Co to je čchi?

Jak doplnit energií čchi

Vhodné potraviny:Fíky, jujuba, datle, hroznové víno, třešněMrkev, petržel, cibule, česnek, pórek, dýně, brambor.Rýže, žito.Žampión, med, vejce, mandle, vlašský ořech, hlíva.

Jak rozproudit čchi

U čchi-kung je ale velmi důležitá pravidelnost, pokud se mají dostavit výsledky, je třeba cvičení věnovat alespoň 15 minut denně. Systematický trénink vám sice nevyrýsuje svaly, zato se ale dočkáte lepšího spánku, ohebnosti, motoriky, psychické pohody nebo lepšího zažívání.

Co je to qigong

Čchi-kung je cvičení pro regulaci mysli a dechu za účelem řízení nebo podpory toku čchi. Protože čchi hraje v životních procesech lidského těla důležitou úlohu, regulace toku čchi se používá k zachování zdraví a léčbě nemocí.
ArchivPodobné

Co to je čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TCM) je souborné označení pro veškeré pseudovědecké metody prevence, diagnostiky i léčby vycházející z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.

Jak doplnit slezinu

V případě horka jater z nadbytku a dostatečně silné energie čchi sleziny se doporučují i některá ochlazující jídla jako kupř. hlávkový a ledový salát, celer, špenát, tofu, fazole mungo, ředkvičky, koriandr, klíčky a výhonky z obilí a luštěnin (viz bod 1.).

Jak doplnit element země

Potraviny pro posílení energie země, dýně, cuketa, cizrna, jáhly, slzovka, polenta, kulatozrnná rýže, datle, sušené švestky a meruňky, rozinky, švestky, všechno, co nám darovalo léto.

Jak často cvičit Čchi kung

Ideálně každý den po dobu 10-30 minut podle možností. Také se dá cvičit například každý druhý den po dobu 20-60 minut.

Kdo je Václav Vocásek

Václav Vocásek s více než patnáctiletou praxí, která zahrnuje studium a intenzivní trénink těla i duše v Číně (2010, 2012, 2018 a 2019). Celkově se věnuje různým druhům cvičení 25 let. Martin Businský: instruktor zdravotní tělesné výchovy a lektor tradičních čínských cvičení čchi-kung.

Jak dlouho užívat čínskou medicínu

Obecně platí pro léčbu, že chronické nemoci, které měly dostatek času se v organizmu „zabarikádovat“, odolávají déle, akutní stavy se řeší rychleji. Ale pro představu počítejte s 8 až 10 sezeními.

Jak často chodit na akupunkturu

Jak často a jak dlouho se na akupunkturu má chodit, aby byly výsledky Doporučeno je na akupunkturu chodit jednou týdně po dobu tří měsíců (ne v době menstruace).

Co škodí slezině

Slezinu oslabují studené nápoje, především rajčatové a citrusové, ořechy, pšenice, káva. Prospívá í petržel, celer, skořice, mrkev, dýně. Společně se žaludkem slezinu vyživují také med a mléko.

Kde bolí slezina

Za normálních okolností je slezina skryta pod žeberním obloukem, nehmatná a poměrně dobře chráněná. Za jistých okolností ovšem dochází k jejímu zvětšení, což může být doprovázeno nepříjemnými pocity tlaku a plnosti a někdy i bolestí břicha, která je lokalizována do levého boku a do levého podžebří.

Co oslabuje slezinu

Slezinu nejvíce oslabuje nesprávná strava, nadměrné starosti, přepracování či duševní únava. Oslabená slezina neumí správně zpracovávat potravu a tekutiny (na vyživující energii čchi Qi a krev XUE) a důsledkem toho se může hromadit tzv. kalného vlhka, jež prosakuje do spodní části těla.

Jak posilit drahu sleziny

Další potraviny, podporující prvek země a slezinu, jsou sladké brambory, kořenová zelenina (mrkev, pastinák a bílá řepa), špenát, zelené fazole, cukety, okurky, zelený salát, fazole mungo, oves, hrách, cizrna, kaštany, brambory, rýže, vepřové a jehněčí maso.

Co dělat po akupunktuře

Několik hodin po prvním ošetření můžete být výrazně unavení. Neplánujte si proto činnosti, které vyžadují zvýšené soustředění. Raději odpočívejte. Někdy dochází i ke zhoršení prvotních obtíží.

Jak probíhá akupunktura

Každé aplikaci akupunktury předchází pohovor s pacientem a vyšetření s ohledem k problému. V závislosti od typu potíží a problému jedno sezení trvá od 20 minut do hodiny, někdy i více. Poté jsou aplikovány jehly – ošetření se téměř vždy realizuje v leže na lehátku.

Na co pomáhá akupunktura

Úlevu a regenerační účinky přináší při svalových poraněních, při bolesti zad, hlavy nebo migrénách. Dále třeba pomáhá odstraňovat únavu nebo obtíže dýchacího systému, nachlazení a chřipky. Zlepšuje také zažívací problémy, umí odstranit stres a úzkost, poradí s poruchami spánku či vysokým/nízkým krevním tlakem.

Co Nedelat po Akupunkture

Vyhněte se těžkým jídlům, alkoholu a kofeinu. Oblečte si volný, pohodlný oděv, který vás nikde neškrtí. U terapie většinou není potřeba kompletní odkládání oděvu jako například při masáži. Akupunktura je bezbolestná, ale můžete cítit tlak, teplo nebo brnění.

Jak poznat onemocnění sleziny

Nejčastější vady a poškození slezinysilné bolesti levého nadbřišku.zrychlený puls – tachykardie.snížený krevní tlak – hypotenze.bledost.pocení – zpocená a studená pokožka.

Jak dlouho se dá žít bez sleziny

Slezina. Slezina není pro život nezbytně nutná. Je jedním z článků imunitní obrany našeho těla, proto jsou lidé bez sleziny náchylnější k různým infekcím – jejich imunitní systém je bez ní oslaben. Jinak ale lidé bez sleziny nemusí dodržovat žádný speciální režim.

Kdy zabere cinska medicina

Záleží na tom, jak závažný je stav klienta, jak dlouho už trvá a jak reaguje na byliny. Někdo „zabírá“ rychle, někomu to trvá déle, než tělo zareaguje na změny. To může trvat i několik měsíců.

Co lze léčit akupunkturou

Akupunktura je lékařská disciplína, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob a poruch motorických funkcí.

Co dokáže akupunktura

Co akupunktura (ne)léčí

Podle webu České lékařské akupunkturistické společnosti ČLS JEP může tato metoda reálně pomoci s psychosomatickými nemocemi, různými typy bolestí zad nebo hlavy, dokáže výrazně snížit projevy migrény či alergie, léčí návykové choroby, poruchy imunity i poruchy motorických funkcí.

Co vadi slezině

Slezina nám z krve odstraňuje nečistoty a vůbec má velký vliv na obranný systém našeho organismu. Vytváří se v ní také důležité protilátky a lymfocyty (typ bílé krvinky), rozkládá staré červené krvinky a tvoří a hromadí se v ní krev.

Jak a kde bolí slezina

Za normálních okolností je slezina skryta pod žeberním obloukem, nehmatná a poměrně dobře chráněná. Za jistých okolností ovšem dochází k jejímu zvětšení, což může být doprovázeno nepříjemnými pocity tlaku a plnosti a někdy i bolestí břicha, která je lokalizována do levého boku a do levého podžebří.