Co se posílá na rejstříkový soud?

Co se musí zakládat do sbírky listin

Jaké dokumenty musí podnikatel do sbírky listin založitvýroční zprávy,účetní závěrky,rozhodnutí o zrušení právnické osoby,rozhodnutí a usnesení valné hromady apod.
Archiv

Co poslat do sbírky listin

Příklady dokumentů, které je potřeba zveřejnit ve sbírce listin:listiny potvrzující vznik právnické osoby (např.rozhodnutí o změnách statutárního orgánu (jmenování nebo odvolání členů),výroční zprávy, účetní závěrky,rozhodnutí o zrušení právnické osoby,rozhodnutí o exekuci nebo likvidaci.
Archiv

Jak poslat účetní závěrku na rejstříkový soud

Jak a kam zveřejnit účetní závěrku společnostidatovou schránkou na adresu příslušného rejstříkového soudu.na elektronickou adresu soudu (e-mailem s el. podpisem)prostřednictvím online podání do sbírky listin dostupného přes or.justice.cz.webovou aplikací ePodatelna dostupnou z www.justice.cz.
Archiv

Jak poslat dokumenty na obchodní rejstřík

Listiny ve formátu PDF zašlete elektronicky rejstříkovému soudu, který vede složku dané osoby, a to některým z následujících způsobů:datovou schránkou,e-mailem,prostřednictvím online podání do Sbírky listin,prostřednictvím online aplikace ePodatelna.

Co je nutné zveřejnit ve sbírce listin

Ve sbírce listin se dále zveřejňují i další dokumenty, a to zejména listiny prokazující vznik zástavního práva či jiného zatížení, exekuční rozhodnutí, rozhodnutí o zrušení právnické osoby či rozhodnutí o likvidaci právnické osoby.

Kdo může nahlížet do sbírky listin

Seznam všech listin, které jsou u soudu uloženy, je možné ověřit na portále Ministerstva spravedlnosti, kde je veden obchodní rejstřík. Nahlížet do sbírky listin může bezplatně kterákoli osoba, a to v úředních hodinách soudu.

Kam se posílají výkazy

b) na elektronickou adresu soudu (e-mailem); c) prostřednictvím online podání do sbírky listin dostupného přes web ministerstva spravedlnosti; d) webovou aplikací ePodatelna dostupnou z www.justice.cz; e) na technických nosičích dat CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW (poštou nebo osobně do podatelny soudu).

Jak poslat výkazy na justici

Zaslání podání

Na elektronickou adresu soudu (emailem) Prostřednictvím online podání do Sbírky listin dostupného přes https://or.justice.cz/ias/ui/podani. Webovou aplikací ePodatelna dostupnou z www.justice.cz. Na technických nosičích dat CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW.

Kam se posílá výroční zpráva

Způsoby zveřejnění výroční zprávy

Zákonnou povinnost zveřejnit výroční zprávu mají společnosti zapsané v obchodním rejstříku, nebo ty, kterým tuto povinnost stanoví zvláštní právní předpis. Obchodní společnosti provádějí zveřejnění výroční zprávy jejím uložením do sbírky listin obchodního rejstříku.

Kdo má povinnost zveřejnit výroční zprávu

Povinnost zveřejnit výroční zprávu mají účetní jednotky zapsané v obchodním rejstříku, jimž tuto povinnost ukládá zvláštní právní předpis.

Kdo nemá povinnost zveřejnit účetní závěrku

Malé a mikro účetní jednotky, které nejsou povinně auditované, nemusejí zveřejňovat výkaz zisku a ztráty (§ 21a odst. 9 zákona o účetnictví), pokud jim to nestanoví zvláštní právní předpis. Jejich povinností je zveřejnit pouze rozvahu a přílohu k účetní závěrce.

Co se zapisuje do OR

Zapisované subjekty

obchodní společnosti a družstva, některé podnikající zahraniční osoby, fyzické osoby, které jsou podnikateli s bydlištěm v České republice a které o zápis požádají (povinný je zápis v případě průměrné výše výnosů nebo příjmů snížených o DPH za poslední dvě účetní období přesahující 120 mil.

Jak zveřejnit výkazy

Jakým způsobem zveřejnit účetní závěrkuDatová schránka – zaslání na příslušný rejstříkový soud.Webová aplikace ePodatelna.Emailem s elektronickým podpisem.Zveřejnění prostřednictvím správce daně

Kdy se sestavuje výroční zpráva

Posledním termínem pro sestavení výroční zprávy je dvanáct měsíců od rozvahového dne, k němuž se sestavuje účetní závěrka. Pokud se v této lhůtě údaje z účetní závěrky a výroční zpráva nezveřejní, může být společnostem udělena pokuta až do výše 3 % hodnoty aktiv.

Co musí být ve výroční zprávě

Obsah výroční zprávy

Výroční zpráva musí kromě informací nezbytných pro splnění jejího účelu povinně obsahovat minimálně informace uložené zákonem o účetnictví, to je: o událostech, které nastaly po rozvahovém dni do data sestavení výroční zprávy a jsou významné o plánech a předpokládaném rozvoji společnosti.

Kdy je povinná výroční zpráva

Výroční zprávu schvaluje nejvyšší orgán společnosti, který se musí podle zákona o obchodních korporacích sejít minimálně jednou ročně ve lhůtě stanovené stanovami, nejpozději však do 6 měsíců od ukončení posledního účetního období.

Kdy se sestavuje účetní závěrka

Účetní jednotky sestavují účetní závěrku k rozvahovému dni, tj. ke dni, kdy uzavírají účetní knihy. Řádnou účetní závěrku sestavují účetní jednotky k poslednímu dni účetního období; v ostatních případech sestavují účetní jednotky mimořádnou účetní závěrku.

Kdy se dělá mimořádná účetní závěrka

mezitimní – provádí se v průběhu účetního období (neuzavírají se při ní účetní knihy), mimořádná – sestavuje se v mimořádných situacích jakými je likvidace, vstup do konkursu, rozhodnému dni přeměny, konsolidovaná – vyhotovují ji obchodní společnosti, které jsou zároveň ovládajícími osobami.

Jak dlouho trvá zápis do rejstříku

Od sepsání notářského zápisu po zápis společnosti do obchodního rejstříku (obdržení výpisu z obchodního rejstříku) cca tři týdny, v případě přímého zápisu notářem okamžitě.

Kdo vede or

Obchodní rejstřík je veden příslušným rejstříkovým soudem, kterým je krajský soud. Konkrétně jde o: Městský soud v Praze (vede obchodní rejstřík i pro podnikatele se sídlem v obvodu Krajského soudu v Praze; v rejstříku je zapsána téměř polovina všech obchodních společností v České republice)

Kdo vydává výroční zprávu

(1) Účetní jednotky, které mají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, jsou povinny vyhotovit výroční zprávu, jejímž účelem je uceleně, vyváženě a komplexně informovat o vývoji jejich výkonnosti, činnosti a stávajícím hospodářském postavení.

Kdo musí sestavovat výroční zprávu

Kdo podléhá povinnosti sestavit výroční zprávu Výroční zprávu jsou povinny sestavovat a zveřejňovat účetní jednotky, jimž tuto povinnost ukládá zákon č. 561/1993 Sb., zákona o účetnictví.

Kdo musí vydávat výroční zprávu

Výroční zprávu jsou povinny vyhotovit ty společnosti, které musejí mít účetní závěrku ověřenou auditorem. Podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, a podle zákona č. 513/1991 Sb.

Kdo má povinnost sestavit účetní závěrku

Konsolidovaná účetní závěrka je ověřována auditorem. Povinnost sestavit konsolidovanou účetní závěrku má, za podmínek stanovených zákonem o účetnictví a prováděcími právními předpisy, účetní jednotka, která je obchodní společností a je ovládající osobou, s výjimkou ovládajících osob, které vykonávají společný vliv.

Kdo musí zveřejnit účetní závěrku

Ve sbírce listin ji musí zveřejnit účetní jednotky zapsané ve veřejných rejstřících, zejména v obchodním, a proto se povinnost týká především společností. Mikro a malé účetní jednotky zveřejňují rozvahu a přílohu k účetní závěrce ve zkráceném rozsahu.