Co patří pod mondelez?

Kdo vlastní mondelez

Mondelēz International
Obrat 31,5 mld. $ (2022) 28,7 mld. $ (2021)
Provozní zisk 3,5 mld. $ (2022) 4,7 mld. $ (2021)
Výsledek hospodaření 2,7 mld. $ (2022) 4,3 mld. $ (2021)
Majitelé Vanguard Group (5,5 %) Capital Group Companies (3,3 %) Lindsell Train (2,2 %)

Kdo vlastni firmu Opavia

Opavia je značka pečených produktů patřící společnosti Mondelēz International.

Kdo vlastní milku

Milka je mezinárodní značka americké společnosti Mondelēz International vyrábějící čokoládu a čokoládové výrobky.

Kde se vyrábí 3Bit

Kromě Fidorek a Tatranek se v Opavě a dalších závodech v Lovosicích a Bratislavě vyrábí cukrovinky, sušenky a oplatky 3Bit, BeBe, Disko, Figaro, Halls, Horalky, Kolonáda, Milka, Miňonky, Oreo, Piškoty, Siesta, TUC a Zlaté.

Co všechno je od Nestlé

Přesto se společnosti daří držet vliv prakticky ve všech klíčových odvětvích (cukrovinky: Kit-Kat, Lion, Orion, Jojo, Polo, Mövenpick; dětské cereálie: Nesquik, Chocapic, Cini Minis; káva: Nescafé, Ricoré, Dolce Gusto, Caro; polotovary: Maggi, Giuseppe).

Kde se vyrábí Oreo

Sušenky Oreo pro asijský trh se vyrábí v Indii, Indonésii, Bahrajnu a Číně. Pro evropský trh se vyrábí ve Španělsku a ve Spojeném království. V Rusku jsou vyráběny pro spotřebitele v několika zemích Společenství nezávislých států. Do Austrálie se dovážejí z Indonésie, nebo Španělska.

Kdo vyrabi TUC

Továrna Mondelez Czech Republic v Lovosicích vyrábí nově slané krekry značky Tuc.

Kdo vlastni Lindt

je vlastněna švýcarskou společností Nestlé S. A. a vlastní dvě továrny na území České republiky – továrnu ZORA Olomouc a SFINX Holešov, které ročně vyrobí cukrovinky za více než 6 miliard Kč, z čehož více než polovinu vyvezou do zahraničí.

Kdo vlastní firmu Orion

Orion je od roku 1924 česká značka čokolády a cukrovinek, od roku 1992 jedna ze značek švýcarské firmy Nestlé.

Kdo vyrábí Tatranky

Tatranky vyráběla firma Theodor Fiedor, která byla zestátněná a v roce 1947 začleněna do státního podniku Československé čokoládovny n.p., nyní Opavia. Vyrábějí se však i na Slovensku. V ČR se v prodejní síti nacházejí Tatranky především od výrobců Opavia a Pečivárne Sereď (Sedita).

Kdo je majitel Nestlé

Nestlé
Zaměstnanci 328 000 (2016)
Majitelé BlackRock (3,7 %) treasury stock (3,3 %) Norges Bank Investment Management (2,5 %)
Dceřiné společnosti Nestlé Waters Nestlé (United States) Nestlé (Canada) Orion Osem Investments Froneri Nestlé Česko BlueTriton Brands Nespresso Nestlé Rossiya … více na Wikidatech

Kde se vyrábí Brumík

Bebe Brumík mléčná náplň

Země výroby: Polsko
Země původu: neuvedeno
Výrobce: neuvedeno
Dodavatel: Mondelez Czech Republic s.r.o
EAN: 8593894506717

Co se vyrábí v Lovosicích

Lovochemie patří k největším chemickým provozům na Labi v České republice. Vyrábí dusíkatá hnojiva. Dnes je součástí Agrofertu.

Kde se vyrábí Lindor

pracuje v centrále firmy – ve švýcarském Kilchbergu u Curychu -, kde se mimo jiné vyrábí tabulkové čokolády a pralinky Lindor. Celosvětově koncern zaměstnává téměř 8 tisíc lidí.

Odkud je čokoláda Lindt

Lindt & Sprüngli je švýcarská firma zabývající se výrobou kvalitní čokolády. Název společnosti je obecně zkracován na Lindt. Společnost je známá hlavně díky Rudolphovi Lindtovi, který vylepšil výrobu mléčné čokolády, která dodnes tvoří hlavní výrobní artikl společnosti.

Kdo vlastní Kinder

Kinder čokoláda je cukrářský výrobek italské firmy Ferrero.

Kdy Nestlé koupilo Orion

Orion je od roku 1924 česká značka čokolády a cukrovinek, od roku 1992 jedna ze značek švýcarské firmy Nestlé.

Kdo vyrábí Horalky

Horalky jsou tradiční slovenské oplatky plněné arašídovou krémovou náplní a lemované čokoládou. Váží 50 gramů. Jejich výrobcem je Sedita. V současnosti patří k nejpopulárnějším pochoutkám Slováků, ročně v Seredi Sedita vyrobí 160 milionů kusů.

Odkud je Opavia

Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě. Vzniklo v roce 1958 v rámci sloučení národního podniku Slezský průmysl jemného pečiva Opava s jiným národním podnikem – Průmysl trvanlivého pečiva Praha. Tehdy byl z opavského podniku vytvořen takzvaný "Odštěpný závod Opavia".

Co spadá pod Nestlé

V Česku patří pod Nestlé závod Sfinx v Holešově, Zora v Olomouci a Tivall v Krupce. Jedním z velkých konkurentů Nestlé je americký Mondelēz International. 46°28′1″ s.

Jaké značky vlastní Nestlé

Mezi nejznámější značky společnosti Nestlé patří Chocapic, Nesquik, Cini Minis, Fitness, Aero, Orion, Kit Kat, Nescafé, Nespresso, Nestea, Häagen-Dazs, Mövenpick, Friskies a mnoho dalších.

Kde se vyrábí piškoty Opavia

“ Taková a ještě mnohem ostřejší vyjádření bylo možné si loni na podzim přečíst v diskusích o piškotech. Proč Nadnárodní výrobce sušenek Mondelez přesunul výrobu Tradičních piškotů Opavia z Opavy do polské Jaroslawi.

Kde se vyrábí oplatky Opavia

Dnes je Opavia nejznámější značkou sušenek a oplatek na českém trhu. Používá se jako takzvaná zastřešující značka, pod kterou spadá řada produktů vycházejících z různých továren, především však z českých závodů v Lovosicích a Mariánských Lázní.

V jakém kraji jsou Lovosice

Lovosice patří do okresu Litoměřice v Ústeckém kraji, až do šedesátých let 20. století byly okresním městem.

Odkud je Lindt

Lindt & Sprüngli je švýcarská firma zabývající se výrobou kvalitní čokolády. Název společnosti je obecně zkracován na Lindt. Společnost je známá hlavně díky Rudolphovi Lindtovi, který vylepšil výrobu mléčné čokolády, která dodnes tvoří hlavní výrobní artikl společnosti.