Co si koupit na Sardinii?

Co ochutnat na Sardinii

Speciality sardinské kuchyně

Acciughe ripiene Čerstvé sardelky s pikantní náplní, zapečené se sýrem a chlebovými drobky.
Kordula Klobásy nebo špízy z ovčích nebo kůzlečích vnitřností.
Crabiddu Kůzle.
Fregula Polévka z pšeničné krupice.
Maccarones furriaos Těstoviny s čerstvým sýrem, pokrm pastevců.

Co si privest ze Sardinie

Chcete-li si přivézt ze Sardinie typický suvenýr či dárek, nevynechejte originální výrobky sardského řemeslnictví – tkalcovství koberců (tappeti sardi), řezbářství, šperkařství (filigrán, šperky z červeného korálu, ručně vyráběný prsten Fede Sarda), výrobky z korku, sardské nože (coltelli sardi).

Jak se prezdiva Sardinii

„Karibik Středomoří“ je ostatně další přezdívka, kterou si Sardinie vysloužila. Ostrov má bohatou historii, střídali se tu vládci ze všech možných říší a států Středomoří. Bylo to právě střídání různých vlivů, které vytvářelo zdejší kulturu a formovalo národ Sardů.

Co navštívit na severu Sardinie

Pokud se chystáte navštívit severní Sardinii, pak snad ani nelze vynechat túru po mysu Capo Testa. Tento kousek pevniny propojený se zbytkem ostrova jen úzkou šíjí mezi nádhernými plážemi oplývá přírodními úkazy i stopami dávné historie. Po příjezdu vás cesta zavede na pláž jménem Zia Culumba.

Co je typické pro Itálii

Kultura a zvyky v Itálii jsou ovlivněné polohou tohoto státu. Italové jsou typickými jižany – jsou spontánní, hlasití, velmi živě gestikulující, trochu líní a milující posezení s přátely. U takových posezení nikdy nechybí dobré jídlo, víno a zábava. Smyslem všeho je dolce vita aneb sladký život.

Kdy nejlepe na Sardinii

Nejlepší doba k návštěvě Sardinie jsou měsíce od dubna do června, tedy od Velikonoc.

Jak se mluví na Sardínii

Region má rozlohu 24 100 km² a přes 1,6 miliónu obyvatel. V regionu se mluví kromě italštiny také sardinštinou a ve městě Alghero katalánštinou.

Co se pěstuje na Sardinii

Horská krajina s vrcholky přes 1800 metrů ukrývá malá městečka a vesnice, v nichž lidé žijí v rytmu předchozích generací. Po staletí je tu hlavním způsobem obživy zemědělství, především pěstování vinné révy. Dlouhou tradici zde má také chov ovcí, z jejichž mléka se vyrábí vynikající sýr.

Jaké je moře na Sardinii

Sardinie je po Sicílii druhý největší ostrov ve Středozemním moři a jeden z 20 regionů Itálie. Nachází se západně od italského poloostrova, jižně od francouzského ostrova Korsika.

Jak se mluví na Sardinii

Hlavním městem je Cagliari ležící na jižním pobřeží ostrova. Sardinie je od roku 1948 autonomní oblastí Itálie se zvláštním postavením a dále se dělí na čtyři provincie: Cagliari, Sassari, Oristano, Nuoro. Úředním jazykem je italština, 80 % obyvatel užívá kromě italštiny také sardinštinu.

Jaká část Sardinie je nejlepší

Severní pobřeží je známé svými vysněnými plážemi a je velmi oblíbené u turistů. Jižní pobřeží je méně členité a má krásné dlouhé písečné pláže. Je to méně turistické pobřeží, méně frekventované, a proto autentičtější než severní pobřeží.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jakou si dát pizzu v Itálii

Češi pizzu milují, ale je těžké přímo specifikovat, kterou mají nejraději. Lze říci, že mezi nejoblíbenější patří klasická Margherita a Capriciosa, nebo prostě klasika šunka a sýr. Dalšími velmi oblíbenými jsou pizza Messicana, Pepperoni, Calzone Primavera, Carpaccio, Diavola.

Kde fouká na Sardinii

Jižní pobřeží

Jih Sardinie nabízí dlouhé písčité pláže zasazené do nádherné přírody. Můžete se nechat zlákat například plážemi ležícími na západ od městečka Chia. Táhnou se dlouhé kilometry a od západu je chrání mys Capo Teulada. Písek tu často tvoří rozsáhlé duny a občas i jezírka, kde můžete spatřit plameňáky.

Jak nejlépe cestovat na Sardinii

Nejznámější částí a nejnavštěvovanější bohatými turisty a Jet Set je Costa smeralda která vede z Porto Cervo do Porto Rotondo v Severovýchodní Sardinie. Cette smaragdové pobřeží se svými rajskými plážemi s tyrkysovou vodou, žulovými zátokami a krásnými zátokami připomíná nejkrásnější pobřeží Korsiky.

Kdy jet na Sardinii

Pokud se chcete vyhnout největším davům, doporučujeme na Sardinii vyrazit od dubna do června nebo od půlky září do října. Vedlejší sezona nabízí proměnlivé počasí a chladnější moře, ale na rozdíl od hlavní sezony se výborně hodí pro pěší turistiku a cyklistiku.

Jaké moře je u Sardinie

Sardinie je po Sicílii druhý největší ostrov ve Středozemním moři a jeden z 20 regionů Itálie. Nachází se západně od italského poloostrova, jižně od francouzského ostrova Korsika.

Kde se koupat na Sardinii

21 nejkrásnějších pláží na SardiniiCosta Smeralda. Písčitá plážLa Maddalena. Ostrov, Písčitá plážPláž Piscinas. Písčitá plážChia. Letovisko.Cala Mariolu. Oblázková plážCala Brandinchi. Písčitá plážCala Luna. Písčitá plážCala Gonone. Letovisko.

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Jak jsou drahe potraviny v Itálii

Oproti České republice jsou ceny potravin v Itálii dražší o 22 %. Ušetříme tam jenom výjimečně, například za oleje, tuky a nápoje. Vyrazíme do zahraničí, abychom změnili prostředí, protáhli tělo a osvěžili hlavu.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Kdy je nejlepší jet na Sardinii

Nejlepší doba k návštěvě Sardinie jsou měsíce od dubna do června, tedy od Velikonoc.

Jak nejlevněji na Sardinii

Let do oblasti Sardinie

Nejlevnější let 1 937 Kč, Alghero
Nejlevnější měsíc k odletu září
Průměrná délka letu z letiště Česko 2 hod. 10 min.
Letiště, ze kterého se dostanete nejlevněji Praha
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings

Jak se žije na Sardinii

Na Sardinii žije asi 1,6 mil. obyvatel, z nichž 80 procent mluví sardinštinou, řečí podobnou italštině. Je velmi obtížné se mimo turistická střediska domluvit jinými jazyky. Ceny se velmi podobají pevninské Itálii, obecně lze říci, že sever ostrova je dražší, jih levnější.

Kdy se dá koupat na Sardinii

Moře je na koupání od června do října, kdy je teplota vody nejvyšší, a to mezi 20 a 25 °C.