Co to je V60?

Jak udělat v 60

Vsypte kávu od V60. Nachystejte si téměř vřelou vodou, ideálně kolem 90˚C (pokud nemáte teploměr, nechte převřelou konvici půl minuty odstát). Přelévejte pomalu vodou z konvičky s hubicí ve tvaru labutího krku, a to krouživými pohyby směrem ke středu filtru (pro typ #1 250 ml vody, pro typ #2 450 ml).
Archiv

Jak se dělá Batch Brew

Příprava kávy Batch BrewZapněte batch brewer a nastavte ho na správnou teplotu. Doporučená teplota pro většinu káv je mezi 90 a 96 stupňů Celsia.Vložte do stroje filtr pro kávu.Do filtru vložte kávu.Přidejte vodu do zásobníku.Zapněte stroj a nechte ho pracovat.Ochutnejte kávu.Kávu podávejte horkou.

Jak udělat kávu přes filtr

Položte dripper na servírovací konvičku či šálek a do propláchnutého filtru nasypejte namletou kávu. Spaření kávy. Kávu zalijte cca 30 ml vody o teplotě 92 -93 °C, aby byla celá smočená a vyčkejte asi 30 vteřin.

Co je káva na filtr

Zrna kávy na filtr jsou světlejší. Kratší doba pražení, která končí brzy po tzv. prvním cracku, ponechá v chuti výrazněji zachovány ovocné a karamelové tóny původních třešní. Taková zrna chutě uvolňují pomaleji, proto se lépe hodí na pomalejší způsoby přípravy kávy, jakým je právě filtrování.

Co je to Flat White

Flat white potěší všechny milovníky kávy, kteří ocení mléčnou kávu, která však neobsahuje tolik mléka jako cappuccino nebo caffè latte. Díky menšímu obsahu mléka má káva Flat white silnou, bohatou, ale stále trošku zjemněnou chuť. Základem je klasické espresso, které se dolívá horkým mlékem o objemu 60 mililitrů.

Co znamená Batch Brew

Spousta kávy, málo práce – batch brew

„Batch“ znamená dávka nebo várka. V tomto případě barista odměřenou namletou kávu nasype do kávovaru na překapávanou kávu a stroj se sám postará o dávkování vody v přiměřeném čase, a to tak, aby výsledná káva splňovala veškeré parametry dobře vyextrahovaného nápoje.

Jak umlít kávu na V60

Hrubé mletí

Podobně jako u předchozí hrubosti, i tady nám jde o to, aby při filtraci nepropadávala zrníčka přes filtr. Tuto hrubost zvolte při přípravě kávy v Chemexu, Vacuum potu nebo Hario V60.

Jak se dělá french press

Obecně platí pravidlo 6-10 gramů kávy na 100 ml vody. Pro 2 osoby budete potřebovat 150 ml vody a 15 g kávy. Stopněte si čas a do french pressu nalijte 150 ml horké vody (90 – 96 °C). Nalévejte vodu tak, aby se káva promíchala a rovnoměrně namočila.

Jaká příprava kávy je nejzdravější

Filtrovaná káva je považována za nejzdravější.

Co je to Café cortado

Na rozdíl od jiných druhů kávy se mléko neupravuje a káva cortado se připravuje z lehce párou ohřátého mléka bez pěny. Párou ohřáté mléko na povrchu snižuje kyselost kávy a vytváří mikropěnu, která se neodděluje od espressa a dodává mu silnou a bohatou chuť.

Co je to Americano

Americano, nebo také americká káva, vznikla jak už název napovídá, pod rukama Američanů. Je to celkem jednoduché. Za druhé světové války jim nechutnalo silné a malé espresso, a protože v Americe mají rádi všechno velké, přelili si espresso do většího šálku a doplnili horkou vodou.

Jak se cte Batch Brew

Pokud chodíte pravidelně do kaváren, jistě jste se už setkali s kávovým nápojem zvaným Batch brew (čteme beč brů), zkráceně Batch.

Jak Namlyt kávu

Pokud máme dát nějaké přirovnání, tak použijte mletí podobné polohrubé mouce. Pokud jsou v šálku při dopití zbytková zrníčka, už jste kávu namleli příliš najemno. Na tyto způsoby přípravy se používá nejjemnější mletí, které připomíná moučkový cukr. Namletá káva si totiž musí sednout na dno nádoby.

Jak Namlit kávu na filtr

Připravujeme-li filtrovanou kávu potřebujeme spíše středně hrubé mletí. To je dáno delší dobou extrakce kávy. Příliš jemně mletá káva by navíc mohla ucpat filtr. Pro přípravu kávy ve french pressu bude vhodnější hrubé mletí a doporučená doba louhování je 4 minuty.

Jak funguje Moka konvice

Moka konvička funguje na principu generování tlaku a páry v dolní části, čímž vytlačuje horkou vodu přes namletou kávu do horní komory. Tím dojde k extrakci kávy a vznikne silnější a koncentrovanější kávový nápoj.

Jak se vaří moka káva

Jak správně uvařit kávu v moka konvičceVše začíná u kávy.Namletou kávou naplňte filtr ve středním dílu konvičky.Do spodní části moka konvice nalijte čerstvou vodu.Pevně sešroubujte oba díly konvičky.Postavte konvičku na vařič.Když pára začne procházet kávou, vydává syčivý zvuk.

Jak často pít meltu

Krátce se povaří, nechá 3 minuty ustát a pak se přecedí. Pro udržení dobrých chuťových vlastností nedoporučujeme nechávat sedlinu v odvaru, ani kávovinu ohřívat. Takto připravený nápoj lze pít po celý den, teplý i studený, neobsahuje kofein. Lze vypít 5 – 10 šálků denně.

Jaká Káva je zdravá

“Nefiltrovaná káva obsahuje látky, které zvyšují hladinu cholesterolu v krvi. Pomocí filtru látky odstraní a snižuje pravděpodobnost srdečních záchvatů a předčasné smrti,“ uvedla autorka studie Dag Thelle, vedoucí profesorka oddělení veřejného zdraví a komunitního lékařství na University of Gothenburg ve Švédsku.

Jak se dělá Americano

30 ml espressa. 150 ml horké vody

Americkým vojákům totiž vůbec nechutnalo příliš malé a silné espresso a začali si jej s oblibou ředit vodou. Základem je klasické (30 ml) nebo dvojité espresso (60 ml), které se dolívá horkou vodou o objemu až 150 mililtrů.

Jak se dělá Flat White

Do šálku připravte dvojité espresso (dopio) a nahoru nalejte horké napěněné mléko. Množství mléka by mělo být dvojnásobné oproti kávě. Pro dokonalý výsledek je třeba připravit kvalitní espresso, našlehané mléko o správné teplotě a nalévat jej tak aby nedošlo k nadměrnému promíchání vrstev.

Co to je Lungo

Lungo znamená italsky „dlouhý“. Jedná se tedy o „prodlouženou“ verzi klasického espressa. Ve Francii se nazývá „café allongé“. Espresso lungo se připravuje ze 7 gramů kávy, tedy ze stejné dávky jako u espressa, ale je zde dvojnásobné množství vody.

Jak se mele káva na turka

Džezva a turek

Na tyto způsoby přípravy se používá nejjemnější mletí, které připomíná moučkový cukr. Namletá káva si totiž musí sednout na dno nádoby.

Kde si nechat namlít kávu

Pokud nemáme možnost namlít si kávu doma vždy čerstvou, je nejlepším řešením nechat si umlít zrna přímo u obchodníka nebo v kavárně, kde si je kupujete. Vždy by Vám měli nabídnout hrubost dle vašeho oblíbeného způsobu přípravy. Nikdy si nenechávejte připravit velké množství.

Jak se používá french press

French press patří k nejjednodušším zařízením pro alternativní přípravu kávy. Jde o skleněnou konvičku vybavenou pístem s filtrem. Vy jen zalijete kávu horkou vodou, pístem oddělíte od sedliny a máte hotovo.

Jak se dělá káva v konvici

Připravili jsme pro vás návod, jak na to:Vše začíná u kávy.Namletou kávou naplňte filtr ve středním dílu konvičky.Do spodní části moka konvice nalijte čerstvou vodu.Pevně sešroubujte oba díly konvičky.Postavte konvičku na vařič.Když pára začne procházet kávou, vydává syčivý zvuk.