Co udělat z pečiva?

Co udělat se starým pečivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.
Archiv

Co se dá udělat ze starých rohlíků

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.
Archiv

Kam s tvrdým pečivem

Pokud hodlá někdo použít tvrdé rohlíky nastrouhání, měl by se podle toho chovat již od chvíle, kdy je nakupuje. "Pečivo by se mělo rozkrájet, nechat důkladně usušit například na sítku přikrytém papírovým ubrouskem a pak uložit v papírovém sáčku, nebo ustrouhat a uložit v čisté suché nádobě.

Jak udělat ze starého pečiva čerstvé

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Co uvařit ze starého pečiva

Zamrazení starého pečiva

Ze zmražených plátků chleba uděláte rychlé zapečené chleby nebo topinky. Chleba a pečivo se dá ale jíst i jen rozmrazené, nicméně není to úplně jako čerstvé pečivo. Zmražené kostičky rohlíků zase opět využijete při vaření knedlíků, na krutony k polévce, do salátů a podobně.

Co z tvrdeho pečiva

Využití ztvrdlého chleba v kuchyni

Můžete z něj namlít strouhanku, kterou využijete například na zahušťování karbanátků nebo guláše, případně ji lze použít místo mouky při přípravě dušeného masa. Strouhanku ale ještě předtím, než ji uložíte do uzavřené nádoby, nechte dobře proschnout.

Co se suchym Pecivem

Strouhanka se vždycky hodí

Můžete ji udělat právě ze suchých rohlíků i chleba – rohlíkovou využijete klasicky na obalení řízků, posypání švestkových knedlíků či vysypání forem třeba při pečení bábovky. Chlebová strouhanka dobře poslouží na zahuštění guláše nebo slaného těsta, kam se chlebová chuť hodí.

Jak si doma udělat Bake Rolls

Rohlíky nakrájíme na tenká kolečka. Smícháme si v hrnečku olivový olej, koření a sůl. Vyskládáme kolečka rohlíků na pečící papír, potřeme směsí oleje a koření. Pečeme v troubě na 100 °C po dobu 10-15 minut, do zlatova.

Jak udělat rohlík opět cerstvy

Rohlíky jako nové

Potřete je mlékem, na chvíli dejte do vyhřáté trouby a budou jako čerstvé.

Jak změkne tvrdé pečivo

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Jak oživit tvrdé pečivo

Položte suchý chléb nebo bagetu pod kohoutek, pusťte na ně trochu studené vody, pak je zabalte do alobalu a vložte do trouby. Pečte při teplotě 150 stupňů asi 15-20 minut. Následně vyndejte pečivo z trouby, odstraňte alobal a ještě ho na chvíli vložte do trouby.

Jak Spotrebovat pečivo

Pokud nestihnete sníst čerstvé rohlíky nebo chleba a po pár dnech vám už nechutnají jen tak, kromě klasických topinek můžete připravit i zdravější zapékané varianty. Respektive, samotné pečivo můžete jen nahřát v troubě nebo toustovači a použít, jak jste zvyklí. Stačí chvilka a získáte krásně křupavé rohlíčky.

Jak Rozpéct tvrdé pečivo

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.

Jak oživit staré pečivo

Máte den či dva staré pečivo Potřete ho troškou vody nebo ho postříkejte rozprašovačem a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 200°C. Pečivo bude zase křupavé a jako čerstvé.

Jak udělat z tvrdého pečiva měkké

Pokud není chléb tvrdý jako kámen, dá se z něj ještě jednoduše udělat krásně měkký. Nakrájejte starý chléb na krajíce a pokapejte ho pomocí čajové lžičky nebo kapátka troškou vody. Položte krajíce na plech s pečícím papírem a vložte do předehřáté trouby na 180 stupňů na asi jednu minutu.

Co dělat s gumovými rohlíky

nakrájet na kostky, usušit, schovat do zásoby na knedle… Tousty-podelne rozpulene na plech, na to kousek masla, syr, sunku, zeleninu a zapecu v troube.