Co to je AI?

Co je to zkratka AI

Umělá inteligence – Artificial intelligece (AI) – je schopnost strojů napodobovat lidské schopnosti, jako je uvažování, učení se, plánování nebo kreativita.

Jaké jsou typy AI

Typy umělé inteligence:Softwarová: virtuální asistenti, software pro analýzu obrazu, vyhledávače, systémy rozpoznávání řeči a obličeje.Zabudovaná umělá inteligence: roboti, autonomní auta, drony, internet věcí (IoT).
ArchivPodobné

Co umí AI

AI dokáže provádět širokou škálu úkonů, včetně překládání jazyků, generování obrázků a fotografií, úpravy zvuků a mnoha dalších akcí. Tyto schopnosti AI významně usnadňují život lidem a umožňují jim vyřešit mnoho běžných úkolů rychleji a efektivněji.
Archiv

Co je umělá inteligence AI

Definice umělé inteligence se různí, ale všechny se shodují v tom, že to je program, který simuluje lidské myšlení a akce. Pojem se také používá pro stroje a programy vykazující činnosti spojované s inteligencí, jako je učení se a řešení problémů.
Archiv

Kdo vymyslel AI

Jako mnoho jiných věcí, i umělá inteligence vznikla dřív, než se tak jmenovala. Za zlomový moment se pokládá rok 1943, kdy profesor Warren McCulloch se svým supertalentovaným studentem Walterem Pittsem na chicagské univerzitě navrhli matematický model nervové buňky – neuronu.

Jak vznikla AI

Počátky této idey lze nalézt již v teoriích antických filosofů, kteří se snažili objevit podstatu lidské mysli. Historie umělé inteligence, tak jak ji známe dnes, se ovšem začala psát až v první polovině 20. století, kdy již existovaly programovatelné stroje a první počítače.

Co vše umí umělá inteligence

Obecně je umělá inteligence schopnost strojů napodobovat lidské činnosti – přemýšlení, učení se, predikce, kreativní práce nebo rozhodování a plánování. Artificial Intelligence se zkrátka chce co nejvíc přiblížit lidské inteligenci a dosahovat stejných, nebo aspoň podobných výsledků jako my lidé.

Jak vzniklo AI

Jako mnoho jiných věcí, i umělá inteligence vznikla dřív, než se tak jmenovala. Za zlomový moment se pokládá rok 1943, kdy profesor Warren McCulloch se svým supertalentovaným studentem Walterem Pittsem na chicagské univerzitě navrhli matematický model nervové buňky – neuronu.

Jak se zeptat AI

V praxi se stačí ChatGPT například zeptat, co s daným výrazem souvisí, jaká má synonyma, opozita nebo jaké idiomy by třeba k tématu vymyslel.

Jak vyzkoušet ChatGPT

Chcete si ChatGPT vyzkoušet Pro přístup k ChatGPT si musíte vytvořit účet na webových stránkách OpenAI. Bude po vás požadovat e-mail a telefonní číslo a hlavní důvod, proč chcete OpenAI používat, ať už pro výzkum, vývoj aplikací nebo pro osobní použití. Po registraci se vraťte na stránku ChatGPT a začněte.

Kde chatovat s AI

Deeply Chat používá pokročilou umělou inteligenci, která zpracovává odpovědi na dotazy, které jí zadáte. Technologie je vycvičená na více než trilionu textů a pracuje na nejpokročilejší technologii na světě GPT – 4, poskytne tedy relevantní odpovědi na libovolné téma, které Vás napadne.

Kdo je majitel OpenAI

Založili ji Elon Musk a Sam Altman v roce 2015. Organizace se zaměřuje na „volnou/otevřenou spolupráci“ s dalšími institucemi a výzkum zachováváním svých patentů výzkumu otevřeným veřejnosti.

Jak mluvit s umělou inteligenci

V praxi se stačí ChatGPT například zeptat, co s daným výrazem souvisí, jaká má synonyma, opozita nebo jaké idiomy by třeba k tématu vymyslel. Umělá inteligence zatím lidskou práci v public relations nenahradí. Člověk je a bude mozkem, hybatelem a manažerem komunikaCE.

Jak funguje AI Chat

Jednoduše řečeno, uživatel napíše svou otázku a chatbot odpoví. Pokud se uživatel zeptá na otázku “X”, chatbot musí napsat odpověď “X”. Uživatel tedy nemusí ani vědět, že si nepíše s člověkem. Chatbot své odpovědi píše na základě toho, jak vyhodnotí dotaz uživatele.

Jak komunikovat s AI

Dávat konkrétní doporučení je velmi těžké. V případě práce s textem se hojně využívá ChatGPT, který má ale tendenci si vymýšlet a uvádět nepravdivá fakta. Vhodnou alternativou tak jsou nástroje, které svá tvrzení zdrojují, jako Bing chat, Perplexity či Copy.ai.

Kdo stojí za OpenAI

OpenAI
Zakladatel Elon Musk, Sam Altman, Ilya Sutskever, Greg Brockman, Wojciech Zaremba a Andrej Karpathy
Vznik 8. prosince 2015
Právní forma Delaware corporation
Sídlo San Francisco, Spojené státy americké (Pioneer Building)

Jak funguje OpenAI

Chat Open AI umožňuje uživatelům vést konverzaci s umělou inteligencí, která je schopna rozpoznat a interpretovat přirozenou řeč a poskytnout odpovědi na různé otázky a dotazy. Tento nástroj využívá hluboké učení a neuronové sítě k učení se zkušeností a zlepšování svých schopností.

Jak si vyzkoušet AI

Se zveřejněním pokročilé verze ChatGPT v listopadu 2022 se nedlouho poté začaly objevovat i první nástroje pro detekci, zda je autorem textu člověk, nebo stroj. Samotná OpenAI společnost, která vytvořila nástroj ChatGPT, jeden takový nabízí k vyzkoušení (https://platform.openai.com/ai-text-classifier5).

Kdo vlastní OpenAI

Založili ji Elon Musk a Sam Altman v roce 2015.

Jak vyuzivat AI

5 praktických tipů jak využívat umělou inteligenciCopywriting. Jedním z oborů, u kterého se postupně rozvíjí možnost využití AI je copywriting.Online marketing. Už dnes se AI často používá v zákaznické podpoře.Účetnictví a právní služby.Analýza dat.Programování

Jak chatovat s AI

Chatujte s nejpokročilejší umělou inteligencí (AI). GPT-4 je nejlepší a nejvýkonější model současnosti. Můžete zadávat nesouvisející dotazy, podněty, příkazy nebo souvisle komunikovat s AI. V případě, že chcete, aby AI doplnila pokračování, jednoduše ji dejte příkaz "pokračuj".

Kdo vymyslel ChatGPT

ChatGPT

Vývojář OpenAI
První vydání 30. listopadu 2022
Aktuální verze ChatGPT May 24 Version (24. května 2023)
Platforma webový prohlížeč API iOS
Typ softwaru prototyp, generativní umělá inteligence, proprietární software, conversational AI, velký jazykový model a Chatbot

Jak funguje ai Chat

Jednoduše řečeno, uživatel napíše svou otázku a chatbot odpoví. Pokud se uživatel zeptá na otázku “X”, chatbot musí napsat odpověď “X”. Uživatel tedy nemusí ani vědět, že si nepíše s člověkem. Chatbot své odpovědi píše na základě toho, jak vyhodnotí dotaz uživatele.

Co znamená GPT Chat

Chat GPT je inovativní technologie, která přináší revoluci v oblasti interakce mezi lidmi a umělou inteligencí. Tento pokročilý systém je založen na architektuře GPT-3.5, vyvinuté společností OpenAI, a umožní vám komunikovat s umělou inteligencí pomocí textového rozhraní.

Co to je Chat bot

Chatbot (nebo také chatovací robot) označuje počítačový program, který je vytvořený za účelem automatizované komunikace.