Co sdílet na internetu?

Co sdílet na sociálních sítích

Sociální síť je místo na Internetu, kde můžeme s ostatními lidmi sdílet informace, fotografie, videa či své pocity. Díky těmto sítím se lidé mohou něčemu přiučit, mohou si navzájem pomoci, mohou se vyslechnout nebo se také seznámit. Jedná se o virtuální prostor, kde spolu komunikují dva nebo více uživatelů Internetu.

Na co si dát pozor na sociálních sítích

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jaká sociální síť je nejpopulárnější

V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Která sociální síť je nejlepší

Facebook je nejznámější sociální médium na světě, která v roce 2012 dosáhla hranice 1 miliardy zaregistrovaných uživatelů. Tato platforma je převážně určena ke sdílení informací a dat s přáteli nebo fanoušky. Na Facebooku (FB) se vytváří komunity lidí s podobnými zájmy.

Co nedávat na internet

Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích

10 tipů pro bezpečné sociální sítě Nastavte si silné a jedinečné heslo. Nastavte si dvoufázové ověření. Neuvádějte veřejně své osobní údaje. Nevěřte všemu, co na sociálních sítích vidíte. Dávejte si pozor, s kým se na sociálních sítích spojíte. Nesdílejte vše, co vás napadne. Nastavte si soukromí.

Jaké je nebezpečí na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Co zmíněné výrazy znamenají

Co nedělat na internetu

Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

Čím nahradit Instagram

Náhrada za sociální síť

Je tu pochopitelně Linkedin, ale je to z bláta do louže a navíc tuhle síť používá málo lidí (dokonce podstatně méně než Twitter). Chybí-li vám příběhy (stories) a nechcete zůstat u Instagramu, tak varianta je Snapchat.

Jak se chránit na sociálních sítích

KYBEZPoužívejte silná hesla.Používejte rozdílná hesla pro rozdílné sociální sítě.Nastavte si bezpečnostní otázky pro autentizaci.Pokud máte sociální sítě na svém mobilu, ujistěte se, že vašemu zařízení bude dopřána stejná ochrana.Buďte opatrní při schválení přátelství.Dávejte pozor na co klikáte.

Jaké nebezpečí hrozí na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Co zmíněné výrazy znamenají

Co hrozí dětem na internetu

„Dětem hrozí na internetu a sociálních sítích tři základní nebezpečí: že se dostanou k nevhodnému obsahu, obvykle pornografii, že budou terčem kyberšikany nebo cílem kybergroomingu,“ vysvětluje odborník na osobní digitální bezpečnost Karol Suchánek.

Co místo Facebooku

Pokračujme: Kakaotalk (50 milionů, ale někdy je udáváno i 154 milionů), Waze (50 milionů, navigace patřící Google), Spotify (50 milionů, z toho 12,5 milionů platících), Last.fm (40 milionů, ale už moc budoucnost nemá), Vine (40 milionů, video služba Twitteru), dnes již prakticky mrtvé MySpace (36 milionů), DeviantArt ( …

Kdo používá Facebook

V řeči čísel to představuje 2,5 miliardy uživatelů a Facebook je tak největší sociální na světě. Každý den je na něm aktivních 1,66 miliardy lidí. Když k tomu navíc připočteme i Instagram, Messenger a WhatsApp, které do impéria Marka Zuckerberga rovněž patří, je zásah Facebooku ještě větší.

Co se muze stát na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Co používat místo WhatsApp

Telegram: nejbezpečnější na trhu. Pokud celý život používáte jen Facebook Messenger a WhatsApp, dříve třeba ICQ a Skype, pravděpodobně jste o Telegramu vždy jen slyšeli a nikdy jej nevyužili.Signal: rychle, jednoduše, bezpečněZapomněli jsme na nějaký váš oblíbený messenger

Co vše spadá pod meta

Meta produkty a služby zahrnují Facebook, Messenger, Facebook Watch a Meta Portal. Společnost také získala Oculus, Giphy, Mapillary, Kustomer, Presize a má 9,99% podíl v Jio Platforms.

Co všechno spadá pod Facebook

„Lidé by měli vědět, které společnosti vyrábějí produkty, které používají,“ uvedla společnost Facebook. Upozornila, že mezi její hlavní služby patří aplikace Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Portal a Calibra.

Co je lepší než WhatsApp

Jako nejlepší náhradu WhatsAppu můžeme doporučit Telegram, který je na tom o trochu lépe a je WhatsAppu více podobný. Signal je zase lepší pro ty uživatele, kteří preferují hlavně anonymitu a své soukromí. Každopádně obě aplikace jsou lepší než WhatsApp, protože ten předává maximum možných informací Facebooku.

Co je lepší Viber nebo WhatsApp

Viber: svobodný sok WhatsAppu

Samozřejmě, že Viber ale není jen chatovacím klientem. S fialovou aplikací můžete kromě posílání klasických textových zpráv posílat i obrázky, videa, hlasové zprávy nebo si rovnou s dotyčným zavolat. Zprávy v chatu můžete samozřejmě libovolně mazat či editovat.

Kdo vlastní meta

Facebook

Meta
Ústředí Palo Alto, Kalifornie Dublin, Irsko (mezinárodní ústředí pro Evropu, Afriku a Střední východ)
Klíčoví lidé Mark Zuckerberg, zakladatel a CEO Dustin Moskovitz, spoluzakladatel Eduardo Saverin, spoluzakladatel Sheryl Sandbergová, COO Chris Hughes, spoluzakladatel Mike Schroepfer, CTO

Jak dlouho je Facebook

února 2004, byla založena sociální síť Facebook. O tři dny později pak byla spuštěna. Dnes ji využívá téměř čtvrtina všech lidí, co žijí na planetě a díky tomu je její zakladatel Mark Zuckerberg jeden z nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa. Nejznámější sociální síť na světě slaví v pondělí narozeniny.

Co vše spadá pod Meta

Meta produkty a služby zahrnují Facebook, Messenger, Facebook Watch a Meta Portal. Společnost také získala Oculus, Giphy, Mapillary, Kustomer, Presize a má 9,99% podíl v Jio Platforms.

Co je to IG

Instagram je americká sociální síť pro sdílení fotografií, videí a chatování s přáteli. Služba umožňuje uživatelům upravit pořízené fotografie pomocí řady filtrů.

Jak je bezpečný telegram

Telegram přidává stále více funkcí a skutečně se začíná podobat spíše sociální síti než běžnému komunikátoru ve stylu Threemy. Proto jsou veškerá data ukládána na servery Telegramu. Můžete využívat režim s end-to-end šifrováním, ale ten v této službě téměř nikdo nepoužívá a lidi to spíš obtěžuje.