Co si vzít na výstavu
Co si vzít na výstavu:očkovací průkaz nebo pas s platným očkováním proti vzteklině,průkaz původu psa,vstupní list,výstavní vodítko,skládací židli (kvůli pohodlí při čekání u kruhu),potřeby pro psa (miska, pamlsky, pelíšek hračka, vodítko, obojek),občerstvení,dobrou náladu.
Co naučit psa na výstavu
Příprava na výstavy obnáší nácvik chodu ve výstavním kruhu, výstavního postoje, ukázka chrupu a další předvedení psa. Dále zahrnuje také důležité tipy a postřehy k vystavování, od vhodného oblečení vystavovatele po výběr výstavního vodítka. Na každou výstavu by měla jít dvojice připravená a seznámena s tím, co je čeká.
Archiv
Co musí umět pes na výstavě
Výstavní postoj
Není to jediná věc, kterou musí váš pes umět – důležitý je také pohyb psa, bezproblémové ukazování zoubků a u psů také probíhá kontrola varlat. Výstavní pes by proto měl být zvyklý, že na něj sahají cizí lidé. Neměl by se u posuzování ohánět anebo být agresivní na ostatní psy nebo lidi.
Archiv
Jak naučit psa postoj na výstavu
Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.
Archiv
Jaké vodítko na výstavu
Pevné výstavní vodítko je vodítkem asi nejběžnějším. S točinkou (ta divná kovová věc) či bez ní. Vždy by však vodítko mělo obsahovat brzdičku, která musí plnit svoji funkci a opravdu brzdit. Z tohoto důvodu je lepší kupovat vodítko osobně či si je přímo vybrat a nechat si ho pak udělat od výrobce na míru.
Jak se přihlásit na výstavu
Na většinu výstav se lze přihlašovat pouze přes webovou stránku www.dogoffice.cz, kde zároveň naleznete seznam téměř všech konaných výstav v České republice. Zde se nejprve musíte zaregistrovat, vyplnit údaje o sobě a vašem pejskovi, přiložit naskenovaný rodokmen a poté se již můžete přihlašovat na libovolnou výstavu.
Jak začít s výstavou psa
Poprvé můžete na výstavu už se štěňátkem od 4. měsíce věku. Na štěňátka se na výstavě berou ohledy a nemusíte se bát, že by se po vás chtělo něco, co nezvládnete. Samozřejmě ale i předvedení může mít vliv na umístění na výstavě a proto je dobré nastoupit do kruhu s pejskem, který se alespoň trochu umí předvést.
Kdy se psem na výstavu
Kdy vyrazit poprvé na výstavu Poprvé můžete na výstavu už se štěňátkem od 4. měsíce věku.
Jak to probíhá na Výstava psů
Pravidla ve výstavním kruhuV kruhu se pohybujte proti směru hodinových ručiček, tzv. na levou ruku.Výstavní vodítko držte v levé ruce a psa veďte po levé straně vašeho těla, tzn.Do hodnocení v kruhu patří posouzení pohybu, posouzení ve výstavním postoji a detailní prohlídka.Základní výstavní pohyb psa v kruhu je klus.
Jak a kdy začít s výstavou psa
Kdy vyrazit poprvé na výstavu Poprvé můžete na výstavu už se štěňátkem od 4. měsíce věku.
Kdy koupat psa před výstavou
Koupání nenechávejte na poslední den před výstavou, doporučujeme psa vykoupat dva tři dny dopředu, ať můžete poslední dny ladit detaily. Navíc srst po vykoupání kolikrát vypadá načechraně a né vždy je to žádoucí.
Co se dělá na výstavě psů
Co je to výstava psů Výstava psů je v podstatě přehlídka krásy příslušníků daného plemene, kde se hodnotí, jak moc pes odpovídá standardu FCI daného plemene. Tento pes pak dostane známku a může i získat různé tituly. Za tyto tituly pak získávají poháry, kokardy, popřípadě krmivo pro svoje psy.
Jak naučit psa vystavovat
Pevnému vystavování pak naučíme psa tím, že je např. zadržen na dlouhé šňůře a s povelem „stůj nebo stojíš “ ho nutíme ke klidu. Tím zamezíme vyražení zvěře. Pomalu docházíme k psovi, pochválíme ho a necháme ho chvíli vystavovat.
V jaké vodě koupat psa
Koupejte psy pouze psím šamponem. Používání přípravků určených pro lidi jim škodí. Kůže psa má totiž jinou hladinu pH a zbytečně byste ji dráždili. S péčí vám pomůžou například zbrusu nové šampony Fitmin For Life.
Co se hodnotí na výstavě psů
Výstava psů je v podstatě přehlídka krásy příslušníků daného plemene, kde se hodnotí, jak moc pes odpovídá standardu FCI daného plemene. Tento pes pak dostane známku a může i získat různé tituly. Za tyto tituly pak získávají poháry, kokardy, popřípadě krmivo pro svoje psy. Rozhodně ne peníze, jak si někteří lidé myslí.
Proč se nesmí koupat štěně
Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí.
Jak často by se měl pes koupat
Obecně se doporučuje koupat každých 14 dní – jednou za měsíc. Pozor však na správný výběr kosmetiky, pokud budete chlupáče koupat každé 2 týdny v přípravcích, které vysušují (například lidská kosmetika, nebo nevhodně zvolené psí šampony), hrozí více škody, než užitku.
Jak často mýt štěně
Nakrátko střiženou srst je vhodné umývat, pouze když je špinavá. Štěňata s krátkou srstí je třeba koupat v průměru dvakrát ročně a štěňata s dlouhou srstí je třeba koupat přibližně jednou za tři měsíce. Pokud má váš pes rád plavání, měli byste jeho srst po plavání opláchnout.
Kdy poprvé ostříhat psa
První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa.
Jak správně ostříhat psa který se brání
Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.
Jak často Strihat psa
Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů.
Jak oholit psa strojkem
Nejprve ostříháme hlavu pejska
Potom strojek nejprve zapněte a nechte pejska, aby si na zvuk strojku zvyknul. Nechcete mu přeci hned při první změně „outfitu“ nahnat strach. Poté pejska uchopte jemně za čumák a zajeďte strojkem k líčkům – postupujte směrem od uší k čumáčku. Strojek držte směrem k lebce psa.
Jak naučit psa manipulaci
Při nácviku základní manipulace u již dospělého pejska trénujte pomalu a opatrně. Nacvičujte ideálně po pořádné procházce, kdy je pejsek unavený a začínejte pomalým hlazením různých částí těla. Například hlazením tlapek pomalu přecházejte k jejich kontrole. Chválení a pamlsky platí v tomto případě dvojnásob!
Kdy nechat ostříhat psa
Je třeba začít brzy aby si štěně na manipulaci zvykalo. První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa. Občas mi zákazník přivede na první úpravu osmi měsíčního dorostence s argumentem, že se dříve psi stříhat nesmí.
Jak naučit psa otevřít tlamu
Jakmile psík otevře tlamu, natřete mu trochu paštiky na jazyk. Postupně je možné jemným tlakem přidržovat nos a pokládat maličké kousky krmení dále dozadu na jazyk. Vždy, když pejsek sám otevře tlamu, řekněte klidně určité slovo (např. „otevři“).