Co to je botnet?

Jak funguje botnet

Jak Botnet funguje

rozesláním velkého množství nevyžádané pošty (spamu) obsahující škodlivý kód – bota. Jakmile je zařízení botem (může se jednat o druh síťového červa) napadené, začíná pracovat prakticky autonomně a uživatel zařízení o něm nemá sebemenší tušení.
Archiv

Co je to DDoS

Zkratka DDoS znamená „Distributed Denial of Service“ a vystihuje cíl útočníků i způsob provedení útoku. Cílem je odepřít nebo znepřístupnit nějakou službu legitimním uživatelům (=denial of service). Pod službou si můžeme představit webovou stránku, aplikaci nebo e-shop.

Co je to malware

Termín malware je kombinací dvou slov – malicious, což znamená škodlivý, a software. Do kategorie malware řadíme veškerý škodlivý kód, přičemž nezáleží na způsobu, jakým napadá počítače, ani na chování nebo na výsledku jeho činnosti.

Jak souvisí DDoS útoky s botnetem

Jak probíhá DDoS útok Pachatelé vyžívají k útoku koordinovanou síť distribuovaných kompromitovaných zařízení (tzv. botnet síť tvořenou zombie počítači). S využitím řídících serverů (C&C = Command and Control) posílají přes botnet na dálku nevyžádané požadavky v řádu až terabitů za sekundu.

Jak funguje DoS

DoS neboli Denial of Service – odmítnutí služby, je způsob útoku, který způsobí, že prostředky počítače nebudou pro uživatele dostupné. Komunikace mezi uživateli je přetížená a přestává fungovat. Počítače napadené DoS útoky je obvykle nutné restartovat.

Co je to Ransomware

Ransomware je malware, který vám zašifruje soubory nebo vám znemožní používat počítač, dokud nezaplatíte výkupné. Pokud je počítač připojený k síti, ransomware se taky může rozšířit do dalších počítačů a úložišť v síti.

Jak se zbavit virů v těle

Bojovat s virem pomáhá imunita vrozená i získaná

Pro neprostupnost epitelových buněk, které dýchací cesty vystýlají, jsou nezbytné právě vitamíny C a D, ale také zinek.

Co je ochrana DoS

Jak funguje ochrana před DoS A “denial-of-server” (odepření služby) je typ útoku, jehož cílem je znefunkčnit a znepřístupnit cílovou službu ostatním uživatelům. DoS/DDoS se snaží dosáhnout následujících tří cílů a zabránit tak oběti/systému/serveru v přístupu k poskytovaným službám.

Co to je adware

Adware je typ malwaru, který se může ukrývat v počítači nebo mobilním telefonu, zobrazuje reklamy nebo sleduje internetovou aktivitu uživatele, aby mohl lépe cílit obsah vyskakovacích reklam.

Jak se šíří Ransomware

Ransomware se do vašeho zařízení může dostat prostřednictvím zavirovaných příloh e-mailu, návštěvou infikovaného webu anebo prostřednictvím počítačové sítě, kde se již šíří.

Co zabíjí viry

Osm tipů, jak zatočit s viry. Dopřejte si horkou lázeň i kuřecí vývarVelký zabiják. Traduje se, že je česnek výtečnou zbraní proti upírům.Solný roztok pomůže.Zrádný suchý vzduch.Vsaďte na tinkturu.Zázračné houby.Správná strava.Horká lázeň a pára pro vaše dutiny.Vývar i heřmánek vám uleví

Jak zjistit virus v těle

Pro rozpoznání původce nemoci a určení správné diagnózy nám pomáhají CRP testy, které jsou dnes dostupné jak v ordinacích lékařů, tak si je můžeme koupit v lékárnách a provést doma. Stačí nám k tomu pár kapek krve z prstu. Správné rozpoznání původce onemocnění je důležité pro další postup léčby.

Jak je možné se bránit proti útokům typu DDoS

Pokud je DDoS útok možné snadno filtrovat třeba podle IP adres nebo cílového portu, je tak možné tok na konkrétní server zastavit v datacentru. Můžeme třeba filtrovat i celý UDP provoz, pokud konkrétní služba vůbec UDP nepotřebuje.

Co je to rootkit

Rootkit (vyslovuj [rútkit]) je sada počítačových programů, pomocí kterých lze maskovat přítomnost zákeřného softwaru v počítači, například přítomnost virů, trojských koní, spywaru a podobně.

Co to je spyware

Spyware je škodlivý výzvědný software. Do počítače se instaluje neoprávněně bez vědomí uživatele a chová se zde jako „špión“. Tajně sbírá informace a následně je odesílá kyberzločinci, který informace dále prodává (např. k reklamním účelům) nebo je využívá k dalším kyberútokům.

Co dělat s virem v počítači

Soukromý počítač doma/na kolejích:

Proveďte aktualizaci operačního systému, všech nainstalovaných aplikací (především Adobe Flash player a Reader, Java, prohlížeče), antiviru a vyčištění / odvirování počítače. V případě potíží s vyčištěním počítače, prosím, zkontaktujte odborný servis.

Jak zjistit viry v těle

Jak se hodnotí CRP testhodnota CRP do 5 mg/l je považována za normální stav.hodnota CRP 6-30mg/l znamená virové onemocnění a doporučuje se test za 1-2 dny opakovat.hodnota CRP nad 30mg/l již značí velmi pravděpodobně bakteriální infekci.hodnoty okolo 300 mg/l a více znamenají již velmi závažný bakteriální zánět v těle.

Jak zjistil že mám vir v mobilu

Přítomnost malwaru by vám měl hlásit bezpečnostní program. Pokud jej ještě nemáte, všímejte si jakéhokoliv nestandardního chování telefonu nebo aplikací. Pokud máte pocit, že celý telefon funguje výrazně pomaleji, rychleji se zahřívá, zamrzá nebo se samovolně restartuje, může to znamenat právě virus v mobilu.

Co to je trojský kůň

Trojský kůň („trojan“) souhrnně označuje typ škodlivého kódu, který se skrývá uvnitř jiných programů. Na rozdíl od viru se nedokáže sám šířit ani infikovat jiné soubory. Do zařízení oběti se dostane nejčastěji za pomoci technik sociálního inženýrství, např.

Co je to freeware program

Freeware je software, většinou proprietární, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence.

Jak zjistit že mám vir

To je jednoznačně nejlepším prvním krokem při podezření na vir. Je nutné spustit rozsáhlý antivirový scan – ne tedy “rychlý test”, který se soustředí jen na nejzranitelnější místa, ale “úplný test”, který nenechá žádný soubor neprozkoumaný.

Jak se pozná počítačový virus

Projevy působení škodlivého softwaru na výkon systémuPočítač pracuje znatelně pomaleji než obvykle.Počítač se zasekává, zamrzá anebo nereaguje.Na pracovní ploše se objeví neznámé ikony.Počítač padá do modré obrazovky nebo se samovolně restartuje (mimo restarty po nainstalování aktualizací systému Windows apod.).

Co způsobují viry

Viry mohou napadat jak živočichy (včetně člověka) tak rostliny, některé napadají i bakterie. Celá řada virů způsobuje vážná lidská onemocnění: virová onemocnění dolních cest dýchacích (chřipka), AIDS, virem způsobené průjmy, ale i spalničky jsou na čelních místech ve statistikách úmrtnosti na infekční onemocnění.

Jak poznám že mě sleduje policie

Jak poznám, že mě sleduje policie V případě sofistikovaných „profesionálních“ odposlechů nemáte jako uživatel mobilu šanci odposlech zaznamenat – ten je prováděn pasivně, sledováním provozu daného telefonních čísla a popřípadě čísel souvisejících v dané kauze.

Jak se zbavit virů v mobilu

Jak vyčistit telefon od virů

Stačí neopatrně stažená aplikace z podezřelého zdroje a je tu problém. Nejlepší je proto zaměřit se na prevenci. K dispozici je hned několik antivirových programů pro telefony, např. Avira (pro Android a iOS), Bitdefender (pro Android a iOS) či Sophos Mobile Security (pro Android a iOS).