Co to jsou alfa vlny?

Jak se dostat do alfa vln

Do uvědomělého stavu Alfa se lze dostat různými způsoby, např. meditací, relaxací, koncentrací na čísla nebo praxí všímavosti (body scan, vědomá chůze atd.). Zjednodušeně řečeno: uvolnit tělo a zrelaxovat mysl. Pro trénink vstupů do hladiny Alfa si můžete zdarma stáhnout naše audionahrávky.
Archiv

Co je to hladina alfa

Mozkové vlny alfa (7–13 Hz) – V tomto stavu převládá uvolnění, vyskytuje se přirozeně při odpočinku, relaxaci a meditaci. Aktivují se obě mozkové hemisféry, dochází zde ke kontaktu s nevědomím, probouzí se intuice a kreativita.
Archiv

Co jsou mozkové vlny

Co to vlastně mozkové vlny jsou Mozkové vlny jsou součástí elektromagnetického pole, které vzniká kolem mozku díky elektrické aktivitě neuronů. Přístroj EEG dokáže rozlišit mnoho různých vln, přičemž nejčastěji je zmiňováno pět z nich – Alfa, Beta, Gama, Delta a Theta.
ArchivPodobné

Co jsou theta vlny

Mezi Deltou a Alfou se nachází mozkové vlny Théta (4—7 Hz), které jsou typické pro hluboký spánek, odpočinek a meditaci. V této hladině prožíváme svůj vnitřní svět a zároveň jsme si vědomi vlastního těla. Vědomé ovládnutí mozkových vln přináší klidnější život a zdatnější výkony při studiu i v práci.
Archiv

Jak poznám že jsem v hladině alfa

Do hladiny alfa se dostává mozek každého člověka, jsou to ony stavy „sním i bdím“ těsně před usnutím a po probuzení. Cítíte se jakoby mimo rytmus, ale myslíte a fungujete. V hladině alfa prožíváte i ty chvíle, kdy se zahledíte z okna jedoucího vlaku a necháte plynout myšlenky.

Jak se dostat do stavu theta

Do theta stavu se můžeme dostat např. meditací přes hladinu alfa nebo vizualizačními technikami. V tomto stavu jsme i v hypnóze nebo autohypnóze. Theta je naší bránou k učení, paměti a intuici.

Co odhalí EEG mozku

EEG vyšetření je funkční vyšetření mozku, které slouží k odhalení změn v elektrické aktivitě mozku při podezření na jeho poškození. U dětí nám dává odpověď na otázku, zda vývojové zrání CNS je v normě nebo se jedná o určité opoždění od vývoje – lehké, střední, výrazné.

Jak navodit změněný stav vědomí

2.2 Změněné stavy vědomí

Tyto změněné stavy vědomí jednak mohou vznikat spontánně, jako je spánek a snění, nebo je lze záměrně navodit – například pomocí drog, senzorické deprivace, hlubokého dýchání, relaxace, meditace, hypnotizace či excitace, vyvolané dlouhodobým tancem, provázeným hudbou.

Co muze ovlivnit EEG

Lékaři ale před vyšetřením oznamte všechny léky, které užíváte, protože některé mohou změnit charakter EEG záznamu a vést tak k mylným závěrům. Kromě toho ošetřující personál informujte, jestli jste si večer nevzali třeba prášek na spaní. I silné hypnotikum může ovlivnit výsledek vyšetření.

Jak se pozna poskozeni mozku

Jak poznat otřes mozku Pro tento typ poranění je typická dočasná ztráta vědomí, která většinou trvá jen několik sekund, opakované zvracení a ztráta paměti. V některých případech může ztráta vědomí trvat i hodinu. Co se týče paměti, pacient si často není schopný vzpomenout na poslední vteřiny před úrazem.

Jak rozšířit své vědomí

Rozšířené vědomí, kterého může být dosaženo různými prostředky, například spontánně, meditacemi, tancem, bubnováním či při použití psychotropních látek, magnetického pole kolem mozku apod., má většinou jeden základní účinek.

Jaké jsou stavy vědomí

Vědomí – normální bdění, spánek, změněné stavy vědomí, patické stavy vědomí při organických či duševních poruchách apod. Pozornosti – záměrná / bezděčná, selektivní, rozdělená ad. Emocí – nálady, afekty, vášně. Aktivace – stavy organismu, nízká až vysoká aktivace.

Jak poznat poškození mozku

Postižení mají často problém najít správná slova, používají nesprávná písmena nebo nesprávně vyslovují slabiky. Také mohou mít potíže s porozuměním a často nejsou schopni pochopit jednoduché pokyny (porucha porozumění řeči). Ve vzácných případech se může stát, že pacienti nemohou mluvit vůbec nebo mluví nezřetelně.

Co vše odhalí EEG

Indikace k EEG vyšetření

EEG indikujeme v neurologii především při diagnostice záchvatovitých onemocnění jako je epilepsie, při poškození mozku u cévních mozkových příhod, u mozkových nádorů a poúrazových stavů. K EEG je nutné doporučení specialisty – neurologa, psychiatra nebo psychologa.

Jak se projevuje slabý otřes mozku

Projevy: Mezi základní projevy otřesu mozku spadá bolest hlavy, motání hlavy, nevolnost a zvracení. Méně často může být přítomno dočasné dvojité vidění, které se rychle upraví. U otřesu mozku je vždy přítomna i krátkodobá porucha vědomí. Na dobu úrazu, okamžiky před ním, či okamžiky po něm, si člověk nemusí pamatovat.

Kdy odumírá mozek

Ani při usilovném přemýšlení nedochází k vysokému nárůstu spotřeby energie, není tedy bohužel možné, aby se člověk „dopřemýšlel“ k tomu, že shodí pár kilo. Mozek je ale velmi náročný na přísun živin, k jejichž zpracování potřebuje kyslík, proto už po 4 – 5 minutách bez kyslíku začnou mozkové buňky odumírat.

Jak probudit vědomí

Posaďte se do pohodlné meditační polohy. Soustřeďte veškerou svou pozornost a mentální energii do oblasti mezi mozkovými hemisférami, kde se nachází Třetí oko a pomalu přitom zpívejte mantru Óm. Pokračujte ve zpěvu a soustředění na čakru tak dlouho, dokud je vám to příjemné.

Kdo je vědomý člověk

Vědomý člověk má sebedůvěru, sebehodnotu a sebevědomí. Nemá potřebu lhát, vynucovat si silou svou moc ani podmiňovat. Neposlouchá své okolí, že něco nedokáže. Věří v sebe a své schopnosti a stejně tak přistupuje k ostatním.

Co se nesmi při otřesu mozku

V případě, že se jedná o otřes mozku, je doporučena hospitalizace po dobu alespoň tří dnů, během které se vyloučí krvácení do mozku nebo další případné komplikace. Během hospitalizace se nedoporučuje zatěžovat oči, pacient by tedy neměl číst ani sledovat televizi.

Jak dlouho nespat po uderu do hlavy

Je nutné bedlivě sledovat jeho zdravotní stav po dobu 48 hod. V případě rozvoje jakýchkoliv těchto obtíží ihned vyhledejte lékaře! Co sledovat: stav vědomí (i v noci – vzbudit dítě vždy po 3 hodinách)

Jak probudit mozek

Pokud se bez budíku nejste schopni probudit (alespoň ze začátku), zvolte jemný tón, nebo šumění vodopádů či zpívání ptáčků a nastavte si co nejnižší hlasitost. Protože pro mozek není nic horšího, než když jej z hluboké fáze spánku probudí hlasitý alarm.

Jak dlouho se žije po mrtvici

Třetina pacientů cévní mozkovou příhodu nepřežije. Ale ani ti, kteří přežijí, nemají vyhráno. Třetina umírá do jednoho roku a výhled pětiletého přežití má zhruba polovina pacientů. Pětina z nich pak trpí poruchou chůze, 45 % je ochrnutých na polovinu těla a 40 % pacientů je závislých na pomoci druhých.

Jak zjistit zda je clovek v bezvědomí

Člověk nereaguje na žádné podněty

Neberte to jako násilí vůči člověku, snažíte se pouze vyhodnotit, v jakém stavu je. Pokud člověk nereaguje na žádný z těchto podnětů (oslovení, zatřesení, štípnutí), znamená to, že je v bezvědomí. Po zhodnocení stavu vědomí následuje kontrola dýchání.

Co je to Amence

Amence – zmatenost, krátkodobější porucha, která je kromě kvality vědomí charakterizována i změnou: myšlení (je neuspořádané, inkoherentní, narušena auto i alopsychická orientace) paměti (krátkodobější, přechodné, dlouhodobější stavy amnézie) vnímání (objevují se iluze, méně často halucinace)

Jaký je rozdíl mezi podvědomím a nevědomím

Do vědomí se ukládá přesná událost, do nevědomí se ukládají pocity či vytoužené představy, ovšem v podvědomí se ukládají vůně zvuky i prostředí na jejich základě podvědomí připomene vzpomínku, událost. V podvědomí i nevědomí může být ukrytá příčina některých nemocí či problémů osobnosti.