Co se sází v červenci?

Co se dá zasadit v cervnu

Právě v červnu tedy můžete začít sázet převážně listovou zeleninu, ale můžete také vsadit i na některé druhy zeleniny kořenové a plodové. Vaší jistotou tedy bude například listový špenát, mrkev, roketa, červená řepa, černá ředkev, ředkvičky, hrášek, hlávkové zelí, pekingské i čínské zelí, raná kedlubna.
Archiv

Co vysévat a vysazovat v červenci

V červenci můžete vysít mrkev, černou ředkev, červenou řepu, kedluben, zeleninový fenykl, brokolici, endivii, mangold i špenát a sklizně se spolehlivě dočkáte.

Co vysévat v červenci a srpnu

Výsev červenec a srpenšpenáty,rukolu,polníček,pack choi,různé druhy asijské listové zeleniny jako třeba red giant, mizuna,ředkvičky.a samozřejmě další druhy zeleniny, které se osvědčily.
Archiv

Co se dá sázet v létě

Co zasadit v červenci a srpnu

V letní sezóně toho můžete stihnout ještě opravdu hodně. Zasadit se dají například keříčkové fazole, saláty „baby leaf", zelí, japonské ředkve nebo třeba špenát.
Archiv

Jaké bylinky sázet v červnu

Na výsluní patří aromatické siličnaté bylinky, jako je šalvěj, yzop, saturejka či rozmarýn, na vlhké místo máta a libeček. Do kypré zahradní půdy, třeba na okraje zeleninových záhonů nebo vedle letniček, vysaďte bazalku či majoránku.

Co můžu ještě zasadit

Vlastní zeleninu pak budeme sklízet po celý podzim či časně zjara.Salát. V srpnu je stále vhodný čas na výsev salátů.Štěrbák. Listovou zeleninu podobnou salátu můžeme vysít na venkovní záhony pod netkanou textilii, nebo do skleníku či pařeniště.Špenát.Šrucha zelnáČekanka salátováŘedkvičky.Cibule.Kapusta.

Co dělat na zahradě v červenci

V červenci si užíváme bohatou úrodu – sklízíme třešně a višně, meruňky, mirabelky, maliny, rybíz, angrešt, letní jablka a další ovoce. Jahodníky po sklizni seřízneme nebo alespoň zbavíme starých listů, můžeme také od starších rostlin odstřihnout zakořeněné šlahounové odnože a s kořenovým balem je přesadit.

Kdy sklízet zeleninu ráno nebo večer

Náš COMPO tip pro sklizeň

Optimální doba pro sklizeň zeleniny je ve slunných dnech, kdy se odbourá nejvíce dusičnanů. Bylinky ovšem v poledním horku částečně ztrácejí své aroma. Proto je sbírejte raději dopoledne.

Co dát na záhon po česneku

pekingské zelí, černá ředkev, japonská ředkev, ředkvičky.

Kdy začít sázet zeleninu

Duben: Vyséváte na záhony zeleninu (mrkev, saláty, červenou řepu, černou ředkev, hrách). Vysazujete aromatické byliny (tymián, majoránku, šalvěj, rozmarýn…). Květen: Po zmrzlých vysazujete na záhony okurky, cukety, dýně, rajčata, papriky, lilky. Pro pozdní sklizeň vyséváte mrkev, saláty, červenou řepu.

Co sklízíme v červnu

V červnu si na zahradu můžete chodit jako do obchodu. Přetéká hojností. Do proutěného košíku pokládejte hlávkové saláty a nejrůznější listovou zeleninu, například rukolu nebo polníček. Sklízejte kedlubny, vytahujte první karotky, ředkve a poslední ředkvičky.

Kdy sázet bylinky do záhonu

Kdy sít či sázet

Bylinky je ideální zasadit ve chvíli, kdy se již venkovní počasí trochu ustálilo. Ideálně tedy koncem března nebo začátkem dubna.

Jaké květiny sázet v červenci

Květiny na zahradě v červenci

Pokud jste u pergoly vyseli popínavé letničky jako třeba hrachory, svlačce nebo okrasné fazole, právě teď vám budou nádherně kvést a vonět. Truhlíkové letničky i kvetoucí trvalky bychom měli jednou týdně přihnojovat výživou s obsahem fosforu a draslíku.

Co s čím sázet tabulka

My je tu pro vás máme:červená řepa, salát X špenát.zelí X jahody.kapusta kadavá X růžičková kapusta.okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.fazole X fenykl.šalotka X hrách, fazole.

Co kvete v červenci na zahradě

Kvete mateřídouška úzkolistá, dobromysl obecná i levandule, jejíž usušené kvítky provoní naše skříně. A letničky – afrikány, ostálky, hledíky, měsíčky, rudbékie, astry čínské, netýkavky, lichořeřišnice, krásenky a jiné – pořádají v červenci skutečný karneval barev.

Kdy sklízet rajčata ráno nebo večer

Jak a kdy rajčata sklízet Rajčata můžete trhat prakticky kdykoli, ale když se je rozhodnete zavařovat nebo jinak tepelně upravovat, pro sklizeň je nejvhodnější časné ráno.

Co lze sázet vedle česneku

Co zasadit vedle česneku: Mrkev Cibule Pórek Kopr Salát Hrášek Rajče Paprika ŘedkvičkyMrkev.Cibule.Pórek.Kopr.Salát.Hrášek.Rajče.Paprika.

Které plodiny se nesnášejí

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.

Jak střídat plodiny na zahradě

Jednoduchá pravidla střídání

Každý rok obměňujte plodiny na záhonech podle následujících principů: plodovou zeleninu (sklízíme její plody nad zemí) střídejte s takovou, která má plody pod zemí (kořenovou) úzkolistou zeleninu (především všechny cibuloviny) střídejte se zeleninou se širokými listy.

Co se sklízí v červenci

V červenci si užíváme bohatou úrodu – sklízíme třešně a višně, meruňky, mirabelky, maliny, rybíz, angrešt, letní jablka a další ovoce. Jahodníky po sklizni seřízneme nebo alespoň zbavíme starých listů, můžeme také od starších rostlin odstřihnout zakořeněné šlahounové odnože a s kořenovým balem je přesadit.

Které bylinky se nesnesou

Bylinky, které se vyplatí pěstovat společně

Majoránka – podobně jako tymián je vhodná ke všem druhům bylinek i ostatních rostlin. Dobromysl + kopr a fenykl – všechny tyto bylinky se podporují v růstu navzájem a nekonkurují si. Kopr + pažitka – vedle sebe na vlhkém a slunném stanovišti, nekonkurují si.

Jak udělat záhon na bylinky

Základní zásady při zakládání bylinkového záhonu

Zásadně vybíráme slunné stanoviště, většině bylinek se nejvíce daří na slunci. Stanoviště by též mělo být co nejblíže domu, abyste to pro své bylinky neměli daleko. Volte stanoviště raději závětrné, nejlépe u stěny domu, která se slunečním zářením zahřívá.

Co v červenci do truhlíku

Do zastíněných truhlíků můžete zasadit třeba begonie, které si svou krásou v ničem nezadají s růžemi, nebo pivoňkami. Další květinou, upřednostňující stín je fuchsie, nebo balzamína. Všechny vyjmenované druhy mají spoustu barevných variant, takže vám nic nebrání v tom, abyste se blýskly nádherně rozkvetlými truhlíky.

Co se může sázet po česneku

Na záhonech, kde rostl česnek, můžete vysadit velké sady cibule na zelení. Na záhony s česnekem se také doporučuje sázet jahody. Na záhonech, ze kterých jsou cibule odstraněny, můžete zasadit ředkvičky a také kopr. Dá se vysadit i na česnekové záhony.

Jaké květiny rostou v červenci

Kvete mateřídouška úzkolistá, dobromysl obecná i levandule, jejíž usušené kvítky provoní naše skříně. A letničky – afrikány, ostálky, hledíky, měsíčky, rudbékie, astry čínské, netýkavky, lichořeřišnice, krásenky a jiné – pořádají v červenci skutečný karneval barev.