Co udělat s vejci
Vajíčka jsou vhodné ať už jako samostatné jídlo, jako příloha nebo jako součást pokrmů. Používají se vařené, pečené, smažené i syrové. Jednoduše – vejce mají široké spektrum využití. Snad nejčastější formou, v jaké vejce jako takové konzumujeme, jsou vejce vařená natvrdo nebo naměkko.
Co s hodně vejci
Klasickým řešením může být salát, do kterého se vejce mohou přidat, nebo pokrmy, ke kterým se pokrájené vejce na tvrdo hodí – třeba koprová omáčka. Největší klasikou na tisíc způsobů je vajíčková pomazánka, která má tu výhodu, že do ní padne vajec hodně. Velmi efektním způsobem se dají vejce zpracovat jako plněná.
Co s vařenými vejci
15 zdravých fitness receptů s využitím vařených vajecFitness vajíčková pomazánka.Zdravý květákový salát.Fitness ďábelská vejce.Fitness šunkové rolky s vejcem.Fitness špenátová bábovka plněná vejci.Fitness pštrosí vejce.Fitness koprová omáčka s vejcem.Fitness španělský ptáček.
Co z Vykoledovanych vajec
Vaječná pomazánka
Využijete do ní i vajíčka, která jsou uvařená až příliš (taková poznáte podle na povrchu našedlého, namodralého nebo nazelenalého žloutku). Obvykle se připravuje smícháním nasekaných vajíček s majonézou, můžete ji ale udělat i s pomazánkovým máslem nebo se smetanovým sýrem či s tvarohem.
Jak dlouho vydrží vařená vejce
Pokud vejce dostatečně vaříme (10 -15 minut podle velikosti) pozabíjíme všechny choroboplodné zárodky a takové vajíčko nám pak v lednici vydrží až 2 týdny, ale pozor při pokojové teplotě tak 3 dny.
Jak si udělat volské oko
Pánev rozehřejeme a na máslo dáme smažit 2 vejce. Po minutce přidáme proužky slaniny. Pánev nezakrýváme, a jakmile bílek chytá po okrajích zlatavý nádech, vejce i slaninu podebereme a okamžitě podáváme. Servírujeme s pečivem a čerstvou zeleninou.
Jak spotřebovat moc vajec
Recepty z vajec: 10 nápadů, jak zužitkovat vejce nejen zVajíčková pomazánka 10x jinak.Plněná vejce s avokádem.Vajíčkový salát.Tuňákový salát s vajíčkem a olivami.Plněná sekaná s vejcem.Těstovinový salát se šunkou a vejci.Koprová polévka s vejcem.Zapečené toasty s vejci.
Jak vylepšit chleba ve vajíčku
Postup přípravy na vylepšený chleba ve vajíčku
Na středním ohni chleba osmažte z obou stran dozlatova a dejte na papírový ubrousek, abyste se zbavili přebytečného oleje. Chléb ve vajíčku potřete plnotučnou hořčicí nebo kečupem, přidejte plátky šunky nebo sýra, doplňte kyselou okurkou a rajčetem.
Jak udělat pštrosí vejce
Do studené vody vložte vejce a přiveďte k varu. Vaříme 35 minut. Poté vejce vyjměte a zchlaďte ve studené vodě cca 2 min. Vejce zbavte skořápky jednoduše nakřapnutím tak jako u běžného vejce slepice domácí.
Jak se pozná zkažené vejce
Jak rozpoznat čerstvé vejce od zkaženéhoPokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé.Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku.Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!
Jak ohřát vařená vejce
Naměkko vařená vejce není moc dobré ohřívat v mikrovlnné troubě, ale můžete je znovu zahřát přidáním do vroucí vody. Vejce natvrdo. Vejce natvrdo vařená lze uchovávat ve skořápce v lednici a vydrží až čtyři dny.
Co s volským okem
Postup přípravyPlátek toastového chleba namažte máslem.Na chléb položte plátek sýra, plátek parmské šunky a trochu polníčku.Mezitím na pánvi osmažte volské oko.Vejce položte na toastový chléb, osolte a opepřete. Sendvič přiklopte druhým plátkem chleba.
Jak poznám že je volské oko hotové
Usmažené volské oko lze poznat tak, že žloutek je stále tekutý, ale bílek ztuhl. Kořenit lze dle chuti a popřípadě podávat s oblohou. Volské oko se smaží pod pokličkou. Tak se dosáhne toho, že žloutek zůstane tekutý a bílek nebude syrový.
Jak udělat vajíčka na pánvi
Pánev klidně rozehřejte celkem zprudka. Do horké vhoďte máslo a nechte bleskově rozpustit, poté hned vlijte připravená rozšlehaná vejce. Počítejte v duchu do pěti, pak popadněte vařečku nebo jiný míchací nástroj a pusťte se do shrnování vajíček ode dna a od stěn. Pracujte rychle a pouze patnáct vteřin.
Jak se dělá rohlík ve vajíčku
Rohlíky rozřízneme podélně a na půlky. Vejce si rozškvedláme se solí. Rozpálíme si olej a rohlíky klasicky namáčíme do vejce a smažíme. Pozor je to velice rychlé.
Jak se dělá Topinka ve Vajicku
1) Vajíčka rozklepněte do misky, našlehejte, osolte, opepřete, přidejte sýr a promíchejte. 2) Chleby vždy z obou stran namočte do vaječné směsi a nechte je nasáknout. 3) Pak ihned opékejte na pánvi s trochou oleje. 4) Hotové smaženky potřete hořčicí, ozdobte feferonkou i plátky okurky a zasypejte kolečky cibule.
Jak dlouho vydrží pštrosí vejce
Vejce vydrží nenačaté asi měsíc, aniž by muselo být v chladničce. Po otevření je ho však nutné zkonzumovat okamžitě (stejně jako běžné slepičí vejce).
Jak často snáší pštros vejce
Pohlavní dospělost nastupuje ve dvou až třech letech u samic, u samců ještě o rok déle. Snášková sezóna začíná v březnu a trvá až do září. Samice snáší vejce každý druhý den.
Co se stane když sním Pukavce
Může probíhat mírně, ale klasicky je to „bouřlivé“. Po 8–10 hodinách po požití špatné stravy nastupují křečovité bolesti břicha, později průjem, zvracení, teplota. Projevy obyčejně přetrvávají jen několik hodin, ale dochází k silné dehydrataci.
Co znamená když vejce plave
"Plavec" – čím je vejce starší, tím víc je v něm vzduchu. Když vejce vhozené do vody klesne ke dnu, je čerstvé, pokud plave, nejezte ho. Konzistence – čím je vejce starší, tím tekutější je žloutek. Pokud vám tedy nejde snadno žloutek oddělit od bílku, není vejce čerstvé.
Jak dlouho lze skladovat vařená vejce
Výslužku co nejdřív uložte do chladničky. Při teplotě pohybující se okolo 5 °C je totiž trvanlivost vařených vajec deset dní až dva týdny. Nedávejte je ale do dveří, i když jsou v nich na ně přímo určené držáčky. Kvůli častému otevírání spotřebiče jde totiž o nejteplejší místo v něm.
Na čem smažit volské oko
Jak na dokonalá sázená vejce (volská oka)
Potřebujeme nepřilnavou pánvičku, vejce a trochu tuku, nejchutnější je máslo, ale poslouží i olej neutrální chuti (slunečnicový, řepkový).
Jak poznat hotové volské oko
Usmažené volské oko lze poznat tak, že žloutek je stále tekutý, ale bílek ztuhl. Kořenit lze dle chuti a popřípadě podávat s oblohou. Volské oko se smaží pod pokličkou. Tak se dosáhne toho, že žloutek zůstane tekutý a bílek nebude syrový.
Jak nejlépe udělat volské oko
Volské oko
Nepřilnavou pánev jen lehce potřete tukem, zahřejte na střední teplotu a opatrně na ni vyklepněte vajíčko. Pozor, abyste neporušili žloutek. Bílek by měl mít dost místa, aby se mohl roztéct do stran. Přiklopte pokličkou a opékejte tak dlouho, až bílek ztuhne a okraje budou křupavé.
Jak dlouho smažit volské oko
Pánev rozehřejeme a na máslo dáme smažit 2 vejce. Po minutce přidáme proužky slaniny. Pánev nezakrýváme, a jakmile bílek chytá po okrajích zlatavý nádech, vejce i slaninu podebereme a okamžitě podáváme.