Co s hořkou Cokoladou?

Jak na horkou čokoládu

V kastrůlku (nejlépe na vodní lázni) ohřejte mléko. Ztlumte plamen a vsypte pecičky nebo nasekanou čokoládu nebo míchejte, dokud se dokonale nerozpustí. Čokoládu nevařte, měla by se rozpustit v mléce teplém kolem 70°C. Jak vidíte, základní recept na horkou čokoládu je opravdu jednoduchý.
Archiv

Jak zahustit horkou čokoládu

V malé trošce vody (zhruba ve dvou až třech lžících) rozpusťte solamyl, vlijte k čokoládě na zahuštění a neustále přitom promíchávejte a dál zahřívejte na plotýnce, dokud se čokoláda a mléko nespojí do husté směsi. Trvá to asi minutu.
Archiv

Co upéct z čokolády

Dezerty & Čokoládové receptyAvokádovo-čokoládové brownies. Brownies miluji, protože se dá upéct v podstatě z čehokoliv.Brownie muffiny.Citronové koláčky.Čokoládová vodka s trnkami.Čokoládový dort nebes.Čokoládový dort s čokoládou a malinovými pralinkami.Čokoládový sorbet.Extra čokoládový dort (RAW)

Jak udělat z hořké čokolády mléčnou

Mléko v hrnečku ručním šlehačem vyšleháme do pěny (nemusí být nutně pěna, ale je to určitě lepší), kterou přidáme k čokoládě a necháme spolu prohřát, ochutnáme (můžeme přidat trochu cukru, ale doporučuji si vychutnat plnou chuť čokolády).

Jak udělat z kakaa horkou čokoládu

Postup přípravy receptu

Přivedeme k varu hrnek mléka. Rozpustíme v mléce několik čtverečků čokolády (co dům dá). Vmícháme 3 lžíce hořkého kakaa, můžeme dochutit grankem. Nakonec přidáme 2 špetky skořice!

Jak udělat horkou čokoládu s pudinkem

Pudinková čokoláda

Z mléka odeberte asi 1/4 hrnku a rozmíchejte v něm pudinkový prášek. Zbylé mléko a cukr přiveďte k varu. Metličkou vmíchejte rozmíchaný pudink a pár kostek čokolády (bílé či tmavé) a za stálého míchání vařte 2 minuty. Ochutnejte a podle chuti doslaďte.

Co s Rozpustenou Cokoladou

Jakmile čokoládu rozpustíte, je potřeba ji obvykle ihned zpracovat dle receptu. Rozpuštěná čokoláda může být použita jako základ krému či pěny, náplně do makronek nebo polevy. V případě výroby pralinek nebo čokoládových dekorací je potřeba čokoládu tzv. vytemperovat, samotné rozpuštění nestačí!

Co se starou čokoládou

Děkuji. Staré hořké čokolády se nebojte. Může mít šed povlak, ale pokud jinak vypadá normálně a nehýbou s ní červi, tak je jedlá. Kvalitní, hořká čokoláda by měla být stále dobrá.

Jak si udělat doma čokoládu

1) Začněte kakaovým máslem, které rozpustíte ve vodní lázni. Máslo nepřevařte ať uchováte všechny cenné látky, stačí ho opravdu jen lehce zahřát do dokonalého rozpuštění. 2) Kakaové máslo odstavte a přimíchejte do něj kakaový prášek, špetku soli a sladidlo. Mícháním vytvoříte tekutou čokoládu.

Jak udělat vlastni čokoládu

125 g moučkového cukru, 30 g práškového kakaa, 90 g ztuženého tuku, 1 lžíce škrobové moučky, 1 lžička rumu. Na vodní páře rozpustíme tuk, ale nikdy nevaříme. Přidáme smíchané suché ingredience a mícháme, než se vše spojí, poté přidáme na dochucení rum a odstavíme. Vléváme do připravených suchých formiček.

Jak udělat tekutou čokoládu

Vodu zahřejte na teplotu okolo 45 °C a hrnec odstavte z plotýnky. Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou.

Jak doma udělat Mlecnou čokoládu

Návod na výrobu domácí mléčné čokolády

Ve vodní lázni rozpusťte kakaové máslo (nevařit, jen rozpustit :)), do něj přidejte kakao a promíchejte. Pro zvýšení jemnější chutě můžete přidat sušené mléko či smetanu. Nakonec můžete přidat oříšky, ovoce, koření nebo jiné ingredience dle chuti.

Jak udělat horkou čokoládu z prášku

Vlastní směs na horkou čokoládu připravíte tak, že smícháte 3 hrnky cukru se 2 hrnky kakaového prášku a dvěma čajovými lžičkami soli. Směs uchovávejte v plechové nádobě na suchém místě. Na šálek mléka při přípravě horké čokolády pak použijte dvě polévkové lžíce směsi. A nakonec varování: jedná se o nápoj velmi sytý.

Jak Rozehrat hořkou Cokoladu

Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou. Pokud rozpouštíte větší množství čokolády, po chvíli vodu zase trochu přihřejte.

Co se dává do čokolády na vaření

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Co s čokoládovými figurkami

Jak spotřebovat čokoládové figurky

Řada pokrmů sama volá o doplnění čokoládou. Tak například čokoláda může tvořit hlavní složku nebo přísadu v potravinách, jako jsou zmrzliny, koláče, sušenky, buchty, v jiných dezertech pak najde uplatnění jako poleva.

Jaký tuk do domácí čokolády

Kdo si místo kuvertury vybere standardní čokoládu, musí ji naředit do správně tekuté konzistence, a to čistým tukem. Jedině tak se docílí rovnoměrné polevy na cukroví i dortech. Do roztopených čokoládových pecek se přimíchává kakaové máslo nebo zastudena lisovaný olej. Může být chuťově neutrální, ale třeba i oříškový.

Jaký tuk se používá na čokoládu

Pokud byste pracovala s pravou čokoládou, tu je vhodné ředit kakaovým máslem (tuk vylisovaný při výrobě čokoládové hmoty). Do kávové náplně či krému nebo ganache (čokoládová náplň), lze používat jak instatní kávu, tak i kávu zrnkovou.

Jak ředit čokoládu na vaření

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Co přidat do čokolády aby byla lesklá

Čokoláda má v sobě tukové krystalky poskládané do krystalické mřížky, která se při rozpuštění zničí. Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy.

Jak ochutit čokoládu

Čokoládu můžete i ochutit – použít se dá například vanilka, drcené oříšky nebo mandle, sušené ovoce, případně i chilli… Pokud máte celé kakaové boby, rozdrťte je v mixéru. Rozdrcené boby pak na rozpálené pánvi bez tuku za stálého míchání opražte – získají tak lepší chuť a budou se i snadněji mixovat.

Jak udělat pravou čokoládu

Smíchejte v hrnci 3 lžíce mléka, cukr, nalámanou čokoládu a skořici. Směs pomalu zahřívejte a míchejte tak dlouho, aby vznikla hladká hmota. Za stálého míchaní přilévejte mléko, až ho všechno spotřebujete. Čokoládu nalijte do hrnečku a povrch poprašte kakaovým práškem.

Jak udělat dobrou čokoládu

Tuk rozpustíme v hrnci na vodní lázeň a pak smícháme v misce s kakaem a cukrem. Vymícháme hladkou směs, přidáme do ní mandle a plníme ji do forem, vypláchnutých studenou vodou. Čokoládu necháme v chladu ztuhnout a pak ji z forem vyklopíme. Poměr kakaa a cukru je možné měnit.

Co s Rozpustenou čokoládou

Jakmile čokoládu rozpustíte, je potřeba ji obvykle ihned zpracovat dle receptu. Rozpuštěná čokoláda může být použita jako základ krému či pěny, náplně do makronek nebo polevy. V případě výroby pralinek nebo čokoládových dekorací je potřeba čokoládu tzv. vytemperovat, samotné rozpuštění nestačí!

Co s prebytkem čokolády

Pokud máme zbytky rozlámané čokolády nebo zbytky polev od velikonočního pečení, doporučujeme vše ve vodní lázni rozpustit a připravit vícedruhovou polevu třeba na moučník nebo na domácí koblihy. Spolu s dětmi si zase můžete vytvořit čokoládové fondue a v rozpuštěné čokoládě si namáčet ovoce nebo piškoty.