Co musí obsahovat stížnost
Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.
Archiv
Jak vyřídit stížnost
Stížnost podejte správnímu orgánu, proti jehož postupu směřuje. Stížnost můžete u tohoto správního orgánu podat též ústně; v tomto případě sepíše správní orgán o stížnosti písemný záznam, nelze-li stížnost vyřídit ihned. Tento správní orgán je povinen prošetřit skutečnosti uvedené ve stížnosti.
Archiv
Kdo podava stížnost
O stížnosti pro porušení zákona rozhoduje Nejvyšší soud České republiky. Stížnost pro porušení zákona je oprávněn podat pouze ministr spravedlnosti. Obviněný či poškozený sám ji tedy nemůže podat. Kterákoli fyzická či právnická osoba je však oprávněna iniciovat podnět k podání stížnosti pro porušení zákona.
Jak si stěžovat
Jak si stěžovat Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.
Jak reagovat na stížnost
5 kroků, kterými reagovat na stížnosti zákazníkůVyslechněte je s upřímným zájmem.Při konfrontaci se zákazníkem nepoužívejte tato slova:Sdělte zákazníkovi své jméno a slibte, že se osobně postaráte o řešení situace.Vašimi nejvěrnějšími zákazníky budou vždy ti, kteří s vámi měli nějaké potíže.
Kdo je nadřízený orgán obce
Neurčuje-li jej zvláštní zákon, je jím správní orgán, který podle zákona rozhoduje o odvolání, popřípadě vykonává dozor. (2) Nelze-li nadřízený správní orgán určit podle odstavce 1, určí se podle tohoto odstavce. Nadřízeným správním orgánem orgánu obce se rozumí krajský úřad.
Kdo vyřizuje stížnost
KAM STÍŽNOST PODAT Stížnost se podává u toho správního orgánu,18) který vede řízení. Tento správní orgán je ex lege povinen prošetřit skutečnosti ve stížnosti uvedené. Považuje-li to za vhodné, vyslechne stěžovatele, osoby, proti nimž stížnost směřuje, popřípadě další osoby, které mohou přispět k objasnění věci.
Jak si stěžovat na učitele
Pokud nejste spokojení s řešením školy ani zřizovatele, můžete si stěžovat přímo u České školní inspekce (ČSI). Tu můžete kontaktovat hned na začátku, nicméně doporučujeme nejprve zkusit problém vyřešit přímo u vedení školy. Pro stížnost určenou ČSI můžete použít tento vzorový formulář.
Co znamená stěžovat
Slovo stěžovat si užijeme v případě, že slovy projevujeme svou nespokojenost nad něčím. Naříkáme tak na něco nebo na někoho. Naproti tomu ztěžovat se používá ve smyslu dělat něco těžší, komplikovat něco (ztížit). Pomůckou zde může být skutečnost, že se jedná o změnu původního stavu, proto píšeme předponu z-.
Kdo vyřizuje stížnost na starostu
Pokud se Vám nelíbí jednání starosty/ky obce, stěžujte si zastupitelstvu obce. Zastupitelstvu obce přísluší odvolávat starostu/ku, místostarostu/ku a radní obce.
Jak uklidnit zakaznika
Jak na naštvaného zákazníka1) Naslouchejte. Klidná a empatická reakce z vaší strany může vést k tomu, že rozzlobený člověk bude více spolupracovat.2) Dejte najevo, že vnímáte jejich zlost. Empatie je mocná zbraň.3) Ptejte se.4) Navrhujte alternativy.5) Omluvte se.6) Vyřešte problém.
Kdo je tajemnik obce
2 zákona o obcích je tajemník obecního úřadu (v obcích, kde je tato funkce zřízena) odpovědný za plnění úkolů obecního úřadu v samostatné i přenesené působnosti starostovi, a že podle § 110 odst. 4 písm. b) zákona o obcích tajemník obecního úřadu plní úkoly uložené mu zastupitelstvem obce, radou obce nebo starostou.
Kdo kontroluje školy
Česká školní inspekce je národní autoritou pro hodnocení kvality a efektivity počátečního vzdělávání zahrnujícího mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy a všechna školská zařízení (např.
Kdo je nadřízený orgán školy
24. V souladu s § 183 odst. 3 školského zákona plní úkoly nadřízeného správního orgánu ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí krajský úřad. Krajský úřad je tedy odvolacím orgánem v případě všech rozhodnutí uvedených v § 165 odst.
Kdo je nadřízený starosty obce
Starosta se tím nestává nadřízeným zastupitelstva, naopak je zastupitelstvu podřízený. Zastupitelstvo je nadále zodpovědné za veškeré konání starosty a rovněž nese plnou odpovědnost za konání a financování obce, včetně případných finančních náhrad a trestní odpovědnosti. “
Jak jednat se zákazníky
Upřímnost ocení zákazníci víc než výmluvy
Za každé situace se vyplatí mluvit na rovinu. Buďte upřímní a pokud se vám něco nepovedlo, přiznejte to. Zákazníkovi sdělte pravdu a řekněte mu, co děláte pro nápravu celého problému. Pokud se vám něco opravdu nepovedlo, omluva vás nic nestojí a zákazník ji naopak ocení.
Kdo kontroluje obec
Kontrolu samostatné působnosti vykonává u všech obcí Ministerstvo vnitra, kontrolu přenesené působnosti obcí vykonává místně příslušný krajský úřad. Kromě kontroly výkonu působnosti podle zákonů o obcích upravují právní předpisy též některé specifické způsoby kontroly činnosti územních samosprávných celků.
Co dělá tajemník
Stanovuje náplň práce jednotlivým odborům a oddělením a následně je řídí, kontroluje a koordinuje. Dále zajišťuje legislativní činnost a zpracování právních předpisů obce, koordinuje a zajišťuje rozvoj a systematizaci personalistiky, odměňování, přípravu a vzdělávání zaměstnanců.
Jak podat stížnost na školu
Pokud nejste spokojení s řešením školy ani zřizovatele, můžete si stěžovat přímo u České školní inspekce (ČSI). Tu můžete kontaktovat hned na začátku, nicméně doporučujeme nejprve zkusit problém vyřešit přímo u vedení školy. Pro stížnost určenou ČSI můžete použít tento vzorový formulář.
Co by měl umět starosta
Starosta by měl být i dobrým psychologem – umět odhadnout motivaci lidí kolem sebe. Zároveň by měl být i dobrým manažerem (umět delegovat pravomoci, rozlišit věci důležité od podružných atd.). Vedle osobních předpokladů jsou neméně důležité i předpoklady vnější. Zásadní je podpora a důvěra v zastupitelstvu a radě.
Co dělá starosta
Starosta plní řadu funkcí, především:
reprezentuje a zastupuje obec navenek, účastní se jednání mezi jednotlivými obcemi apod. svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce, podepisuje zápis z jednání zastupitelstva obce. podepisuje právní předpisy obce (ale nerozhoduje o jejich vydání)
Jak mluvit se zákazníkem
Při verbální komunikaci se zákazníkem jde především o výběr slov, tón hlasu, artikulaci, schopnost popisovat a vysvětlovat a schopnost naslouchat. U neverbální komunikace je nejpodstatnější obličejová mimika, gestikulace, postoj, způsob podání ruky, apod.
Jak poslat kontrolu na obec
ObsahJak se můžete dostat k potřebným informacímMůžete se obrátit na zastupitelstvo, radu obce nebo finanční výbor.Můžete podat podnět Ministerstvu vnitra, aby provedlo kontrolu.S podnětem se můžete se obrátit také na Komoru auditorů nebo na Ministerstvo financí
Kdo je správce obce
Správce obce (někdy též označovaný jako protektor obce) je úředník, který je pověřen vedením obce po dobu, kdy obec nemá volený zastupitelský orgán, tj.
Kdo jmenuje tajemníka
Dle § 103 odst. 3 zákona o obcích starosta jmenuje a odvolává se souhlasem ředitele krajského úřadu tajemníka obecního úřadu v souladu se zvláštním zákonem a stanoví jeho plat podle zvláštních předpisů; bez souhlasu ředitele krajského úřadu je jmenování a odvolání tajemníka obecního úřadu neplatné.