky.Šaty s vycpanými rameny. Šaty s ramenními vycpávkami z blyštivé látky nebo z veluru byly velkým hitem.Trikoty, návleky a barevné legíny.Teplákové soupravy.Loga a nápisy.Kožené bundy.

Co se nosilo v roce 1968

Nosily se minisukně, které se každým rokem víc a víc zkracovaly. Protože u nás nebyl velký výběr oblečení, kladl se důraz hlavně na části těla, kde si žena mohla pomoci sama – hlavně na vlasy. Víc se dozvíte v článku Módní styl 60. let: minisukně, velké oči a dlouhé vlasy!

Ve kterém století žijeme

Dvacáté první století začalo dnem 1. ledna roku 2001 a skončí o půlnoci z 31. prosince 2100 na 1.

Kdy jsou osmdesátá léta

Roky 1980–1989, souhrnně zvané 80. léta 20.

Co jsme nosili v 80 letech

Móda 80. let – co se nosiloDenim. Džíny kam se podíváš.Ramenní vycpávky. Ramenní vycpávky byly k vidění úplně všude.Kostýmky.Šaty s vycpanými rameny. Šaty s ramenními vycpávkami z blyštivé látky nebo z veluru byly velkým hitem.Trikoty, návleky a barevné legíny.Teplákové soupravy.Loga a nápisy.Kožené bundy.

Jaké oblečení se nosilo v 80 letech

Výstřední a okázalé osmdesátky byly doba, kdy chtěl každý vybočit z davu. Lidé cítili, že je téměř nutné sebevyjádření, ať již pomocí chování nebo oblékání. Byla to doba, kdy se nosily pilotky, plíšňáče, nabírané rukávy, hluboké výstřihy, barevné legíny či minisukně.

Co se nosilo v roce 1989

Oblíbené byly pláště, často i oboustranné. Muži nosili saka, kalhoty bez manžet různých střihů, od cigaretového až po ty s uvolněnou siluetou v oblasti sedu a stehen a prudkým zúžením od stehen dolů. Klasikou byly pletené vesty a svetry s výstřihem do V.

Proč došlo k okupaci 1968

srpna 1968. Důvodem intervence, podpořené žádostí konzervativního křídla Komunistické strany Československa (KSČ), byly liberálně reformní vnitropolitické změny v ČSSR, známé pod názvem Pražské jaro.

Kdy končí století

Dvacáté první století začalo dnem 1. ledna roku 2001 a skončí o půlnoci z 31. prosince 2100 na 1. ledna 2101, přičemž devadesátá léta dvacátého prvního století budou léta 2090–⁠2099.

Co se nosilo za boty v 80 letech

80. léta – doba, kdy móda a životní styl dosáhly největšího rozkvětu. Inspirací se stala nejen hudba, ale také například východní kultury. Nezapomenutelná éra džín všeho druhu, minisukní, bot na vysokém podpatku a kožených bund, ale také legendárních legín všech možných barev, nejčastěji křiklavých fosforových.

Co se nosilo za komunismu

Ženy do kanceláře nosily kalhotové kostýmy nebo kombinézy přepásané širokým páskem. Muži většinou nepohodlné tesilové kalhoty. Pamatuji si na materiály, jako byl dederon a krimplen, ze kterých se šily halenky a kostýmy. Byly naprosto neprodyšné a nepříjemné.

Co to je Varšavská smlouva

Varšavská smlouva (oficiálně Smlouva o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci) byl vojenský pakt osmi evropských zemí východního bloku, existující v letech 1955 až 1991.

Jak dlouho trvala okupace

Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa

Invaze do Československa
konflikt: studená válka
Sovětský tank v Praze 21. srpna 1968
Trvání 20. srpna – 11. září 1968
Místo Československo

Jak vysvetlit století

Do prvního století počítáme roky 1, 2, …, 100, do druhého století roky 101, 102, …, 200. Dvacáté století začalo 1. ledna 1901 a skončilo o půlnoci z 31. prosince 2000 na 1.

Co se nosilo za socialismu

Ženy do kanceláře nosily kalhotové kostýmy nebo kombinézy přepásané širokým páskem. Muži většinou nepohodlné tesilové kalhoty. Pamatuji si na materiály, jako byl dederon a krimplen, ze kterých se šily halenky a kostýmy. Byly naprosto neprodyšné a nepříjemné.

Kdo patří do Varšavské smlouvy

Vznikl na základě Smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci podepsané 14. května 1955 Albánií, Bulharskem, Československem, Maďarskem, NDR, Polskem, Rumunskem a SSSR ve Varšavě. Formálně byl reakcí na zřízení Západoevropské unie a Pařížské dohody umožňující vstup Západního Německa do NATO.

Co se stalo po okupaci

Okupací Československa v podstatě skončil proces, kterému se začalo říkat pražské jaro. Následovalo období, ve kterém se postupně dostali k moci politici, kteří poté nastolili tzv. normalizaci čili sovětskou okupační správu země trvající až do konce roku 1989.