Co to je bambucké máslo?

Na co je dobré bambucké máslo

Má antibakteriální a protizánětlivé účinky

I v tomto případě můžete použít neutrální zázrak jménem bambucké máslo, které má jak antibakteriální, tak i protizánětlivé účinky. Osvědčeným pomocníkem je u spálenin, odřenin, jizev a v neposlední řadě jej oceníte také v létě, při boji se štípanci po hmyzu.
Archiv

Jak správně používat bambucké máslo

Je aktivní jak na kůži, tak na vlasových vláknech. Můžete jej tedy aplikovat přímo na kůži a vlasy, aniž byste po aplikaci viděli mastný zbytek. Díky svým změkčujícím vlastnostem je bambucké máslo také vynikajícím prostředkem k ošetření pleti po silném opalování.

Jak voní bambucké máslo

Bambucké máslo totiž úplně přirozeně voní po čokoládě, vanilce a oříšcích. Jeho vůně je hřejivá a krémová. Můžete se do něj zabalit od hlavy až k patě – funguje totiž jako výborné mazání na celé tělo, včetně obličeje či jako výborná maska na vlasy, ale s bambuckým máslem si můžete i uvařit.

Jak se vyrábí bambucké máslo

Sběr plodů probíhá v brzkých ranních hodinách od června do září. Po sběru se ořechy ručně loupou, vaří a suší na slunci. Až po zbavení všech tvrdých vrstev se drtí na drobné kousky. Ty se opakovaným pražením, namáhavým třením a proplachováním vodou pomalu mění v bambucké máslo, jak ho známe.
Archiv

Jak rozpustit bambucké máslo

Nejprve jsem nechala v troubě rozpustit bambucké máslo při teplotě 40°C (Trouba se mi v tomto případě osvědčila lépe než vodní lázeň, protože v ní snadněji udržím nízkou teplotu.) Trvá to trochu déle, ale bambucké máslo si díky nízké teplotě zachová všechny živiny.

Jaké vitamíny obsahuje bambusové máslo

Krém udrží tvou pleť mladou a nakopne ji k životu – obsahuje přírodní antioxidační látky – vitamíny A, E, F a nenasycené mastné kyseliny, které skvěle hydratují pokožku.

Jak se vytvoří krém z bambuckého másla

Postup výroby:Ve vodní lázni rozehřejeme 40g bambuckého másla.Jakmile je máslo v tekutém stavu, vypneme sporák a přidáme 2 lžíce nosného oleje.Vše znovu promícháme.Pár minut necháme odpočívat a poté vložíme celou nádobu do lednice, kde necháme směs ztuhnout přibližně po dobu jedné hodiny (maximálně dvě hodiny).

Odkud je bambucké máslo

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.

Jak dlouho vydrzi bambucké máslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení.

Jak skladovat bambucké máslo

Bambucké máslo začíná měknout při teplotě 36 stupňů a pokud se teplota ještě zvýší, může zcela roztát. Pokud venkovní teplota dosahuje 36 stupňů, je lepší bambucké máslo skladovat v lednici, kde se tání zcela zabrání. Upozorňuji ale, že se tímto může trochu pozměnit struktura – bude tvrdší a bude se vám hůře roztírat.

Jak si doma vyrobit bambucké máslo

máslo spolu s olejem dejte do misky zahřejte ve vodní lázni – dokud máslo částečně nepovolí (nerozpusťte ale máslo úplně) vyndejte z vodní lázně a můžete přidat esenciální olej. pusťte se do šlehání – šlehejte dokud nezačně být máslo nadýchané (jako když šleháte šlehačku) a neznásobí svůj objem.

Jak si vyrobit vlastní krém

Pleťový krém: olej, který přispěje k výživě pleti, výluh z bylin (odpovídající potřebám pleti) nebo destilovanou vodu a pojivo, kterým může být včelí vosk, lanolin nebo třeba kukuřičný škrob. „Tyto tři složky se spojí vyšleháním a vznikne příjemný krém.

Co to je Shea

česky Shea neboli Karité máslo. Shea neboli Karité je jednou ze zásadních ingrediencí našich výrobků. Původ této suroviny najdeme v Senegalu, kde právě dostává i své jméno. V naší republice ho můžeme znát pod názvem máslovník africký, ale jde spíš o odborné pojmenování, které není tak libozvučné.

Jak uchovávat bambucké máslo

Bambucké máslo skladujte mimo dosah slunečního záření a v chladu. Nenechávejte ho u okna, blízko sporáku či topení. Neskladujte ho v koupelně, za oknem, u topení – výkyvy teplot a sluneční paprsky jeho trvanlivost (a i jeho úžasné účinky) zásadně zkrátí. A kde ho tedy skladovat

Jak skladovat Bambucke maslo

Bambucké máslo začíná měknout při teplotě 36 stupňů a pokud se teplota ještě zvýší, může zcela roztát. Pokud venkovní teplota dosahuje 36 stupňů, je lepší bambucké máslo skladovat v lednici, kde se tání zcela zabrání. Upozorňuji ale, že se tímto může trochu pozměnit struktura – bude tvrdší a bude se vám hůře roztírat.

Jak dlouho vydrzi Bambucke maslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení.

Jak se pozná zkažené máslo

Žluklé, tedy zkažené máslo se pozná podle nevábné vůně a natrpklé chuti. V českých průmyslových podmínkách se máslo vyrábí ze sladké smetany, zakysanou smetanu jako základní surovinu používají spíše menší zpracovatelé. Je-li použita, nese někdy máslo označení selské, které však legislativa nijak nedefinuje.

Jak se dělá krém na dort

Tip: Velmi jednoduchá formulka na pudinkovo máslový krém je: 1 pudink, 1 vanilkový cukr, 100g moučkového cukru, 250 g másla a 250 ml mléka. Pudink s cukry uvařte a vmíchejte do něj máslo ještě zahorka. Nechte zchladnout v lednici na pár hodin a pak vyšlehejte.

Co je Butyrospermum

Bambucké máslo je polotuhý, máslovitý rostlinný tuk. K pokožce šetrné bambucké máslo se používá především ke zlepšení konzistence. Zanechává na pokožce jemný film, který má vyhlazující vlastnosti a zachovává vlhkost pokožky.

Co to je shea butter

Bambucké máslo se získává z jader oříšků posvátného afrického stromu Shea. Bambucké máslo patří díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin, vosků a vitamínů mezi nejluxusnější kosmetické suroviny. Velice rychle se vstřebává a pokožku dokonale hydratuje, vyživuje, zvyšuje pružnost a vláčnost.

Co je to mascarpone

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Co to je shea

Máslovník africký (Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum parkii), také zvaný strom karité nebo shea, je opadavý strom z čeledi zapotovité a jediný zástupce rodu Vitellaria. Roste v pásmu savan západní a střední Afriky.

Co je Máslovník africký

Máslovník africký, také zvaný jako “karité” nebo “shea”, je strom z čeledi zapotovitých (Sapotaceae). Máslovník je opadavý strom vyrůstající v průměru do 15 metrů. Má široké obvejčité holé listy tmavozelené barvy rostoucích na koncích větví.

Co to je ricotta

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená „převařený“) vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku.