Co se starým monitorem?

Co dělat se starým monitorem

Využijte kolektivní systém a zpětný odběr elektrozařízení

2005 všichni výrobci a dovozci elektrozařízení. V praxi to znamená, že starý počítač zaneste prodejci elektroniky, který je zapojený do kolektivního systému (Asekol, Ekolamp, Elektrowin atp.) nebo navštivte sběrný dvůr ve vašem městě.
ArchivPodobné

Co se starou elektronikou

První z nich je odvézt ho kterémukoliv prodejci elektroniky, který má povinnost se o likvidaci postarat. Druhou možností je počítač rozebrat a vytřídit jednotlivé části. Všechny elektronické komponenty můžete také odnést do červeného kontejneru.
Archiv

Kam vyhodit zakladni desku

V menším množství jej můžete vyhodit do směsného odpadu, ve větším objemu pak odvézt do sběrného dvora.

Kam vyhodit grafickou kartu

Sběrný dvůr. Do kontejneru na elektroodpad.

Jak nastavit externí monitor jako primární

Klepněte do nabídky Start > Nastavení > Systém > Displej. V tomto případě je externí monitor označen číslem 2 a obrazovka notebooku číslem 1. Abychom nastavili jako primární (hlavní) monitor externí monitor, je třeba tento monitor označit a poté zaškrtnout políčko u volby Nastavit tento monitor jako hlavní.

Jak přepnout monitor na notebooku

Když propojíte monitor a notebook pomocí vhodného kabelu, případně s použitím redukce, obraz se u některých notebooků automaticky přenese na monitor. V případě, že se tak nestane, zpravidla pomůže stisknutí klávesy Fn spolu se systémovou klávesou Fx, kde písmeno „x” značí číslo.

Co se starou lednici

Starý spotřebič můžeme odvézt do sběrného dvora nebo odevzdat na prodejně, kde kupujeme spotřebič nový. Prodejce je totiž ze zákonapovinen při koupi nového výrobku odebrat ten starý. Má to ovšem svá pravidla – výrobek musí být typově stejný nebo obdobný, nesmí být rozebraný a viditelně znečištěný.

Co se starým vysavačem

Drobné elektro vyhoďte do speciálních červených kontejnerů ASEKOL k tomu určeným – zařízení je pak bezpečně rozebráno a až z 90 % se recykluje. Do červených kontejnerů se vejdou spotřebiče do rozměrů 40 × 50 centimetrů, ty větší odvezte do sběrného dvora. Nejbližší kontejner naleznete na www.cervenekontejnery.cz.

Kam se vyhazuji peřiny

Do kontejneru na textil rozhodně nepatří znečištěné či mokré oblečení, polštáře, peřiny nebo koberce. S těmi musíte zamířit na sběrný dvůr.

Kam se starou pánví

HOUBIČKY A ŽÍNKY Směsný odpad. HRNCE, KASTROLY A PÁNVE Sběrný dvůr. Popřípadě směsný odpad. CHROMOVANÉ A POCHROMOVANÉ PŘEDMĚTY Sběrný dvůr.

Kam se starou myčkou

Každý má možnost odevzdat vysloužilý spotřebič také v obchodě s elektronikou. Obchodník jej musí vzít zdarma. Když nemá prostor, aby staré spotřebiče skladoval, musí vám poradit, kam jej odevzdat – nejspíš to bude nejbližší sběrný dvůr.

Jak se zbavit elektroniky

Při koupi nového spotřebiče je možné do obchodu přinést vysloužilý spotřebič a ten jim tam nechat. Zákazník v ceně za nový výrobek totiž platí tzv. recyklační poplatek, který ho k výměně kus za kus opravňuje. Tuto možnost dokonce nabízí i většina e-shopů.

Jak pracovat se dvěma monitory

Nastavení dvou monitorů na WindowsVyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak přepínat monitory

Mezi režimy zobrazení přepínejte klávesovou zkratkou Win+P .

Stačí zapojit monitor do příslušného portu na počítači a Windows by na něj měl automaticky rozšířit plochu. Nyní můžete přetahovat windows mezi monitory. Pouze obrazovka počítače — Používá se pouze primární monitor (1).

Jak připojit starší monitor

Pokud připojujete zařízení s více než jedním monitorem pomocí DisplayPortu, ať už pomocí konektoru DP, miniDP nebo USB-C, můžete buď použít splitter, nebo pokud to umožňuje monitor, propojit první monitor s výstupem z grafiky počítače nebo notebooku a další monitor připojit pomocí Daisy-Chainu k výstupu z předchozího …

Jak propojit notebook s monitorem bez HDMI

Spočívá v tom, že notebook (nebo spíše ultrabook) připojíte přes USB-C s Display Portem nebo Thunderboltem pouze k jednomu monitoru a ten propojíte s druhým monitorem. Toto připojení notebooku k monitoru (primárnímu) a z něj k druhému (sekundárnímu), může vyjít levněji než zakoupení dokovací stanice.

Co se starým mrazákem

Každý má možnost odevzdat vysloužilý spotřebič také v obchodě s elektronikou. Obchodník jej musí vzít zdarma. Když nemá prostor, aby staré spotřebiče skladoval, musí vám poradit, kam jej odevzdat – nejspíš to bude nejbližší sběrný dvůr.

Co se starou prackou

Větší elektrospotřebiče je možné odevzdat ve sběrný dvorech. Společnost REMA Systém nabízí občanům bezplatný svoz elektroodpadu přímo z domácnosti. Nechat odvézt si můžete například starou pračku, ledničku, televizi či vysloužilou autobaterii. Menší elektrospotřebiče je nutné zabalit do krabice.

Kam vyhodit Powerbanku

Elektrozařízení nesmí být odstraňována spolu se směsným odpadem, ale musí být odkládána na místech k tomu určených, tj. ve sběrných dvorech nebo místech jejich zpětného odběru (viz výše). Uvedená zařízení a odpady budou dále využity k výrobě nových zařízení.

Kam vyhodit záchodové prkénko

s plastem, jinde můžete najít kontejnery na kovy na sběrných hnízdech, další možností je kovy odevzdat ve sběrném dvoře. Kovy větších rozměrů můžete odkládat na sběrné dvory nebo do nejbližších sběrných surovin/kovošrotů. Nepatří do směsného odpadu.

Co se starou keramikou

4) Keramika a porcelán

Lidé mají často tendenci vyhazovat s použitým nebo rozbitým sklem i poškozenou keramiku nebo porcelán do stejného kontejneru na sklo. Porcelán nebo keramika ale NENÍ sklo a tedy do zelené či bílé popelnice nepatří. Můžete je hodit do černého kontejneru.

Kam se hází krabice od mléka

Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Kam vyhodit šicí stroj

V PLANEU sbíráme do označených kontejnerů nefunkční elektrospotřebiče z domácností, např. jako jsou žehličky, rychlovarné konvice, mixéry, šicí stroje, mlýnky, fény apod.

Co nepatří do elektroodpadu

Jedná se o kalkulačky, sluchátka, mobilní telefony, mixéry, fény, elektrické hračky a tak podobně . Naopak tam nepatří televizory, monitory, zářivky a úsporné žárovky (z toho důvodu, že se může sklo rozbít a pak ztížit manipulaci s elektroodpadem). Také tam nepatří zdravotnický materiál, komunální odpad nebo bio odpad.

Co se starou konvici

Každý má možnost odevzdat vysloužilý spotřebič také v obchodě s elektronikou. Obchodník jej musí vzít zdarma. Když nemá prostor, aby staré spotřebiče skladoval, musí vám poradit, kam jej odevzdat – nejspíš to bude nejbližší sběrný dvůr.